Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a magyarok kevesebb mint...

Ha a magyarok kevesebb mint fele lesz keresztény, akkor elfelejthetjük végre a "keresztény ország" frázist?

Figyelt kérdés

A keresztények száma az utóbbi népszámlálásokon:

2001: 7 500 982

2011: 5 254 179


Elég valószínű, hogy 2021-re bőven kisebbségbe kerülnek a keresztények. A keresztény eredetű hagyományaink kétségtelenül megmarad(hat)nak, mint például a karácsony (ajándékok ünnepe) vagy a húsvét (locsolkodás és pálinkázás ünnepe). De miért lenne Magyarország keresztény ország, ha nemhogy a templomokban, de még papíron sincsenek többségben a keresztények?



2014. jan. 17. 21:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
Konkrétan hol, melyik politikai deklarációban látod, hogy Magyarország keresztény ország lenne? Én ilyennel hivatalos szövegben még nem találkoztam...
2014. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy miben hiszek, de az nem a templomi pórnép képmutatésa! ezek álszentek, és azt hiszik ha elmennek, jóvátették a bűnüket....
2014. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"A jelentős többség, még ha nem is hívő"

Nem hívő. Ez a lényeg.


"A kereszténység egy kulturális alap, nem egy erkölcsi útmutatás a modern ember számára."

Ezzel nagyjából egyet tudok érteni. Az elfelejtést arra értem, hogy abba lehet hagyni ennek a konkrét frázisnak a folyamatos emlegetését.


"Jajj, hagyjál már ezzel a keresztény ország majomsággal."

Engem is idegesít...


"Ne tedd már fel még egyszer ezt a kérdést!

Ki kellene téged tiltani, hogy itt provokálsz."

Mert mikor is tettem fel? Ugye bejelentette már a kérdést, házmester úr?


"Amíg nem akarnak rám eröltetni semmilyen vallást, addig magasról teszek rá, hogy Mo. keresztény vagy pl. muzulmán országnak mondja-e magát."

Pont ezaz, hogy nem az ország mondja magát kereszténynek, hanem egy egyre fogyó része.


"remelem megver az isten a provokalasod miatt..."

Kifejtenéd, mi ebben a provokálás? Leírtam egy tényt, és kivetítettem a jövőre. Úgy tűnik, én ateistaként is igazabb keresztény vagyok nálad, mert én nem kívánok neked ilyeneket. Ugye "szeresd felebarátodat, mint önmagad". Bár... ha magadat is gyűlölöd...


"Én például nem tartom magam semmilyen "felekezetnek" tartozónak!"

Akkor te például nem is vagy benne ebben a statisztikában. És gondolom nem is akarod feleslegesen erőltetni azt, amiről beszéltem...


"Modern államban nincs államvallás."

Kérdés, hogy meddig vagyunk modern állam. Nem sokon múlt, hogy most nem Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyéből írom ezt a kommentet...


"Én ilyennel hivatalos szövegben még nem találkoztam..."

Szerencsére én sem. Csak hisztiző és okos emberekkel. Alul ajánl egy kérdést, hogy miért is lennénk keresztény ország? A válaszolók ötöde azzal magyarázza, hogy mert azok vagyunk. Még jó, hogy az érvek dominálnak, és nem a dogmák...


"Tök mindegy miben hiszek, de az nem a templomi pórnép képmutatésa! ezek álszentek, és azt hiszik ha elmennek, jóvátették a bűnüket...."

Ez a 7-es rendkívül jó példája annak, amiről írsz...

2014. jan. 17. 23:19
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már most is elfelejthetnénk.

Az az 5,25 millió szerintem abszolút nem reális a keresztények számát illetően, már ha olyan valódi keresztényekre gondolunk.

Szerintem az 1-2 millió inkább valóság, de inkább 1 millió és az idősebb korosztály, akikről tudjuk, hogy - hát finoman szólva - nem övék a jövő.

2014. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

a világon minden vallást betiltanék

2014 et írunk ideje lenne felülkerekedni a hülye szokásokon


mért nem állunk neki koponyát lékelni meg boszorkányt égetni olyan alapon hogy ez már tradicionális szokás

2014. jan. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Remélem a 15-ös válaszolóra jól lesújt majd a lángoló-beszélő csodacsipkebokor haragja!
2014. jan. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy volt az 2001-ben? Jött valaki és kitöltötte a válaszokat. Mondtuk, hogy nem vagyunk vallásosak. Ő megkérdezte, hogy meg vagyunk-e keresztelve. Mondtuk, hogy igen, de nem hiszünk benne. Erre a nő leállt erősködni és 10 percig kellett vele vitázni, hogy ne írjon be minket katolikusnak... Szerinted hány ember lett így vallásos? Amúgy meg a rendszeresen templomba járók olyan 15% körül vannak. Már csak az a kérdés, hogy az öregeket pótolják-e majd új öregek, akik a nyugdíjba vonulással elkezdenek unatkozni és egyre jobban félni a haláltól.
2014. jan. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. jan. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

"A Karácsony eredetileg nem keresztény, hanem pogány ünnep."


Nem pogány hanem napkeresztény. A napos vallások ünneplik a napfordulókat.

2014. jan. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

"Nem pogány hanem napkeresztény. A napos vallások ünneplik a napfordulókat."


Most már tudjuk, hogy a napkultuszok mind keresztény vallások voltak.

2014. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!