Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kérdőjelezik meg oly...

Miért kérdőjelezik meg oly kevesen, hogy Magyarországhoz hűségesnek kell lenniük, illetve hogy Magyarország jobb/fontosabb, mint más országok?

Figyelt kérdés
A "magyarokra" gondolok természetesen.
2014. jan. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

"Ezzel egyetértek, de a családját (kivéve a felmenőit), a barátait, munkahelyét, stb. Megválaszthatja az ember, tehát van alternatíva, és meg is kérdőjelezhető. Viszont sokan úgy gondolják, hogy aki a kultúráját, hazáját választja meg, az áruló. Pedig szerintem ez butaság."


Mert valószínűleg pont azon alapszik az egész, hogy ne lehessen változtatni, mert különben az egésznek nincs értelme. A család lényege is pont az, hogy természetesen keletkezik és kötött, nem változtatható.

Jó példának megvizsgálhatod (és biztos hogy milliónyi tudományos cikket írtak róla) mikro környezetben a börtönöket. Ezek közül is én most az amerikaiakra gondolok. Ott is teljesen magától kialakulnak a börtön-gang-ek bőrszín alapján. Valószínűleg alapból természetesen a kutyát se érdekel valakinek a bőrszíne, nincs közvetlen semmilyen szerepe abban, hogy mennyire lehet megbízni benne, mennyire tudja segíteni az egyént ha kooperál vele. De ugye csak olyan "ismertető" jegy jöhet szóba ami kötött, nem változtatható, természetesen alakul ki, mert egyszerűen ebben lehet csak megbízni. Ezért szerveződnek a közösségek, gang-ek bőrszín alapján, mert ez az egy olyan garantált, "felülről jövő" csoportosítás, ami nem változatható és ezáltal biztosítja a közösség integritását.

Az meg csak ráadás, hogy nemzeti-kulturális szinten meg akiknek közös a kultúrájuk, nyelvük azok sokszorosan jobban tudnak kooperálni, gondolatban sokkal jobban megértik egymást.

2014. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%

Neked kérdező miért magától értetődő, hogy anyád közelebb áll hozzád, mint egy másik nő és a szakadékból előbb őt húznád ki és nem a másikat?


Hiszen ez csak egy képzeletbeli dolog, hogy anyád fontos. Ő is csak egy ugyan olyan ember, mint a másik, nem is értem, hogy miért fontosabb a saját édesanyád...

2014. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

"Magyarország: kitalált dolog, egy emberi koncepció.

magyar nyelv: emberi koncepció

magyar kultúra: emberi koncepció

történelem, emlékek: emberi koncepció, ráadásul sokadkézől, szándékos befolyásolás mellett tanított


Tehát nagyon is kitalált, megtervezett elképzelés ez az egész."



Remélem akkor neked neved sincs, mert az is emberi koncepció.

2014. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

"Neked kérdező miért magától értetődő, hogy anyád közelebb áll hozzád, mint egy másik nő és a szakadékból előbb őt húznád ki és nem a másikat? "


Számomra ez nem magától értetődő. Ugyanis egész véletlenül, nem is szívesen beszélek vele, mert eléggé féreg módjára tud viselkedni.

2014. jan. 1. 17:24
 15/51 A kérdező kommentje:

"Hiszen ez csak egy képzeletbeli dolog, hogy anyád fontos. Ő is csak egy ugyan olyan ember, mint a másik, nem is értem, hogy miért fontosabb a saját édesanyád..."


Ez egyébként rávilágít sok mindenre. A gyermek az édesanyjával tölti el általában a legtöbb időt, főleg a felnőttek közül. Ugyanez jellemző a családra, országra is. Egyszerűen bele van nevelve az emberbe, hogy így kell csinálni. Kérdés, hogy ez hasznos-e, és miért?

2014. jan. 1. 17:26
 16/51 A kérdező kommentje:

"Remélem akkor neked neved sincs, mert az is emberi koncepció."


