Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A karácsonyfa keresztény...

A karácsonyfa keresztény jelkép. Miért nem tiltakoznak ellene a liberálisok, ateisták?

Figyelt kérdés

A karácsony egy keresztény ünnep volt régen, erre ma már kevesen emlékeznek. A városokban kevés helyen állítanak betlehemet, de a karácsonyfa állítás még mindig nagyon elterjedt, érdekes módon az ateisták körében is.

A karácsonyfa keresztény szimbólum, így nem értem miért nem tiltakoznak a liberálisok, mint például amikor keresztet akarnak kitenni egy közintézményben.

A nálunk fejlettebb, liberálisabb helyeken (pl. Brüsszelben, Jeruzsálemben) már betiltották a köztéri karácsonyfa állítást.



2013. dec. 23. 11:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Jézus születése pedig csak 325 óta Karácsony. Azelőtt nem Karácsonykor született, hanem máskor.
2013. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Mocskos ateista libcsik. IRCSUKKI ÜKKETT kérdező!!! Egyetértesz velem?
2013. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 ConnectCare ***** válasza:
100%

A liberális felfogás szerint a saját lakásodban, a saját életeddel azt csinálsz amit akarsz. Ha akarsz karácsonyfát állítasz, ha akarsz keresztet raksz minden szobába, ha akarod, egy baromi nagy felfújható vízilóval foglalod el az egész konyhádat, senkit nem fog zavarni. A te dolgod.


Egy közintézmény az már más, mert mint ahogy a neve is mutatja az egész társadalom intézménye, a társadalomban pedig van, aki keresztény és van, aki nem. Van, aki szerint az egész vallás rossz dolog és nem szívleli, ha az állama vagy annak intézményei látványosan vallásos dolgok felé húznak. De szerintem még ekkor sem fog senkit sem zavarni, ha ez a karácsonyfás hely mondjuk a NAV vagy a Földhivatal, legalábbis nagyon elborultnak kell hozzá már lenni szerintem.


De ha az adott hely mondjuk egy általános iskola és mondjuk nem csak fa van, hanem napi szinten vallásosságra nevelik a gyereket, míg te otthon "ellennevelsz", próbálod neki a nap végén megmagyarázni, hogy "nem volt semmilyen Jézuska és nem kerül senki semmilyen pokolra", akkor joggal szólalhatsz fel, hogy egy állami iskola ne nevelje olyanra a gyereked, amire te nem akarod.


Tehát amíg nem teszik kötelezővé, hogy márpedig neked vallásosnak kell lenni és kötelezően karácsonyoznod kell, csak otthon díszítgetsz, akár orrvérzésig, senki nem fog szólni egy szót sem.

2013. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért tiltakoznának? A liberálisok imádják a karácsonyt. De szerintem te kérdező, nem tudod, hogy mit jelent az, hogy liberális.
2013. dec. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

minden nemzet,vallás,ideológia úgy tudja az éppen aktuális ünnepét a legjobban megetetni hogy rátelepíti egy meglévőre


az hogy én ateista vagyok és semmilyen vallást nem vallok nem jelenti azt hogy másokra rá próbálom erőltetni a nézőpontom


ezért "haragszunk" az egyházakra is mert ránk próbálják erőltetni azt amiből nem kérünk


aki az "élni és élni hagyni" elven tengeti mindennapjait

az soha nem fog tiltakozni mert a város főterén pl karácsonyfát állítanak de ha köteleznének rá hogy otthonomba tegyem ezt annak ellenére szeretném máris borul az "élni hagyni része"

2013. dec. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Dick Esmen ***** válasza:
A karácsonyfa nem keresztény jelkép.
2013. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A szocializmus évtizedei alatt nem volt túl nagy támogatottsága a vallásnak, de a karácsony akkor is ünnep volt, akkor is állítottunk karácsonyfát. A szeretet ünnepének neveztük. Az én szüleim ateisták voltak, de azért kicsi koromban előadták nekem a Jézuska mesét. Én is ateista vagyok, de tisztelem a vallási hagyományokat, és tisztelem a Bibliát is, nem úgy, mint szentséget, hanem mint ősi irodalmi alkotást.
2013. dec. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A karácsony története:

[link]

2013. dec. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!