Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te kiállnál Észak-Erdély és...

Te kiállnál Észak-Erdély és Székelyföld visszacsatolása mellett?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs kilátásunk arra, hogy a közeljövőben visszaszerezze Magyarország ezeket a területeket. Nem is az a kérdés, hogy te harcba indulnál-e fegyveresen a románok ellen. Nem. Csupán arra lennék kíváncsi, hogy ha csak úgy, felvetődne a kérdés, hogy visszacsatolják-e Észak-Erdélyt és Székelyföldet, és szavazni kellene, igennel, vagy nemmel voksolnál?

Kérlek tekintsetek el a helyzet realitásától.

Most biztos nevettek, hogy már megint egy elvakult revizionistával van dolgotok. Higgyétek el, nem vagyok sem romángyűlölő, Szálasi Ferenc-imádó, sem antiszemita. Csupán nemzeti érzelmű ember vagyok és arra lennék kíváncsi, hány igaz magyar ember van még. Mert (lehet, hogy rossz az elvem) de én nem tartom magyarnak azt az embert, aki, ha dönteni tudna e helyzetben, visszautasítani ezeket a területeket. Lehet érvelni ezen területek bizonyos szintű elmaradottságával. De ezt ki lehet küszöbölni kemény munkával. Lehet érvelni ezen területek nagyszámú román lakosságával. De, ahogy a románoknak sikerült egyes helyeken (pl: Kolozsvár) megfordítani a népességi arányokat, úgy nekünk is sikerülhet.

Szándékosan nem írtam teljes Erdélyt, Kárpátalját, Vajdaságot, vagy akár Felvidéket. Ezeken a helyeken még szép számban élnek magyarok.

A kérd tehát:

Te kiállnál Észak-Erdély és Székelyföld visszacsatolása mellett?

Válaszodat kérlek indokold!



2014. jan. 12. 21:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen igennel szavaznék. Ha nem irtották volna ki a magyarból módszeresen a nemzeti érzést, akkor erről a kérdésről szavazást sem kellene tartani, mindenkinek természetes lenne, hogy kerüljenek vissza ezek a területek, függetlenül attól mennyire elmaradottak vagy nem. Ebben a helyzetben ennek sokadrangú kérdésnek kellene lennie. Ennek semmi köze a szomszédos népek szeretetéhez vagy utálatához, ez a saját nemzetet szeretetéről szól. Én tényleg azt tartom szomorúnak, hogy erről egyáltalán szavazást kellene tartani, ráadásul félek mi lenne a végeredménye ennek a szavazásnak...
2014. jan. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%

Igen, egyértelműen.

Amúgy megjegyzem, hogy kb minden ott élő románban van magyar vér (gén) max asszimilálva lettek a román(érzetű!) lakosságba...

2014. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

hát a kommentek fele eléggé szomorúvá tesz, hogy még mindig vannak ilyen emberek.

bár szerintem ez sose fog összejönni, de ha Székelyföld elszakadhatna Romániától az valami fergetegesen jó dolog lenne. Amúgy meg székely vagyok és megmondhatom nektek, hogy mi nagyon is szeretnénk csatlakozni M.o.-hoz, de Romániától mindenképpen le szeretnénk már válni. :)

2014. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
Egyre többször hallom ezt a hülye kampánydumát, hogy "az egész nem is rajtunk múlna, hanem a határon túliakon, mert ők amúgy sem szeretnének már újra Magyarországhoz tartozni." Ezt a baromságot mostanában hol szedi össze mindenki? Az RTL-en, TV2-n, esetleg az ATV-n vagy valamelyik liberális oldalon (Index, Origo)? Tényleg el tudom képzelni mennyivel szívesebben tartoznak a székelyek romániához, vagy az állampolgárságuktól és nyelvhasználatuktól megfosztott magyarok szlovákiában, esetleg az állandóan magyarokat verő szerbek között. Borzasztó látni hova süllyedtünk sajnos...
2014. jan. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
37%

,,Észak-Erdély nem (80%-ban románok lakják), Székelyföld igen, de csak akkor támogatnám, ha olyan széleskörű nyugati támogatottsága lenne, mint például Koszovó elcsatolásának.

De ezt is csak akkor, ha békésen, a müncheni konferenciához hasonlóan döntetnének a kérdésben, nem egy olyan véres polgárháború eredménye lenne, mint ahogy az történt Koszovó esetében.''


Na , megszólalt a világ barma , Észak-Erdélynek hogy a francba lenne 80% romaán ha magának az egész Erdélynek 20% Magyar aminek nagyobbik rész Észak-Erdélyben lakik , én egyszer kiszámoltam , 35% Magyar és kb. 50% román , maradék ruszin , cigány , szlovák is van és nem nyilatkozó . És tudjuk hogy te még a hajszáladat se görbítenéd meg , de hogy másnak se adnád meg a lehetőséget hogy megpróbálja , olyan fogyatékos vagy xD .

2014. jan. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%

Hiába számolgatsz és hozol ki 35%-ot te nagyokos, az csak egy átlag és az sem mindegy mire számolod.

A történelmi Magyarország lakosságának is még mindig kb. 40%-a magyar, mi vagyunk a legnagyobb nemzet a Kárpát-medencében, de ettől még nem lesz újra Nagy-Magyarország.


Romániában magyar többségű területek csak a Partiumban a határ mentén és Székelyföldön vannak. Erdély Székelyföldtől északi részén (Máramaros, Beszterce-Naszód, Kolozs megyék és Szilágy keleti fele) a magyarok aránya csak körülbelül 10%.


Tanulmányozd ezeket a térképeket:

[link]


[link]

2014. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%
Na egyszer sok sötétség száll a fejedbe , tanulmányozod a térképet és azzal jelentet ki hogy hány % magyar , ha nem tévedek ott nem ír lakosságot , se nép sűrűséget . Nem egy rohadt térképet kell nézegetni , Kolozs megye fele , Bihar megye , Szatmár megye , Székelyföld , Beszterce , Máramaros , összeadod a lakosságot és elosztod a románokkal .. 1.2 millió magyar lakik , és összesen 3miló millióan laknak , ami kb. 35%-40% .
2014. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
64%
kiállnék
2014. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
3%
Na de király , pontozzatok le , gyűlölni kell a komunizmus után megmaradt adatokat , már egy terület etnikai összetételében is hibát lehet találni , főleg ha népszámlálásos adatokkal dolgozok ...
2014. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
6%
Őszintén. LEszarom, de inkább azt kell mondjam, megvetem azokat az embereket, akik ilyeneket kérdeznek.
2014. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!