Ezt hogy logikáztad ki? Az emberi koncepciók léteznek. Van nemzetiségem, még ha magam nem is tartom ezt fontosnak, másoknak van elképzelésük erről, még ha mindenki számára más is, hogy mit jelent a nemzetiség. Egy szóval: mások fejébe nem láthatok bele. Hogy ebből hogy következne, hogy nincs nevem? Azt nem értem.


De a név természetesen ugyanúgy megkérdőjelezhető emberi koncepció. Az állam persze próbálja úgy bemutatni ezt, mintha a név az egy állandó dolog lenne, vagy legalábbis olyasmi, aminek a változása pontosan kontrollálható és nyomon követhető (pl. hivatalos névváltoztatás, házasság, stb.). Próbálják úgy bemutatni, mintha mindenkinek egy neve lenne, de ez nagyon nincs így. Minden közösségben más neve van az embernek, sőt, ha akár egy adott személynek álnéven mutatkozok be, Ő is meg lesz győződve róla, hogy az a nevem. Sőt, az bizony a nevem is lesz. Sok szerencsét annak a bebizonyítására, hogy az embernek egy neve van, mert ez tutira nem igaz. Legfeljebb az állam ismer el egyet.

2014. jan. 1. 17:31
 17/51 anonim ***** válasza:

"Ez egyébként rávilágít sok mindenre. A gyermek az édesanyjával tölti el általában a legtöbb időt, főleg a felnőttek közül. Ugyanez jellemző a családra, országra is. Egyszerűen bele van nevelve az emberbe, hogy így kell csinálni. Kérdés, hogy ez hasznos-e, és miért?"


Ahogy ezt előbb is írtam ez teljesen ösztönös alapvető emberi "működés". Nincs bele nevelve.

Sokkal de sokkal jobb életfeltételei vannak egy olyan embernek aki valami közösségbe tartozik. És ösztönösen ezek a közösségek mindig aszerint szerveződnek, hogy minél kötöttebb minél természetesen determináltabb és szűkebb, annál több segítségre számíthat az adott közösségtől, mert annál jobban garantáltabb a tagsága, illetve a másik/többi fél hűsége.

Ha te ezt a családoddal, szüleiddel, testvéreddel kapcsolatban sosem érezted, akkor nagyon speciális és eltérő a pszichéd az átlagos emberekétől.

2014. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
Az egész világ egy nagy koncepció.
2014. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Azt én is igaznak gondolom, hogy az ember ösztönösen szerveződik közösségekbe, hiszen a kooperáció egy fontos eleme az emberi viselkedésnek, és érzelmileg is szüksége van az embernek mások fizikai vagy lelki közelségére.


De az, hogy ez pontosan hogyan zajlik, az éppen emiatt nagyon erősen megkérdőjelezhető, sőt, nem hogy megkérdőjelezhető, de meg is kell kérdőjelezni. Le kell tesztelni, meg kell vitatni, tervezni. Közösen és egyéni szinten is.


Vannak olyan kultúrák, ahol például a fiúgyermekek nem az anyával nevelkednek, stb. Vagy például ahol bizonyos családok gyermekeit már eleve elszakítják a szülőktől. Tehát, nem csak az európai családmodell létezik, hogy anyuci-apuci-gyerekek, hanem van sok alternatívája is, ráadásul nem is csak elméleti síkon, tehát nagyon is megkérdőjelezhető.

2014. jan. 1. 17:36
 20/51 anonim ***** válasza:

Hát de ha egy kis evolucionista felfogásban belegondolsz, nem véletlenül nem jelentősek az ilyen esetek. Egyszerűen azok a népek, embercsoportok éltek túl, akik az ösztönöknek megfelelően (anyai ösztön), természetesen családokba szerveződtek. A világ társadalmának 99,9999%-a ilyen. Több száz évvel ezelőtt, illetve ha még ezer éveket is visszatekersz nem is volt esély másként. Az akkori technológiai, civilizációs szinten meg alapvető volt az életbenmaradáshoz a közösségi szervezettség.

Lehet, hogy voltak olyan anyák, akiknek nem volt meg az anyai ösztönük, vagy olyan gyermekek akik nem ragaszkodtak a szüleikhez, olyan törzsek akik nem tartottak össze... de már nincsenek, a természet gyorsan leszámolt velük.

2014. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!