Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te kiállnál Észak-Erdély és...

Te kiállnál Észak-Erdély és Székelyföld visszacsatolása mellett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs kilátásunk arra, hogy a közeljövőben visszaszerezze Magyarország ezeket a területeket. Nem is az a kérdés, hogy te harcba indulnál-e fegyveresen a románok ellen. Nem. Csupán arra lennék kíváncsi, hogy ha csak úgy, felvetődne a kérdés, hogy visszacsatolják-e Észak-Erdélyt és Székelyföldet, és szavazni kellene, igennel, vagy nemmel voksolnál?

Kérlek tekintsetek el a helyzet realitásától.

Most biztos nevettek, hogy már megint egy elvakult revizionistával van dolgotok. Higgyétek el, nem vagyok sem romángyűlölő, Szálasi Ferenc-imádó, sem antiszemita. Csupán nemzeti érzelmű ember vagyok és arra lennék kíváncsi, hány igaz magyar ember van még. Mert (lehet, hogy rossz az elvem) de én nem tartom magyarnak azt az embert, aki, ha dönteni tudna e helyzetben, visszautasítani ezeket a területeket. Lehet érvelni ezen területek bizonyos szintű elmaradottságával. De ezt ki lehet küszöbölni kemény munkával. Lehet érvelni ezen területek nagyszámú román lakosságával. De, ahogy a románoknak sikerült egyes helyeken (pl: Kolozsvár) megfordítani a népességi arányokat, úgy nekünk is sikerülhet.

Szándékosan nem írtam teljes Erdélyt, Kárpátalját, Vajdaságot, vagy akár Felvidéket. Ezeken a helyeken még szép számban élnek magyarok.

A kérd tehát:

Te kiállnál Észak-Erdély és Székelyföld visszacsatolása mellett?

Válaszodat kérlek indokold!



2014. jan. 12. 21:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Minden terület visszacsatólása mellett kiállnák, még ha az nem is Nagy-Magyarország része.
2014. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%
Nem.
2014. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
82%

Én igen.

Attól függ ők akarnák-e.

2014. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
19%

"Kérlek tekintsetek el a helyzet realitásától."


Csakhogy ilyen és hasonló helyzetekben nem lehet eltekinteni a körülményektől.


Először is nem nekünk, anyaországi magyaroknak kellene ezt első sorban eldöntenünk, hanem az ott élőknek is azt kellene mondaniuk, hogy szeretnének Magyarországhoz tartozni. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt az erdélyiek is akarnák.


Arról még nem is beszéltünk, hogy valószínűleg a románoknak is lenne hozzá egy-két szavuk (szereted őket, vagy sem, az teljesen mindegy, maradjunk a földön).


Ha Magyarországon népszavazást rendeznének arról, hogy csatolják hozzánk egész Szlovákiát, Romániát, Szerbiát, stb. annak is valószínűleg egyöntetű igen lenne a kimenetele. Nagyon ostoba lehetsz, ha az "igaz magyarság" mértékét ilyen módon szeretnéd lemérni...

2014. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%
Nem.Te meg egy bugris vagy ha szerinted nem magyar az akinek más a véleménye.Ha ilyen nagy hazafi vagy utaltasd nekik minden hónapban a fizetésed felét.Elég nagy baj az nekem már így is,hogy lassan még a nyugdíjat is innen kapják amiért én dolgoztam meg.
2014. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Mit kezdenél az ott élő románokkal? Hogyan rendeznéd a két állam között a felmerülő anyagi kérdéseket? Nem elég neked a kettős állampolgárság, és az ezzel járó anyagi segítség, amit kapnak? Többet, mint az itthon élő magyarok?
2014. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%

Észak-Erdély nem (80%-ban románok lakják), Székelyföld igen, de csak akkor támogatnám, ha olyan széleskörű nyugati támogatottsága lenne, mint például Koszovó elcsatolásának.

De ezt is csak akkor, ha békésen, a müncheni konferenciához hasonlóan döntetnének a kérdésben, nem egy olyan véres polgárháború eredménye lenne, mint ahogy az történt Koszovó esetében.

2014. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
20%
Nem. Voltam ott. Kb mint Salgótarján, alig várod hogy elhúzhass onnan. Azért pár hegy nem kárpótol mindenért.
2014. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
19%
Nem. Meg is indoklom: Képzeljük el, hogy az említett területeket visszacsatolnák Magyarországhoz. A területtel együtt járna százezres nagyságrendben befogadott román lakos is. Ebben az esetben a helyzet megfordulna és román oldalról lenne igény a területekre. A feszült viszony, az ellenségeskedés továbbra is fennmaradna. Nekem ez a véleményem.
2014. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
11%
Semminképp. így is rajtunk élősködik egy csomó román mi lenne ha közigazgatásilag is ide taroznának?
2014. jan. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!