Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kérdőjelezik meg oly...

Miért kérdőjelezik meg oly kevesen, hogy Magyarországhoz hűségesnek kell lenniük, illetve hogy Magyarország jobb/fontosabb, mint más országok?

Figyelt kérdés
A "magyarokra" gondolok természetesen.
2014. jan. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

Igenis jobb és fontosabb ország Magyarország mint más!!!

És bajod?? Menj akkor el innen ha ez annyira zavar az ilyenek miatt tart itt az ország mint te

2014. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

"Igenis jobb és fontosabb ország Magyarország mint más!!!"

Melyik országnál miben jobb? Az, hogy (számodra) nincs alternatívája, az nem teszi jóvá, csupán az egyetlen opcióvá. Szerintem ott kezdődik az, hogy jobbnak ítéled a hazád más országnál, hogy alternatívát kell tudnod teremteni. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor nincs értelme arról beszélni, hogy melyik ország jobb vagy rosszabb, mert akkor csak egy ország van. De ekkor hogyan hasonlítod össze más országokkal? Ha nem vagy képes mondjuk Németországra a hazádként tekinteni, Magyarországra viszont igen, akkor hogyan hasonlítod össze a két dolgot? Hiszen nem is egynemű. Az egyik a hazád, a másik meg nem. Nincs összehasonlítási alap, vagy ha van is, nem triviális. Mintha azt akarnád megmondani, hogy az éretlen banán jobb-e, mint a tömegvonzás.


"És bajod?? Menj akkor el innen ha ez annyira zavar az ilyenek miatt tart itt az ország mint te"

Miért, hol tart? Az én meglátásom szerint viszont nem azért tart itt az ország, ahol tart, mert sokan megkérdőjelezik, hogy jól csináljuk-e a dolgokat. Szerintem épp azért, mert kevesen vannak ilyenek, vagy pedig nem hallatják eléggé a hangjukat. Az nem ad sem választ a kérdésemre, ezáltal pedig pontosabb meghatározást sem a magyar népre, hogy "akinek nem tetszik, az menjen el". Vagy, ha ez a magyar nép meghatározása (szerintem nem ez az), akkor az elég szomorú. Egyébként ha figyelmesen végig olvastad az egész kérdést, akkor rá kellett hogy jöjj, hogy ez a kérdés nem kimondottan csak Magyarországról szól, hanem úgy általánosságban keres jobb definíciót, értelmet a nacionalizmusra (ha van ilyen), a zavarosságot próbálja eloszlatni, illetve meghatározni a kereteit.

2014. jan. 9. 00:00
 43/51 A kérdező kommentje:

"Sokan meg az országgal is így vannak mivel itt (ide születtek)! "

Sokan így vannak igen, velük jól el is lehetett vitatkozni (konstruktív módon), mivel értették, hogy miről van szó. Van viszont, aki nem kérdőjelezi meg, és nem is írja körül a dolgokat, viszont ellenséget lát mindenkiben, aki ezt megteszi. Szerintem rájuk illik a szózat alábbi kifejezése "ápol és eltakar".


"Ha most a gondolkodásodat veszem alapul akkor te miért vagy hűséges a párodhoz?

Úgysem élünk örökké akkor minek?"

Több (szerintem fontos) pont ami segít ezt jobban körülhatárolni:

- a párommal való kapcsolatom nem csak érzelmi jellegű, hanem biológiai is, tehát természetes folyamatok vezethettek nagyrészt az érzelmek kialakulásához. Ez például nem áll fent köztem és Magyarország között, hiszen az utóbbi biológiailag nem is létezik

- a párommal kölcsönös megegyezés alapján tudunk együttműködni, míg ez szintén nem áll fenn köztem és Magyarország között. Mert Magyarország nem fog kompromisszumokat hozni az én érdekemben, nekem viszont meg kell tennem ezt, ha itt akarok élni.


