Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ateisták-azaz például a...

Az ateisták-azaz például a baloldaliak többsége- megtartja a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Csak mert nem tartom jogosnak, hogyha nem hisznek Istenben, attól még megünnepeljék.

#ateista karácsony
2013. dec. 13. 14:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
68%

Karácsony nem jézus vagy a kereszténysége ünnepe.

De nem meglepő, hogy a szektád marhaságát veszed be. Sajnos sok ilyen tudatlan van.

2013. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy honnan ered, az egy dolog. Én nem tudom honnan ered, nekem a szeretet ünnepe és ennyi elég. Mikor van ilyen kellemes két napja az embernek, amikor együtt lehet a kis családdal, aztán a nagycsaláddal. Sosincs erre időnk év közben. A karácsonyfa meg egyszerűen szép. Szerintem ez mindenkinek jár.
2013. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
88%

Ez is egy tipikus provokatív, hülye kérdés.


Honnan tudod, hogy a baloldaliak többségének mi a vallása? Tán van erről startisztika?


Attól, hogy nem tartod jogosnak (ami egyébként kit érdekel), a Karácsonyt nemcsak a keresztények ünneplik meg több országban is. Legfeljebb nekünk nem Istenről szól, hanem arról, hogy eltölt egy szép napot a család, szeretetben és békességben.


Kíváncsian várom, hogy még mibe tudtok belekötni.

2013. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
89%

"ateisták-azaz például a baloldaliak"

Bocsi, de ekkora marhaságot rég hallottam. :DD Tényleg azt hiszed, hogy a "jobboldaliak" (jelentsen bármit is) csupa hívő keresztényből áll? :D


Amúgy meg én is mondhatnám, hogy nem tartom jogosnak a hívő keresztények számítógép használatát, mivel a tudomány (ami létrehozta) szemben áll a hitükkel. (Vagy ők állnak szemben a tudománnyal.) Nálatok például van villámhárító a házatok tetején? Felmész, leszeded, és helyette imádkozol, hogy nem csapjon belétek a ménkű? Mert én azt tartanám jogosnak.

:)


Amúgy meg a karácsony egy nagyon ősi téli napforduló ünnep, ahogy már írták is. Az egyház formálta át, hogy megfeleljen az igényeiknek.

2013. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
91%

a baloldal és az ateizmus kapcsolatáról már le lehetne akadni

csakmert régen a baloldal hozott vallásellenes törvényeket, attól még a baloldaliak többsége nem ateista

nem akarom ide keverni a poltikát, de ha már volt a kérdező olyan ügyes, hogy a vallás vagy ünnepek helyett ebbe a kategóriába tette a kérdést, akkor leírom

szóval minden jobboldali egyfolytában azt mondja, hogy a sok öregasszony csápol csak az MSZP nagygyűléseken

és hol találkozol még ezekkel az öregekkel? hát a templomban

falun élek, itt is ez van, tapasztalom

2013. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy Jézus születésnapja csak az első niceai zsinat (325) óta Karácsony. Azelőtt Mithrász, római napisten ünnepe volt ez, később lett csak Jézusé, amikor a rómaiak a kereszténységre váltottak.

A karácsonyfaállítás és az ajándékozás sem keresztény szokás.

2013. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem Jézus születését, hanem az emberi szeretetet ünnepeljük. Arrol már nem tehetünk, ha nektek hivöknek ez nem jelent semmit -söt szavaidbol itélve még ellenérzést is vált ki- idegen töletek.
2013. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
77%
A másik meg az, hogy nem csak az év egyetlen napján kéne szeretni a másikat. De ezek szerint, ezt a keresztények nem tudják.
2013. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
78%

Dehogyis, keddtől kezdve ünneplem a szaturnáliákat, ami alatt és nosztalgiázok arról az aranykorrol mikor a istenek és a titánok még nem csépelték egymást, meg persze a napsütésről meg hasonló nyalánkságokról is fantáziálok.

Eközben kockázom egy csöppet és mindenkivel kedves vagyok és ajándékokat is adok annak akit szeretek és degeszre tömöm magam az ünnepi finomságokkal. Végül természetesen 25-én megtartom a Dies Natalis Solis Invicti-t (vagyis a Napisten születésére) emlékező végső bulit, ahol számos ateista társam részt fog venni.


Esetleg mivel minden ateista bolsevik is egyben a fenyőünnep fedőnéven cselekszem meg ugyanezt.


Ha már karácsonyt úgyis csak a keresztények ünnepelhetnek, mást nem nagyon csinálhatok.

2013. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
3%
A szabadkőművesek terjesztik az ateizmust.
2013. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!