Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ateisták-azaz például a...

Az ateisták-azaz például a baloldaliak többsége- megtartja a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Csak mert nem tartom jogosnak, hogyha nem hisznek Istenben, attól még megünnepeljék.

#ateista karácsony
2013. dec. 13. 14:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

"A fidesz keresztény mániás? orbán kb annyira hívő mint én!"


Te is tudod nagyon jól, hogy miről beszélek. Orrba-szájba nyomatják a nagy kereszténységet, az egyházak anyagi támogatását, iskolai hitoktatást, stb.


Amúgy arról is lehetne beszélni, hogy a turbókeresztények hány százaléka követi valóban a jámbor, krisztusi tanokat, mert szerintem elenyésző százalék.

2013. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
92%
Biztos nem sokan, mert egy igazi keresztény nem gyűlölködik és uszít.
2013. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
10%

Látom sokakat nem zavarnak a tények.

A karácsony az Újszövetségen szövegén alapuló esemény, egészen pontosan Krisztus születésének megünneplése.


A hidegháború alatt a vasfüggönyön innen és túl igyekeztek deszakralizálni.


A komcsik áttranszformálták fenyőünneppé (Mikulást télapóvá), a kapitalisták a "szeretet ünnepe" címszó alatt vásárlási lázat előidéző plázaőrületet.



A Karácsony igazi üzenete a világot megváltó Jézus Krisztus születése, aki éppen hogy nem az anyagi javak, hanem a nyomor (betlehemi jászol) közepére születik.


A pásztorok pedig nem a plázában vásárolt csili-vili cuccokkal, hanem mezítlábasan mennek őt köszönteni.


Ami ma "szeretet ünnepe" címszó alatt zajlik, az a Karácsony megcsúfolása.


Vegyél! Vegyél! Vegyél!

Fogyassz! Fogyassz! Fogyassz!

(lehetőleg hitelre, hogy nyögd a kamatokat egy évig)

2013. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
95%

én keresztény vagyok, mivel belémnevelték

eljárok karácsonykor meg húsvétkor misére és ennyi, nem nagyon viszem túlzásba

hiszek Istenben, mert ugye ezt is tanították meg minden, persze tudok önállóan is gondolkodni, de akkor is hiszem, hogy létezik Isten, csak nem vagyok olyan fanatikus hívő

a jó keresztény nem gyűlölködik és nem uszít, ez igaz, de az ilyen szövegektől hívő létemre falnak tudnék menni

és mi van azzal a sok kereszténnyel akik a keresztes háborúkban mágján égettek el embereket, amiért nem hívők?

ezt úgy kérdezem mint keresztény

valahogy ezt mindig elhallgatja az egyház...

2013. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
96%
Az összes kato szektás ünnep annyiból áll hogy amikor kitalálták pogány szokásokra mint nap éj forduló ráhúztak ilyen mesebeli baromságokat mint például h a háromkirályok (lol) mária nevű tevéje megellette dzsízeszt, meg hogy a pogány termékenységünnep idején (mikor máskor?) tojást ellett és kikelt belőle dzsízesz stb stb. A micimackó kalandjainak több a valóságalapja mint a bibliának. Ahhoz még a szerjője se merte a nevét adni annyira gáz.
2013. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

"A karácsonyi ünnep szellemiségéhez, és jellegéhez hasonló ünnepek már korábban is léteztek, például a pogányok téli napfordulós ünnepe, a szaturnália ünnepségek. Az ókori Rómában december 17-25 között tartották a földművelés istenének, Szaturnusznak ezt a nagy ünnepét. Ekkor nagy táncos vigadalmakat tartottak birodalomszerte. A fény diadalát ünnepelték a halál és a sötétség felett. A régi pogány ünnep vigasságokkal volt tele, mivel a téli napforduló a régi földművesek körében az újjászületést, a reményt táplálta. A földművesek számára fontos volt a meleg eljövetele, mivel a létük múlott rajta. A meleg időszak a bőség időszaka volt, míg a hideg időszak a sötétség és a nélkülözés időszaka, ilyenkor az isteneket igyekeztek jókedvre deríteni. A szolgák megajándékozása is elterjedt volt. A házakat örökzöld borostyánokkal díszítették. A római császárkorban december 25-én a szoláris jellegű Mithrász ünnepét tartották, amelyen kötelező volt részt venni. A keresztények számára az jelentette a kiutat ebből, hogy ezen a napon Mithrász helyett Jézus születésnapját ünnepelték.


Miután a kereszténység államvallássá vált, hamarosan hivatalos ünneppé nyilvánították Jézus születését. Ezt az eseményt a 4. századtól kezdték ünnepelni, január 6-án epifánia (Epiphaneia) néven vízkereszt ünnepén. Karácsony ünnepe 325-ben került át december 25-re, az első nikaiai zsinat döntése alapján."


Csak szólok, hogy rányomtátok az ünnepeteket a mi ünnepünkre, aztán most nyafiztok, hogy hogy merünk mi is bulizni....

Ti mit kerestek a mi bulinkon, amikor Jézus nem is akkor született, csak úgy átpakoltátok a napot?

2013. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
97%

"A karácsony az Újszövetségen szövegén alapuló esemény"


Legyél szíves akkor idézni azt a pontot, ahol az Újszövetség jelzi, hogy Jézus a téli napforduló idején született. Akkortájt elég kevés pásztor van a mezőn. (Most tekintsünk el attól, hogy amit a Biblia Jézus harmincéves kora előtti dolgairól ír, jó eséllyel csak egy mese. Nem véletlen, hogy két evangélium említésre méltónak sem tartja ezt az időszakot.)


A karácsonyt annak idején pogány ünnepekből alakították át Jézus születésnapjává, legyen szabad másoknak is kedvükre értelmezni.

2013. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%

# 1

Hát azt akkor rosz napon ünnepled!

2013. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
74%
Jaj te vagy az állandoan komunistázó vén ember aki nem jöt még rá hogy a 2000 es éveket éljük mozdulj ki a gép elöl...
2013. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
56%
Én kőkemény baloldali vagyok és a húsvéti nyusziban is hiszek:D
2013. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!