Több dolgot is meg lehetne említeni, de szerintem érted, hogy mire gondolok. Nem véletlenül hangsúlyozom az alternatíva lehetőségét. Szerintem nincs értelme hűségről beszélni, ha az embernek nincs alternatívája. Ugyanis ha nincs alternatívája, akkor a hűség értelmét veszti, hiszen a kényszer veszi át a helyét.


Ezzel tehát nem azt akarom mondani, hogy nem értelmes dolog Magyarországhoz hűségesnek lenni. Hanem azt, hogy nem tudom, hogy értelmes-e! Lehet, hogy én személyesen még nem nőttem fel a hűséghez: nem éltem még huzamosabb ideig más országban, a magyaron kívül egy nyelvet sem beszélek anyanyelvi szintet megközelítően, és munkát is csak rövid ideig vállaltam külföldön, de akkor is itthonra adóztam. Tehát számomra nincs alternatíva, nem tudok dönteni, mert nincs két opció, mely között dönthetnék. Vagyis a hűség helyett (ideiglenes) kényszer fűz Magyarországhoz. Hűségről akkor lehet szó, ha a kényszer megszűnik.

2014. jan. 9. 00:12
 44/51 anonim ***** válasza:
100%

-""Igenis jobb és fontosabb ország Magyarország mint más!!!" Melyik országnál miben jobb?"-


Nekünk, a magyar népnek bármelyiknél.

Miért, neked nem a saját családod a legfontosabb?

A szomszédaidat akik mellett laksz, őket többnek tartod? Esetleg őket támogatod, akár a saját károdra is?


Ők is a saját érdekeiket nézik és másoktól könnyedén elvesznek bármit (ha tudnak), hogy ők jobban éljenek.

Így működik a világ!


Csak kizárólag ott ér kevesebbet egy ember saját élete mint a többié, ahol rabszolgaság van.

2014. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%
ez van mikor az orszagot egy élöskodo etnikum iranyitja
2014. febr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 mustafa33 ***** válasza:
100%
A minap olvastam Ivan Trojan cseh színész véleményét a csehekről és lengyelekről. Ezt írta: a cseh nép fölött mindig valaki uralkodott és ez meglátszik a nemzethez való viszonyán, a lengyelek ellenben büszkén és bátran kiállnak az igazságért ha azt sérülni látják. Akár kardal lóháton a tankok ellen. Egy lengyel ha lát egy szobrot, arra gondol: - ez xy a nemeztünk hőse. Ha egy cseh lát egy szobrot arra gondol: -na ezt jól leszarták a galambok. Ehhez tenném hozzá, hogy teljes legyen a V4, hogy ha egy szlovák lát egy szobrot arra gondol: - utána kell nézni nem volt e a nagyapja magyar. Ha egy magyar lát egy szobrot arra gondol: - le kellene dönteni, mert hátha antiszemita volt.
2014. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
„A balliberális politikai osztályt a műveletlensége és történelmi szemellenzője képtelenné teszi a nemzeti érdekek felismerésére, rögeszmésen tagad mindent, amit a kormánypártok állítanak. A magukat „demokratáknak” kinevezők Összefogása valójában a demokrácia alapjait támadja egy erőszakos ETNIK KISEBBSEG gátlástalan módszereivel”
2014. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
83%

Bocsánat, Kedves Kérdező, de egy buta liberális vagy. Azt, hogy Mo.-n van hazaszeretet, azt rögtön furcsának tekinted, de például abba, hogy az amerikaiak patriotizmusa jelen van a mindennapi életben, nem hiszem, hogy belekötnél. A liberálisoknak(tisztelet a kivételnek) ez lehetne a reklámfilmjük:

Válaszd meg a hazádat, válaszd meg a nemedet! Válaszd ki, hogy hetero vagy homo leszel-e, de mi az utóbbikat jobban csípjük!

2014. febr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a családod, a hozzájuk tartozást sem kérdőjelezed meg kivételes esetektől eltekintve (pl. ha apád és anyád rendszeresen brutálisan megvert, kitagadtak, stb.).
2014. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
És mindez nem azért, mert ténylegesen jobb lenne Magyarország, hanem azért, mert a miénk.
2014. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!