Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kérdőjelezik meg oly...

Miért kérdőjelezik meg oly kevesen, hogy Magyarországhoz hűségesnek kell lenniük, illetve hogy Magyarország jobb/fontosabb, mint más országok?

Figyelt kérdés
A "magyarokra" gondolok természetesen.
2014. jan. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6
 31/51 mustafa33 ***** válasza:
100%
Hogy gondolkodjon egy magyar egy olyan országban, ahol azt az EMBERT aki egyetlen képvislőként nem szavazta meg a zsidótörvényt és deportációkat, fasizmusért ítéltek halálra, b♫8rtönben halt meg és a mai napig nem rehabilitálták? Egy olyan országban, ahol száz éves nénikétől veszik el államplgárságát és hontalannak nyilvánítják azért mert a magyar állampolgárságot is felvette? Egy olyan országban ahol az állam azt állítja bíróság elé akit azért vertek meg mert magyarul telefonált és akinek menekülni kell azért hogy gyerekei ne legyenek kitéve rendőri zaklatásnak?
2014. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, hogy pont emiatt kellene, hogy vita tárgya legyen a hazaszeretet, és nem pedig kötelező hittétel. Hiszen ezeket a kegyetlenségeket mind a hazaszeretet segítségével követték el. Lehet, hogy ettől nem a hazaszeretet rossz, de lehet, hogy igen. Ezt szerintem érdemes megvitatni, megkérdőjelezni, és nem csak mutogatni egymásra.
2014. jan. 4. 21:33
 33/51 mustafa33 ***** válasza:
100%

Szóval, ha az ő hazaszeretetüket mi szenvedjük meg, akkor ráadásul még dugjuk a fejünket a hurokba, hadd legyen teljes a győzelmük?

A diktátorok is legelőször a liberálisokat akasztják. Hiába bíznak azok az elvekben, bizony nem segít rajtok.

2014. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

Nem, én úgy gondolom, hogy éppen emiatt kell a hazaszeretet nevében elkövetett bármilyen hasonló jellegű cselekvéssel szemben erélyesen fellépni. Nem úgy, hogy ha egy szlovák megver egy magyart, akkor cserébe egy magyar is megver egy szlovákot, hanem úgy, hogy konkrétan az ellen a személy ellen kell fellépni. Ideális esetben nem megverni, hanem nagy nyilvánosságra hozni az ügyet, bizonyítékokkal, hadd szerepeljen a televízióban, újságban is, hogy milyen az Ő gondolkozásmódja. És természetesen ha büntetőjogilag indokolt, akkor a bíróságon is el kell érni. Amennyiben a bűncselekmény külföldön történt, akkor diplomáciai úton kell megoldani az ügyet, nem pedig azzal, hogy a hazai kedélyeket felszítjuk.


Mert hogy az ilyen eseteknél ez történik: még a legkevésbé hazafias újságok is a tettes ellen uszítanak, holott szerintem ez szükségtelen. Pontosan annyira jogosulatlan, mint amennyire a bűn, amit a tettes tett.

2014. jan. 4. 23:02
 35/51 anonim ***** válasza:

És miért is, mert te azt mondod?


Menj el ha nem tetszik! :)

2014. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

"És miért is, mert te azt mondod? "

Mit miért?


"Menj el ha nem tetszik! :)"

Szerintem meg te menj el! :)

2014. jan. 8. 18:49
 37/51 anonim ***** válasza:

Nem én kérdőjelezem meg, hogy miért kell "hűségesnek" lenni. :)


Pont nem kell, azért jött az "el lehet menni". :D

2014. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

"Nem én kérdőjelezem meg, hogy miért kell "hűségesnek" lenni. :)


Pont nem kell, azért jött az "el lehet menni". :D"


Ha nem tudod megkérdőjelezni, hogy miért kell hűségesnek lenni, akkor hogyan vagy őszintén hűséges? Vagy indok nem kell rá, csinálod te "kényszerből" is?


pl. meg tudom magyarázni, hogy a páromhoz miért vagyok hűséges, és azt is meg tudom magyarázni, hogy ez miért szükséges. Tehát meg tudom kérdőjelezni.


Ha valaki ezt a "hazafisággal" akarja megtenni, az halál fia legyen, mert nem hajlandó dogmaként elfogadni?

2014. jan. 8. 18:58
 39/51 anonim ***** válasza:

"Ha nem tudod megkérdőjelezni, hogy miért kell hűségesnek lenni, akkor hogyan vagy őszintén hűséges? Vagy indok nem kell rá, csinálod te "kényszerből" is?


pl. meg tudom magyarázni, hogy a páromhoz miért vagyok hűséges, és azt is meg tudom magyarázni, hogy ez miért szükséges. Tehát meg tudom kérdőjelezni. "


Sokan meg az országgal is így vannak mivel itt (ide születtek)!


Ha most a gondolkodásodat veszem alapul akkor te miért vagy hűséges a párodhoz?

Úgysem élünk örökké akkor minek?

2014. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

Minden gyerekbe az élete első 7 évében belenevelnek illembeli, társadalmi, identitásbeli, erkölcsi alapvetéseket.

Nos akiknél a kedves szülei ezt elmulasztják azoknál felmerülhetnek megkérdőlejezések és elbizonytalanodások.


Páran már leírták előttem ,hogy az ember társas lény.Boldogulni létezni emberi életet élni csakis közösségekben képes .Az évezredek alatt elsajátított tapasztalásai szerint.

Szűk közössége a családja akikre számíthat és akik számítanak őrá.Mivelhogy igényba vette a családja ,szülei által nyújtott szolgálatokat ,viszonzásképp neki is kötelességei vannak velük szembe.Ha pedig gyerekeket vállal és nevel ,elvárásai lehetnek majdan velük szemben.

Tágabb közössége az embernek a nemzete és ide méltatlan orszáhatárokat keverni .Mert a nemzet egy és osztahatatlan.

A nemzeti öntudat és az emberi öntudat alapja és éltető ereje ;a nemzeti kúltúra ismerete .Amihez emberi természetéből és fejlett érzésvilágából fakadóan ,emocionálisan is viszonyul .A józan ész határain belül.


Az ,hogy valaki hova költözik és minek vallja magát hatodrangú dolog az életminősége szempontjából ahhoz képest milyennek ismeri és minek ismeri el őt a környezete.Mert a viselkedése , a teljesítése és a szűkebb környezete determinálja a lehetőségeit attól függetlenül minek tartja joggal, vagy minek képzeli magát, nevetségesen.


Nos egy olyan humanoid lény aki ennyit sem tud és nincs tisztában a kötelességeivel ,bizonytalan az idnetitásában és "görénynek" jellemzi a saját édesanyját nincs min csodálkozni.Jelenleg.

De nem teljesen reménytelen .Minden pótolható.Az is lehet ,hogy értelen kiskamasz aki most kezd ismerkedni a világgal és így próbálgataja a meddig mehet el.

2014. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!