Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne szavazzak a Jobbikra?

Miért ne szavazzak a Jobbikra?

Figyelt kérdés

Ugye nem is olyan soká itt vannak a választások, aztán gondolkoztam h na melyiket is kellene x-elni,aztán ugye mszp alapból kiesett, Fidesznek elolvastam a programját,de csak a szokásos rizsa, majd mi így úgy amúgy, aztán még ott van a Jobbik,ami szerintem nem olyan gáz,szerintem rájuk szavazok, bár... na mindegy..

Ennek ellenére elég sok embertől hallom, meg itt is olvasom hogy úristen a jobbik, nehogy rá szavazzatok, mert tudjátok hogy mi lesz!

Na én most itt szeretném megkérdezni, h mi az a negatívum?

Szeretném megkérni a Jobbikosokat, h lehetőleg ne kommenteljenek,mert hallottam már ezerszer h jobb lesz...


2009. nov. 24. 19:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
41%
nem kötelező szavazni.
2009. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
33%
az gondolom elég indok, hogy "majd én megmondom, hová szarsz" diktatúrát akarnak 2010-ben, ráadásul Európában vagyunk, nem Fekete Afrikában.
2009. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
48%
Ha szerinted normális az, hogy etnikai hovatartozás alapján döntjük el, ki becsületes és ki nem, ha normális az hogy egy párt hatalomra kerülése esetén lerombolna nekik nem tetsző tv-adókat, betiltana újságokat és internetes oldalakat, ha szerinted gazdaságilag működik az, hogy Magyarország elszigetelődjön az EU-tól, és fenntartsa saját magát, ha szereted, ha megmondják neked, mi az igazi magyar kultúra, ha elvárják tőled, hogy keresztény legyél, akkor szavazz a Jobbikra.
2009. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
40%

Mert azt mondta a tv.


Amúgy azt ki a fenétől hallottad, hogy diktatúrát akarnak kedves előttem szóló? Ezt így a programjukból szűrted le? Esetleg egy lakossági fórumon voltál? Komolyan nem értem honnan vesznek ilyeneket az emberek.

2009. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
50%

A Jobbik meg akarja határozni az emberek ízlését. Át akarja alakítani az irodalmat, a művészeteket (ahol szerintük liberális diktatúra van), be akarják vinni a politikát az egyetemekre, le az utcára. Alapvetően ránk akarják erőltetni az értékrendjüket, nem gondolkozhatsz másképp, csak ahogy ők (csak nézd meg majd ennek a válasznak a százalékait).


Ezen kívül lenézi őket Európa (a legnagyobb lapok tele vannak őket ócsárló cikkekkel: Guradian, LondonTimes, stb...), és ha ők nagy százalékot kapnak, akkor ezzel minket minősítenek.


E mellet a zsidó-gyűlölet ha nem is explicit, de implicit, rejtett, burkolt formában folyton megnyilvánul náluk, és a roma-kérdést sem tudják felelősen gondolkodó, kulturált pártként kezelni: a Gárda hosszú távon nem lehet megoldás, mert folyton agressziót szül, és csak tovább hergeli a kisebbséget (lásd.: Sajóbábony).


És ráadásul a Jobbik alapvetően egy kulturálatlan banda, nem képesek szalonképesen politizálni: Morvai Krisztina az őt kritizálónak azt mondja, hogy foglalkozzon a metélt farkával, Vona Gábor meg október 23.-á, egy közös nemzeti ünnepen sem tud másról beszélni, csak a pártja érdekeiről, céljairól.


Továbbá a gazdasági elképzeléseik nem tűnnek rossznak, de megvalósíthatatlanok: a protekcionista elv nem rossz, de ha a multik kivonulnának becsődölne az ország. Éljen a magyar gazdaság, de nem tudom, te hogy vagy vele, de én szeretem a külföldi termékeket is. A Jobbikosok sem a sarki fűszeresnél vásárolnak, nehogy azt hidd.


A politikájuk fő vonása pedig az, hogy csak a múltba néznek, nem a jelennel vagy a jövővel foglalkoznak (lásd.: Horthy-felvonulás). Ugyancsak igaz rájuk, hogy nem ész érvekkel politizálnak, hanem az érzelmekre akarnak hatni, és hogy nem képesek a dolgokat a maguk komplexitásában szemlélni: valami vagy fekete, vagy fehér, valaki vagy jobbikos, vagy agymosott, vagy barát, vagy ellenség.


Nagyjából ezek lennének a fő érveim, de még sokáig sorolhatnám, hogy mi nem tetszik bennük. Sok a világnézeti különbség köztem és köztük, de a fentiekben csak azokra utaltam, amik szerintem értelmesen, kritikusan gondolkodó ember számára visszatetszőek.


A többit rád bízom! :)

Dönts belátásod szerint.

2009. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
43%
A Jobbik egy gyűlölködő populista demagóg párt,elsősorban a nem túl iskolázott rétegből kerülnek ki a szavazói.
2009. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
35%

20:07

úgy fogok tenni :D

2009. nov. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
55%
ők legalább kimondják az igazságot a cigánybűnözésről
2009. nov. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
57%

ma 20:07


Miért kell folyton a nyugati médiának megfelelni? Engem nagyon nem hat meg, hogy mit írnak azok a buta firkászok.


ma 20:09


A te "hatalmas" iskolázott réteged (veled együtt) igen súlyos válságba sodorta az országot. Nézz csak körül, mit csináltatok, ti """"értelmiségiek"""".

2009. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
84%
Az értelmiségiek jobbára semmit, mert az irodalmárok, filozófusok, történészek, biológusok, fizikusok, és egyebek, vagyis az értelmiség "java" marhára nem foglalkozik a politikával!
2009. nov. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!