Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon minden lényegesen drágább mint külföldön?

Figyelt kérdés

forintos áron értem persze.


Kint a nettó (nem bruttó!) árak a magyarokhoz képest jóval kisebbek. Telefon is fitying összegekbe kerül fitying percdíjakért.


Ha itthon leszámítjuk a telefonadót és az ÁFÁT, még akkor is rettentő drága a percdíj.


Termékeknél ugyanígy.


2013. dec. 18. 11:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Mert a világon mindent importból szerzünk be, már semmit sem termelünk, minden gyárunkat eladtuk külhoniaknak azok meg bezárták, így jó borsos áron tudják a szarjaikat ránk sózni.
2013. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%
És mégis mi olyan rohadtul olcsóbb külföldön mint itt? Mert a sokat emlegetett benzin is pont ugyan olyan drága Európa túlnyomó többségében mint itt.
2013. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

alapvető élelmiszerek, percdíjak, internetdíjak stb.


150-200 ft körül kapsz kint kenyeret. Itthon 250-300 között van.


Minden olcsóbb. Független hogy mondjuk a németek jóval többet keresnek mint mi.

2013. dec. 18. 11:47
 4/25 A kérdező kommentje:

jah és ott nem is csalnak, mert a kenyér nem lukas, hanem teljesen egyben van, olyan "igazi".


Kifli, zsemle szintén. Heineken is egész más izű, mint az itthoni, nem beszélve hogy szintén olcsóbb. Sőt a tejtermékek többsége is az.

2013. dec. 18. 11:48
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Kb egy honapja voltam otthon, de nagyon ledöbbentem az ärakon.En Hamburgban elek, es majdnem ugyanazok az ärak vannak itt is mint otthon. Itt a fizetes joval magasabb.

Ha otthon elnek otthoni keresetböl, nem tudom hogy tartanäm fenn magam.Szerintem katasztrofa.

2013. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Én sok helyen jártam már Európában de mindenhol többe került minden mint itthon ahol euró van.
2013. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


több okból alakult ki ez a helyzet:

1. van egy iszonyatosan drága és nem hatékony állam, amit a gazdaságnak el kell tartania

2. olyan munkaerő piaci viszonyok alakultak ki, hogy talán az unión belül nálunk dolgoznak talán a legkevesebben, ez a kevés nálunk dolgozik talán a legtöbbet

3. kevés hozzáadott értéket teremtünk


ezért van az, hogy az árak magasak, és a fizetések alacsonyak

2013. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
140 Ft a teszkóban a kenyér, a helyben sült, kilós, (nem a zacskós toaszt), linkelj már be olcsóbbat kintről. Mert én péknél láttam 5-6 eurós kenyeret, de 40 cent alattit valahogy nem.
2013. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

"jah és ott nem is csalnak, mert a kenyér nem lukas, hanem teljesen egyben van, olyan "igazi". "


Jézusom :DDDDDDDD

Amúgy semmi sem olcsóbb az én tapasztalataim szerint sem. Az élelmiszerek általában pont, hogy itt olcsóbbak, kint meg minden ugyan annyi mint itt. De például az albérlet Németországban olyan istentelenül drága, hogy az vicc.

2013. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 bumbi02 ***** válasza:
96%

Az utolsó válaszolót tudnám megerősíteni.


Nagyjából hasonló árak vannak Ausztriában, mint itthon.. Nem tudom ma mennyi a benzin literje, de tavasszal 30 forinttal olcsóbban tankoltunk Ausztriában, mint Magyarországon..

A szolgáltatások egyedül, amik nominálisan jóval drágábbak. Például egy jogosítvány Ausztriában 300 ezer forint körül kezdődik, míg idehaza 120 ezer.. Csak hozzá kell tenni, hogy az átlag minimálbér netto 300 ezer forint körül van (ágazatonként változik), míg ide haza netto 70 ezer talán.. A mozijegy is 3500 forint körül van Ausztriában, de ez se azt mutatja, hogy drágább lenne, hisz maga a fizetés is annyival több... Ausztriában 6000 forintot fizetek havonta a telefonszolgáltatónak, és ezért cserébe korlátlan internetem, 1000 perc és 1000 sms-em van. Tehát ez is jóval olcsóbb mint otthon. A lakásbiztosításom havonta 3000 forint, ami még a kulcs elvesztésére is vonatkozik,és még azt is állja, és ottani fizetéshez képest a 3000 forint, szinte "ingyen"-t jelent... A fodrásznál egy hajvágás 3000 forint, míg idehaza 1000 forint.. Csak odakint a fizetés 5x annyi. Tehát arányaiban olcsóbb a megélhetés..


Arról nem is beszélve, hogy egy minimálbérből is lehet félretenni Ausztriában, míg Magyarországon örül az ember, ha minimálbérből egyáltalán mindent ki tud fizetni.

2013. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!