Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány megszüntetné a...

Gyurcsány megszüntetné a rovásírásos helységnévtáblákat. Egyetértetek ezzel? Ha igen, mégis miért zavar az, ha rovásírással is ott van, komolyan fel nem foghatom!

Figyelt kérdés
Már ez is zavarja az embereket? Kit bánt az a tábla ott, kit sért meg és miért?

2014. jan. 23. 12:58
1 2 3 4
 11/38 tetro ***** válasza:
40%

13.49

ez esetben amikor belépsz a rovatba, mielőtt feltennéd a kérdést, láthatod, hogy a te nagyon fontos értelmes kérdésedből van-e két órán belül öt másik. ha van, akkor próbálj meg onnan információt találni :)

2014. jan. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 Ozmium42 ***** válasza:
33%
Ha nem érted, az elég nagy baj. Ennyi idő elteltével már nem kellene rácsodálkozni az ilyenekre.
2014. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 tetro ***** válasza:
55%

14.01

szerintem egyáltalán nem mondott olyat, hogy ez neki a legfontosabb. egyszerűen felhozott egy példát. én magam nem értem, miért fontos ez, habár számomra nem szimpatikus hogy ott vannak. de ha település ki akarta rakni, akkor tőlem aztán maradhatna. az jobban zavar hogy budapesti tereket át kellett nevezni, csak azért is.

2014. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem inkább arról lehet szó, hogy ezek a táblák már nagyon régiek. Mert azok, ha rovásírással van kiírva a szöveg. Biztos újat akar helyettük. De ha már új lesz, akkor mi a fenének írjuk rá olyan jelekkel, amit már a kutya sem tud kiolvasni.

Ezen felháborodni csak a múlton való lovaglás újabb példája. Tipikus magyar szokás. Foggal körömmel ragaszkodunk a régihez, a haladást elutasítva. Jó hogy már jurtát ne állítsunk fel az udvarban, mert ősmagyar.

2014. jan. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
41%
Ez csak egy újabb kicsinyes kirohanása a jobboldal ellen.
2014. jan. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
28%

Mond már meg nekem kedves kérdező..mégis ezeknek mi értelme van?


Hmm??

2014. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Miknek, a tábláknak? Fogalmam sincs de pl. japán híradásokba bekerültünk (a kisgyerekek akik tanulták a rovásírást), hogy lámlám itt azért látszik, hogy őrzik a hagyományukat. Ez mondjuk számomra + pont, hogy ilyennel is kitűnünk egyes országokban. Engem nem érdekel, de pl. ha elmegyek egy ilyen mellett akkor megnézem, hogy mégis hogy nézhet ki mondjuk egy "A" betű most meg régen. Ennyi, de egyáltalán nem zavar. Teljesen semleges de ha van akkor minek kell rombolni?
2014. jan. 23. 15:00
 18/38 anonim ***** válasza:
12%
Tehát gőzöd sincs mért jó hogy van de legyen mert gyurcsány azt mondta hogy fölösleges. Tipik fidióta hozzáállás.
2014. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 tetro ***** válasza:

15.07

én ezzel egyetértek. ha már fenn van, nem tök mindegy?

2014. jan. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
12%

#19

Az hogy magyarországon vagyunk írjunk magyarul, és ne pazaroljuk olyan marhaságokra az adófizetők pénzét mintpéldául türk írással írjuk kia faluneveket ami egyrészről nem magyar, és a kutya se tudja elolvasni. Fölösleges pénzkidobás és szimpla idiotizmus.

2014. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!