Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem furcsa az, hogy mostanában...

Nem furcsa az, hogy mostanában senki sem beszél a 2006 augusztus 20-i eseményekről?

Figyelt kérdés

Ugyan nem vagyok fideszes,de mégiscsak furcsának találom,hogy sosincs megemlítve legalább a Fidesz által annyira gyakran használt baloldal-lejáratás apropójaként a 2006.augusztus 20-án kitört katasztrófa.

Egy olyan természeti katasztrófa,ami féltucat ember halálát és ki tudja,hányezer ember súlyos sérülését,bénulását,kerekesszékbe kerülését okozta,miért nem hoznak szóba?Miért tabu?

Erről igenis minden szinten beszélni kell (én is ott voltam)!

Külön dokumentumfilmeket kellene készíteni.

Ráadásként nemzetközileg sem kapott nagy visszhangot?Miért? Most meg azt is bemondják,ha 3-al több ember van a Vörösmarty téren,és "állítólag" szilveszterkor "pánik" van.

2006.augusztus 20. a magyar nemzet gyásznapja,a szememben Trianonnal és a voronyezsi vereséggel hasonlatos.Én nem ünnepelném azt a napot,hanem hivatalos gyásznappá nevezném ki,országszerte megemlékezések,és a sérültek valamint halottak nevének ismertetésével országos megemlékezést is tartatnék,és erre a napra minden közintézménynek kötelező lenne a fekete zászlót felhúznia.



2014. jan. 3. 20:40
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom a válaszadók egy része a 2006-os "elk*rtuk" öszödi beszéd utáni budapesti lázadásra gondol... Itt most az augusztus 20. tűzijáték balesetről van szó amikor az eső miatt rádőlt néhány emberre a fa és meghaltak. Értem én, hogy szerencsétlenek, de azért Trianonhoz(ami több millió magyar halálát és nyomorát okozta közvetve vagy közvetlenül, és kihat a mai korra is) és voronyezsi vereséghez ne hasonlítgassuk már ezt az egészet... Ég és föld a kettő minden tekintetben.
2014. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 tetro ***** válasza:

"Egy olyan természeti katasztrófa,ami féltucat ember halálát és ki tudja,"

Három ember halt meg aznap este a megemlékezés alatt Budapesten. Ebből volt egy szívroham, meg egy ha jól emlékszem vízbe fulladt. Csak azért jegyeztem meg, mert már akkor sem értettem, hogy a hozzád hasonlók honnan szedik a hülyeségeiket.

2014. jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
80%

" erre a napra minden közintézménynek kötelező lenne a fekete zászlót felhúznia."


Rá kellene írni a zászlókra a te nevedet is, mert a jelek szerint neked aznap elmentek és azóta sem tértek vissza.

2014. jan. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
4%

Azért az mennyire LOL, hogy vannak, akik szerint ezért is Orbán a hibás. :D Ti tényleg betegek vagytok.


Március 14.-én mindent elkövettek, ami emberileg lehetséges. Minden hülye elé nem lehetett hótolót rakni. Ha az MSZP lett volna kormányon, még mindig ott lennének. Arról nem a katasztrófavédelem tehet, hogy mindig van egy-két okos honfitársunk, aki úgy gondolja, hogy majd ő elmegy a kocsisor mellett. A takarítógépek nem tudnak átrepülni az autók fölött. Az összes ilyen barmot egyenként el kellett takarítani. Arról sem a kormány tehet, hogy valaki elindul egy fél éves gyerekkel étlen szomjan mikor egy hete pofázza minden létező médium, hogy világvége közeledik. Aki ott ragadt, meg is érdemelte. Én vezettem már olyan szakadó esőben, hogy nem láttam el 3 csíkig, vezettem szakadó hóesésben, és még rengeteg szar körülmény között, de aznap elültem a fenekemen, mert azt mondták, hogy ne menjek sehova. És ha már a természeti katasztrófáknál tartunk, kíváncsi lennék, hogy az MSZP alatt megfogtak volna-e egy olyan árvizet, mint ami most volt?


Nekem sem tetszik sok minden, de legalább azt ne vitassuk el, ami tényleg eredmény.

2014. jan. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit túl van ez dimenzionálva. Három halott = új Trianon? Ezzel az erővel a West Balkán évfordulóját is gyásznappá nyilváníthatnád, vagy szervezhetnél Vörösiszap Napot, vagy az M0-ás Fekete Hétfőjét...
2014. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
ÖT,azaz 5 hősi halott,és nem három!
2014. jan. 4. 14:01
 17/47 tetro ***** válasza:

14.01

Forrás?

2014. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
69%

"Március 14.-én mindent elkövettek, ami emberileg lehetséges. "


...az osztrákok, akik 10 hókotrót küldtek Magyarországra. A kormánynak csak egy semmitmondó SMS-re futotta.


Egyébként szó sincsen arról, hogy "ez is Orbán bűne", mert természeti katasztrófák voltak, vannak és lesznek is, teljesen mindegy, milyen kormány vezeti az országot. A megjegyzésem (én említettem korábban 2013. március 14-ét) arra vonatkozik, hogy a kérdezőnek, meg a Fidesznek nem kellene lihegve politikai ügyet csinálnia pl. 2006 augusztus 20-ból, mert ennyi erővel bármelyik kormányt lehetne okolni mindenféle természeti csapásért.

2014. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
94%

Milyen hősi halott?

Hői halott nem egy természeti katasztrófa miatt hal meg.

2014. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:

Tetro,itt van,tessék:


[link]


Örülj is neki,ez legyen a legnagyobb örömöd az életben!

2014. jan. 4. 15:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!