Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok a szlovák...

Mit gondoltok a szlovák nyelvről. és a szlovákiai magyarokról?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 12:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem semmi különös.Egy szlav nyelv es en nem nagyon szeretem a szlav nyelveket mert olyan "primitivek" szerintem meg egyformak.


Szlovakia magyarok ?! Hat nem nagyon talalkoztam eddig szlovakiai magyarokkal de szerintem több hazaszeretet van bennük mint bennünk magyarorszagi magyarokba.

2012. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%

Huh, most lehet, hogy leszólsz és lehurrogsz, de csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani.


Szóval a nyelv: nem szép. Nem tetszik. És sajnálom az ottaniakat, hogy meg kell tanulniuk...


Szlovákiai magyarok: sajnos sok rosszat láttam. (felvidéki barátom volt több, mint két évig)

Akikkel találkoztam, eléggé kétszínűek. Szidták agyba-főbe a magyarországi magyarokat. Tudtak magyarul, de előttem szlovákul beszéltek. (pofátlanság)

Egyszer egy pizzériában sem szolgáltak ki minket, mert magyarul kértem a pizzát (a tulaj és a pincérnő is magyar volt, de rájuk jött a magyar utálat) Azt mondták, hogy amíg nem tanulom meg, hogy hogy kell kikérni szlovákul a pizzát, addig nem szolgálnak ki...Azt hittem elbőgöm magam.

Bezzeg a magyarországi munkahelyek felét itt ők töltik be, és a magyar termék is jó nekik, mert az olcsóbb...

Szóval én nagyot csalódtam bennük, de ugyanígy csalódtam már a székelyekben is.


Persze ez nem azt jelenti, hogy mindegyik ilyen, ott is vannak rendes emberek, és ugyanúgy nálunk is sok a hülye.

2012. júl. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

xD Én szlovákiai magyar vagyok. Senki sem utálja a magyarországiakat, maximum azokat, akik megkérdezik, miért tudunk ilyen szépen beszélni magyarul.


A pizzériában azért nem szolgáltak ki, mert szlovák helyre mentetek be és a pincérnő is az lehetett (csak beszélt magyarul) vagy csak vicceltek és túl komolyan vetted.

Jellemző itt néhány magyar nemzetiségűre, hogy átvedlik szlováknak. Amúgy valóban nincs szép hangzása, de sajnálni sem kell minket, mert +1 idegen nyelv mindig jól jön.

Unokatestvérem is a szlovák nyelvtudás miatt tudott elhelyezkedni az IBM-nél. Szóval még ez sem akadály.

Viszont a magyar anyanyelvű iskolákban nagyok kaki a szlovák nyelv tanítás, ezért van az, hogy valaki még 20 évesen sem beszéli a nyelvet.

Na mindegy. Csak gondoltam leírom. Amúgy 1 éve Budapesten élek és ha választanom kéne, maradnék Komáromban. Sokkal barátságosabbak az emberek itt.

2012. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
*nagyon
2012. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 webnyelv ***** válasza:
52%

Gyerekkoromban néha ültem a szlovák tévé előtt és néha dőltem a nevetéstől, annyira nevetségesnek találtam a szlovák nyelv hangzását. A pálmát a "nyiváci" szó vitte. Néha fonetikusan leírtam néhány kihallott szót és utólag azokat olvasgattam és azon nevettem. Akkor fogtam még padlót, amikor valakinek az volt a neve, hogy "Cibák".


Közben rájöttem, a "nyiváci" szót biztos azért mondták be egy focimeccs elején, mert a NYIregyháza-VÁCI Izzó mérkőzése lehetett.


De ha az olaszt nem érteném, talán annak a hangzásán is jókat tudnék nevetni, pl. csinkvecsentó.

2012. júl. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvről semmi különös, oylan, mint a cseh vagy a többi szláv nyelv (igen, tudom, másmilyen az orosz és a szerb, a lenyelről nem is beszélve, de akkor is hasonlók).


A szlovákiai magyarokról mit gondolhatnék? Nem ismerem őket, elég sokan is vannak. Magyarok, csak Szlovákiában élnek, és tudnak szlovákul (jobb esetben...).

2012. júl. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

"vagy csak vicceltek és túl komolyan vetted."


Hát elég szar humoruk van, mit nem mondjak! :D :(

2012. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk az egyetemen több felvidéki magyar is tanul, és jófejek, mindenről lehet velük beszélgetni, plusz kedvesek is.

Ettől még vannak köztük bunkók és totál sötétek is, ahogy nálunk is a vidékiek sajna néha.

Nem akarok álszenteskedni, de én szinte mindennap gondolok a határon kívül rekedt magyarokra, hogy milyen nehéz lehet nekik néha. Még Magyarországon is nehéz magyarnak lenni, hát milyen lehet olyan közegben, ahol nem bírják őket, csak mert magyarok. Tisztelem bennük, hogy így is mg tudták tartani a nyelvüket és a nemzettudatukat.

Az asszimiláció pedig sajnos egy univerzális jelenség, lehet tenni ellene, de attól még megálíthatatlan folyamat.


A szlovák nyelv szerintem a legkevésbé szép a szláv nyelvek közül, de a délszláv nyelvek amúgy is szebbek, mint a nyugatiak. Amúgy semmi bajom vele, minden nyelvnek megvan a maga szépsége és érdekessége.

2012. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%
A szlovák, mint minden szláv nyelv, tetszik. A szlovákiai magyarokról semmi véleményem, mivel egyet sem ismerek; ugyanolyan nép, mint a többi, gondolom. Magyarán vannak köztük remek emberek és gyűlölnivaló szemetek is.
2012. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
100%

Szerintem egyszeru, konnyen tanulható nyelv. Átlagos, nem olyan szép mint az orosz, de nem rossz. Itt aki szlovákul tud, az általában nem a suliban tanulta meg, hanem az utcán a barátoktól és a zenébol (itt foleg rap). Az a véleményem, hogy itt megmaradt a magyar nyelv mélyége.

Az itt élo magyarokban szerintem tobb a tartás, ez nem azt jelenti, hogy kokárdában futkosnak és a Himnuszt énekelik, hanem azt, hogy akármilyen téren tokosebbek. Jobban elvárja úgy általában mindenki, hogy gondolkozz és ne kelljen mindent 10x elmondani. Nem kell a szlovákiai magyarokat sajnálni, szerintem a tobbségnek nem ugrottak neki a szlovákok, csak azért mert magyar, de ha mégis, akkor a szláv testvér vérzo orral távozott. Sok szlovák errefelé ért magyarul, de nem tud beszélni (nem nem akar, nem tud). Van egy nagyon jó(szlovák) haverom, elég heves vérmérsékletu, sokaknak kis dolgok miatt neki tud támadni, de múltkor meglepett. Egy magyar srác kezdett a partinkba járni, aki elég rosszul beszél szlovákul, és vele mindig nagyon rendes. Néha ez a magyar gyerek magyarul szól hozzá, ezt általában megérti és normálisan, szlovákul válaszol, nem kezd el hoborogni, hogy most miért magyarul szólsz hozzám. A véleményem: Aki itt él az tudjon nagyon jól magyarul, és szlovákul is!

2012. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!