Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kérdőjelezik meg oly...

Miért kérdőjelezik meg oly kevesen, hogy Magyarországhoz hűségesnek kell lenniük, illetve hogy Magyarország jobb/fontosabb, mint más országok?

Figyelt kérdés
A "magyarokra" gondolok természetesen.
2014. jan. 1. 16:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
Miért gondolják az emberek "természetesnek", hogy ők magyarok? Hiszen ez csak egy kitaláció, egy emberi eszme, mégis annyira magától értetődőnek vesszük, mint azt hogy az alma gyümölcs és a banánt is meg lehet enni.
2014. jan. 1. 16:32
 2/51 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb ember nem törődik ilyen hülyeséggel és nem is gondolja így, ezért nincs mit megkérdőjelezni.
2014. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

"A legtöbb ember nem törődik ilyen hülyeséggel és nem is gondolja így, ezért nincs mit megkérdőjelezni."


Na, ha ez valóban így van, az elég nagy gond szerintem.

2014. jan. 1. 16:34
 4/51 anonim ***** válasza:
84%
Mert magától értetődő, hogy az ember a saját országához hűséges és azt tekinti a legfontosabbnak.
2014. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért gond? Nem kitalált dolog az, hogy Magyarországon élek, magyarul beszélek, magyar a kultúrám, magyar a történelmi tudatom. Nem bírom felfogni, hogy vannak emberek, akik annyira unatkoznak, hogy ez nekik gondot jelent. Ha tényleg feleslegessé válik a nemzet, akkor majd megszűnik magától és boldog lehetsz.
2014. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

"Mert magától értetődő, hogy az ember a saját országához hűséges és azt tekinti a legfontosabbnak."


Pont ez volt a kérdés, hogy miért magától értetődő? Azt én is látom, hogy magától értetődőnek veszik az emberek.


De én úgy gondolom, hogy ettől függetlenül megkérdőjelezhető, és meg is kell kérdőjelezni. Szerintem alapvető elv a fejlődéshez, hogy amit tesztelni lehet, azt tesztelni kell.

2014. jan. 1. 16:38
 7/51 A kérdező kommentje:

"Ez miért gond? Nem kitalált dolog az, hogy Magyarországon élek, magyarul beszélek, magyar a kultúrám, magyar a történelmi tudatom. Nem bírom felfogni, hogy vannak emberek, akik annyira unatkoznak, hogy ez nekik gondot jelent. Ha tényleg feleslegessé válik a nemzet, akkor majd megszűnik magától és boldog lehetsz."


Nem írtam, hogy felesleges, csak azt, hogy megkérdőjelezhető a szükségessége. Egyébként nagyon sok dolog van, ami felesleges, és mégis létezik, sőt sokszor kárt is okoz.


Magyarország: kitalált dolog, egy emberi koncepció.

magyar nyelv: emberi koncepció

magyar kultúra: emberi koncepció

történelem, emlékek: emberi koncepció, ráadásul sokadkézől, szándékos befolyásolás mellett tanított


Tehát nagyon is kitalált, megtervezett elképzelés ez az egész.

2014. jan. 1. 16:41
 8/51 anonim ***** válasza:
Gondolom azért magától értetődő, mert az ember alapvetően társas lény, és amióta létezik a földön, mindig is közösségekbe szerveződött. Ennek különböző szintű halmazai vannak. Szűk család, tág család, faluközösség, nemzet stb., de kb. mind ugyanarról szól. Ha valaki egy összetartó közösség (ami valamilyen vér szerinti, vagy bővebben már kulturális közös pont alapján definiálja magát) tagja, akik között az etikai koordináció működik, segítik egymást stb. akkor jelentősen jobb életminőséget jelent az egyén számára.
2014. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

"Gondolom azért magától értetődő, mert az ember alapvetően társas lény, és amióta létezik a földön, mindig is közösségekbe szerveződött. Ennek különböző szintű halmazai vannak. Szűk család, tág család, faluközösség, nemzet stb., de kb. mind ugyanarról szól. Ha valaki egy összetartó közösség (ami valamilyen vér szerinti, vagy bővebben már kulturális közös pont alapján definiálja magát) tagja, akik között az etikai koordináció működik, segítik egymást stb. akkor jelentősen jobb életminőséget jelent az egyén számára."


Ezzel egyetértek, de a családját (kivéve a felmenőit), a barátait, munkahelyét, stb. Megválaszthatja az ember, tehát van alternatíva, és meg is kérdőjelezhető. Viszont sokan úgy gondolják, hogy aki a kultúráját, hazáját választja meg, az áruló. Pedig szerintem ez butaság.

2014. jan. 1. 16:51
 10/51 anonim ***** válasza:
78%

9.

Nem áruló, csak bizonyos határokon túl, nevetséges.


Pl: Egy ugandai megválasztja Lengyelországot.Mekkora lengyel lesz belőle, ugye?

Vagy Fekete Pákó esetében ugyanez.


Azonos kulturális közösségben még elmegy az ilyesmi, tehát francia lehet magyar, magyar lehet osztrák, libériai lehet nigériai...stb...stb


De, ha én akarnék japán lenni az ugyanolyan nevetséges lenne, hisz semmi közöm Japánhoz, sem a kelet-ázsiai kultúrkörhöz, sem származásilag.Európai ember nem lehet ázsiai, ahogy afrikai sem lehet európai.

2014. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!