Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sikerült Orbánnak egy...

Miért sikerült Orbánnak egy több milliós fanatikus, fundamentalista hívőtábort kialakítani?

Figyelt kérdés
A kommunisták erről csak ábrándozhattak, és a keresztény egyházaknak sem sikerült. Orbán megcsinálta. Több milliós hívőtábor gondolkodás nélkül, fanatikusan issza minden szavát, ünnepli minden intézkedését, lelkesen elfogad tőle bármit. Ha kell, tán még a saját kivégzését is. Ilyesmire ilyen tömegméretekben a magyar történelemben nem volt példa. Vagy nem jól látom az egészet, és pár elvakult ismerősből vontam le téves következtetést?

2013. dec. 3. 16:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
81%
Jól látod a helyzetet, de ez egyáltalán nem egyedülálló. A keresztény egyházak is megcsinálták ezt a középkorban. Minden nagy XX. századi diktátor is, és csak néhány példát mondtam. Kicsiben is működik a dolog, személyesen is ismerek olyan embert, aki képes egy kisebb tömeget szinte bármiről meggyőzni. Az emberek tömegben elvesztik az eszüket. Az eleve buta és befolyásolható emberekre pedig ez fokozottan igaz.
2013. dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagyok Fideszes, sőt semmilyen más párti sem, de az eddig látottak, tapasztaltak alapján még mindig a Fidesz a legkisebb rossz az országnak. Nem jó, csak a legkisebb rossz. Az átlag polgárnak, ahogy minden más országban is, teljesen mindegy kire szavaz, azt kell választani, amely a 2 sza* közül a kevésbé büdös.
2013. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a Fidesznek nincs több milliós, FANATIKUS tábora. Sokan az ismeretségi körömből pl. azért szavaznak, mert ők annyira nem rontották el a dolgokat, vagy mert a többi párt még távolabb áll tőlük, de senkiről nem tudok aki tényleg istenítené őket és mindenáron rájuk akarna szavazni. Ez mondjuk lehet hogy csak az én véleményem.
2013. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
37%

Én így látom:

Az emberek elfáradtak, kiábrándultak a politikából, hogy nem jutnak ötről a hatra. Tele van a padlás ígéretekkel. Az ilyen hangulatot a legkönnyebb valamilyen indulattal levezetni, szóval ha valaki konkrét célpontot ad ehhez, azt követni fogják. Orbán már vagy 10-20 éve folyamatosan kommunistázik, ehhez hozzárakta az egyéb külső ellenségképeit, és így próbál egyetértést és összefogást létrehozni. (Ha közösen utálnak valamit, akkor az már egyfajta közösség.)


Kilátástalan helyzetben a közös ellenségkép nagy összetartó erő, de sosem működik hosszú távon. Orbán addig akarja húzni ezt a hangulatot, amíg ki nem építi a teljes hatalmát, utána már nem fogja érdekelni, ki mit gondol, mert addigra mindenkinek kuss lesz. :)

2013. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
31%

"A kommunisták erről csak ábrándozhattak, és a keresztény egyházaknak sem sikerült."


Dehogynem sikerült. A keresztény egyházak éppen hogy Orbán segge alá adják a lovat.

2013. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
A 4-essel nagyon egyetértek. A 3-assal sem tudok vagy akarok vitatkozni, de én csak ilyen fanatikus fideszeseket ismerek, bár talán eltérő fokozatban. De értelmesen megbeszélni egyikkel se tudtam semmit. És aztán ott vannak a sok százezres békemenetek, akik teljesen agyament dolgok mellett lelkendezve sorakoznak fel (pl. ne legyünk EU-gyarmat stb.) El is mentem megnézni őket, és láttam, hogy bármi történt a színpadon, azonnal lelkesen ugráltak, csápoltak, kivirult az arcuk. Ilyet a baloldalon nem láttam. Igaz, ott nincsenek is sok százezres menetek.
2013. dec. 3. 16:49
 7/33 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy meg nagyon kevés a fanatikus rajongójuk. A legtöbben azért szavaznak rájuk, mert legkisebb rossznak tartják.
2013. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
De a keresztények nem keresztényként, hanem orbánistaként lelkesednek.
2013. dec. 3. 16:50
 9/33 Dick Esmen ***** válasza:
53%
Mert keleti nép vagyunk és kell nekünk a vezér.
2013. dec. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
25%

Soha életemben nem láttam még olyan fidesz szimpatizánst, aki elvakultan, fanatikusan szerette volna Orbán Viktort.


A több milliós tábor, amiről a kérdező beszél az Orbán Viktort gyűlölők klubja. Ez a baloldal által felépített gyűlölet brand sikeresebb, mint a Coca Cola kampány. 99% olyan indokokkal gyűlöli őt (ez még enyhe kifejezés), amit egyáltalán nem tud bizonyítani. Ismerek olyant, aki a 2002-es választáson meg volt döbbenve, mikor látta Orbán Viktort a tv-ben, mert ő úgy tudta, hogy cigány. Sokan rühellik a komcsikat, de szinte senki nem gondol gyűlölettel Ferenc testvérünkre, vagy a Mesterházira.


Az meg külön röhej, hogy jó balibeshez méltóan épp a saját tulajdonságát akarja ráfogni a politikai ellenfelére.

2013. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!