Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok a magyarokról?

Ti mit gondoltok a magyarokról?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 11:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Megalázkodó nép aki könnyen megvezethető és hirtelen haragú. Ez figyelhető meg a történelemben. Europid rasszhoz tartozik rengeteg tudóst adott a világnak és sokszor a gyávaság és hazaárulás miatt történtek nagy tragédiák nemzetükkel. Ugyanakkor néha igen hősies és szembemer szállni a nála sokkal nagyobb elnyomóival. De az összefogás már csak akkor jön amikor többnyire késő.
2013. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Félig német vagyok, össze tudom hasonlítani a két népet.


A magyarokban azt szeretem, hogy olyan kis lázadók, ellenállók.

Ellenállnak annak aminek a németek többsége nem tud, vagy nem mer.

A magyarok nem félnek beszélni a múltjukról, nem csúsznak térden a zsinagógák előtt, nem alázkodnak meg olyan könnyen.


Emellett azt szeretem bennük, hogy többségük mellőzi ezt a politikailag korrekt bohóckodást, ami Nyugat-Európában jellemző és kimeri mondani, mer véleményt alkotni, mindenféle korlátolt hülyeségek nélkül.


Van valami egész különleges a magyarokban, amit egyik európai népben sem látni.

Valahogy olyan mások.

2013. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Picit meghunyászkodó nép vagyunk. Mindig hallom, hogy miért erre vagy arra a pártra szavazol. Válasz: mert a legkisebb rossz. Akkor miért nem szavazol egy pártra ami jó.


A legnagyobb baj nem látnak tovább az orruknál. Eladják a szavazatukat egy ebédért. Nem veszik észre hogy valami rossz és mindent elhisznek amit hallanak.


Na de ennek lassan vége lesz. Egyre kevesebb az a nyugdíjas, aki a komunizmusban élt és a fiatalok is kezdenek a politikával foglalkozni. Bár 2014-ben sajnos jön vissza a fidesz, bár nem 2/3-al, de 2018-ban vagy 2022-ben már nagy változások lesznek.

2013. dec. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy túl sok a rosszindulat és az együttérzés hiánya az itteni emberekben. Nem tudom, hogy más országokban hogy van ez, de engem ez zavar itt.


Ha ez nem lenne és tudnának a magyarok egymással normálisan viselkedni és beszélni, akkor egy egészen más ország lehetne. Mással nincs is gondom, csak ez a rossz, minden más jó. :)

2013. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefogás, ha jobban összefognának a magyarok több mindenre is képesek lennénk .
2013. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Nincs összefogás, ha jobban összefognának a magyarok több mindenre is képesek lennénk ."


pl?

2013. dec. 8. 12:50
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Javaslom mindenki magáról írjon, mint magyarról és a szűk ismerősi, baráti köréről, nyilván ezt látja a legjobban!

Több alkalommal dolgoztam külföldön, így volt alkalmam összevetni a magyarokat másokkal. A magyarok nagyon keményen és becsületesen dolgoznak, de nem csak kint, itthon is, én is ezt tettem, és teszem is, barátaim, ismerőseim is külföldön is, itthon is. Mélyérzésű, általában nehezebben megnyíló, zárkózotttab, de akinek megnyílnak azzal szemben melegszívű, odaadó emberek vagyunk.

Én békés természetű népnek gondolom a magyarságot, elég megnézni Jugoszláviát, mindenki nekiment a szerbeknek, csak a magyarok nem, így Vajdaságból lényegileg semmit nem hallottunk.

Alapvetően minden újra befogadók vagyunk, a külföldieket, idegeneket, de mindent, ami más, általában jobban szeretjük saját magunknál. Ezt sehol máshol nem láttam. Ez a magyarok sajátsága, talán azért mert ennyi nép keveredéséből alakult ki a magyarság, és mindig sok különböző népcsoport élt itt, jászok, kunok, besenyők, sokacok, germánok, szlávok, zsidók, románok együttélése keveredése és mindenki magyar. Az én őseim is itt élő németek, szlovákok, horvátok voltak, én pedig magyar vagyok. Igen, úgy gondolom a magyarság nem származásilag meghatározott, mint az sok európai nép esetében, ezért is a nagy szeretet az idegenek felé.

2013. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a környezetem iszonyú pesszimista és tudatlan (itt most a szűk családi körről beszélek, akiket nem tud megváltogatni az ember).

Ha a jelenlegi helyzetet vesszük figyelembe és ebből vonjuk le a tanulságot, akkor az első hozzászólóval kell egyetértenem. Hihetetlen megvezethetőek vagyunk, emelet tétlenek vagyunk, belenyugszunk a rosszba. Tétlenül tűrjük, hogy a politikusok kizsákmányoljanak, ezek ellenére a nép többsége még mindig tőlük várja a megváltást, ez például számomra teljesen irracionális.

Amúgy az emberek változók, régiók, korosztály szerint is.

A legnagyobb kontrasztot szerintem az a korosztály adja akik most kb. a 40-60 éveikben járnak. Akik dolgoztak a rendszerváltás előtt és az után. A szüleim például ezek közé tartoznak, talán rájuk szokták mondani azt, hogy prolik.

2013. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Befogadó, toleráns nép, nagyon sok a jó képességű ember közöttünk, a többség szorgalmas és becsületes. Ugyanakkor sajnos nagyon széthúzó, gyakran irigyek, kárörvendőek, pesszimisták, túlságosan önfeladóak vagyunk.

Sokat hangoztatják, hogy kevert nép, de ez Európában nem egyedülálló, hiszen ha mi keveredtünk másokkal, akkor a többi is velünk, bár nyilván nem ugyanolyan arányban. Romániában pl. hemzseg a sok Suciu, Cozma, Seke, Fekete, Ciorba, Ceorba stb. akik szín románnak tartják magukat. Ma Európában nincs már "tiszta vérű" nép.

2013. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Részben osztom anno Kertész Ákos kirohanását:


[link]

2013. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!