Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar ellenes megnyilvánuláso...

Magyar ellenes megnyilvánulásokat büntetik? Vagy egyáltalán büntetendő?

Figyelt kérdés

ha valaki magyarok ellen szólal fel. pl.: Kertész Ákos. Aki egyértelműen magyarellenes, hazaáruló az von maga után bűnt vagy legális?

(Jah és még egy dolog. Az SZDSZ és társainak mi volt a célja azzal hogy a magyaron kívül mindenkit el kell fogadni. Mert elég magyarellenes dolog hogy csak a hazája igazi lakóit nem kell elfogadni. Belegondolhatunk mi lenne pl Angliában ilyenkor... Szabályozni akarták a vendégmunkások bemenetelét plusz ki akarnak lépni az eu-ból. Nem csak a bevándorlók miatt akik az ország pénzén élősködnek hanem a rossz gazdaságpolitikai miatt is de ezt csak zárójelbe)



2014. márc. 14. 23:43
1 2 3
 1/22 tetro ***** válasza:
67%
Szerintem te nem vagy tisztában a hazaárulás fogalmával.
2014. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%

A magyarellenes megnyílvánulás eléggé tág fogalom: az uszítást büntetik, a nem uszító véleményformálást nem.


Kertész Ákos nagyon szerencsétlenül használta a "genetikusan alattvaló" kifejezést, amivel csak annyit akart mondani, hogy a történelmünk során sokszor elnyomott minket más nép. Ezt a szerecsétlen kifejezést később visszavonta. Amit esetleg fel lehet róni neki, hogy azt írta, a magyarokat mindig ki lehetett használni, de nem válalják a felelősséget. Ezzel én nem értek egyet, de kb. minden második honfitársunk igen.


Amit az SZDSZ-ről írsz, annak meg se füle se farka. Most komolyan egy 95%-ban magya lakta terüelten arról kellene beszélni, hogy nekünk magyaroknak el kellene fogadnunk a magyarokat?

És miért kell midnenkit elfogadni? Mert nem tehetsz mást, hiszen úgyis szembe találkozol más népekkel. Ezt egyébként nem az SZDSZ, hanem a kereszténység találta ki. És a hiba a Te készülékedben van, ha népcsoportokban gondolkozol: az, hogy valaki felhívja a figyelmet, hogy nem szabad előítéletesnek lenni egy népcsoporttal szemben, az nem azt jelenti, hogy mással szemben lehetsz. Tudod, kell egyfajta szellemi érettség, hogy az ember ne azt nézze, hogy ki milyen népcsoporthoz tartozik, hanem emberi értéke alapján ítélje meg a másikat. Ehhez szükséges az előítéletek legyőzése, ami egy magyar többségű társadalomban értelemszerűen nem a magyarok elleni előítéeltek leküzdéséről szól.

2014. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha valaki azt mondja a magyarokra amit kertész tehát hogy alsóbbrendű faj stb. jah és nyilvánosan az elég egyértelmű.
2014. márc. 14. 23:55
 4/22 anonim ***** válasza:
Látom, hogy elég súlyos félreértések vannak Kertész Ákossal kapcsolatban, így melegen javaslom ezt a cikket olvasásra: [link]
2014. márc. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Arról van szó kedves második hogy pozitív diszkrimináció. Ez nem egyenlő bánásmód hanem egyenlőtlen méghozzá a magyar lakossággal szemben. Az hogy még Kerészt Ákost is megvéded az őt igazolja hogy a magyar egy szolga hogy minden bűnözőnek van egy pártfogója. Egy nyíltan magyarellenes embert senkinek nem szabadna megvédeni, pláne egy magyarnak. Viszont akár külföldinek sem, mert ugyan olyan mintha a franciákat szidnám.
2014. márc. 15. 00:00
 6/22 anonim ***** válasza:
Én naiv tudatlan vagyok, de tehát 2-es én mehetek az utcán csak úgy és mocskos cigányozhatok? Meg, hogy a magyarok alárendeltjei a cigányok? Nem uszítok, csak véleményt nyilvánítok. Vagy ha cigányokról van szó, akkor az rasszismus?
2014. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Sajnálattal látom hogy egy Kertész Ákost aki nyíltan alázza az egész magyar népet képes megvédeni valaki. Ez már annyira abszurd hogy azt felfogni nem lehet. Mintha a Izraelben nácikat ünnepelnék.
2014. márc. 15. 00:03
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

Ne kiragadd a szavakat!


És nincs több emberi faj. Minden ember ma élő ember ugyanahhoz a fajhoz (Homo sapiens) és alfajhoz (Homo sapiens sapiens) tartozik.

2014. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

Azért vicc, hogy hosszú sorokat írok, Te meg nem veszed a fáradságot, hogy megértsed azt. És pont azt írtam, hogy nem értek egyet Kertész Ákossal.


Vagy Te ilyen lazán kezeled az anyanyelvedet? Az ilyen felelőtlen, demagóg hozzáállás jelenti a legnagyobb veszélyt a hazára: Te vagy a magyarellenes.

2014. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Én naiv tudatlan vagyok, de tehát 2-es én mehetek az utcán csak úgy és mocskos cigányozhatok?"


- Igen megteheted. A következmények téged értintenek csak.


"Meg, hogy a magyarok alárendeltjei a cigányok? Nem uszítok, csak véleményt nyilvánítok. Vagy ha cigányokról van szó, akkor az rasszismus?"


- Lehetne a szövegalkotás alapető szabályait betartva kifejezni, mi a lótúrót szerettél volna?

2014. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!