Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megállítható lenne a magyar...

Megállítható lenne a magyar népességfogyást, ha ezeket bevezetnénk?

Figyelt kérdés

-Bölcsőde és óvodák építése

-Otthonszülés engedélyezése

-Nők számára átalakítani a munkaerő piaci vállalást:

-Gyerek 1 éves koráig nem kellene dolgoznia menni, utána 1 évig 4 órát kellene dolgoznia, végül 6 órát, majd 3 éves kora után újra 8 órázhatna.

-Meleg párok számára megnyitni a béranyaság lehetőségét, leszbikus pároknak engedélyezni a mesterséges megtermékenyítést, s így talán a 4 szülős modell is bejönne ahol egy meleg pár és egy leszbikus pár közösen nevelni a gyermekeiket.



2014. márc. 15. 19:58
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Na,az ilyen szülőktől falnak tudnék menni.

Akinek magára nincs igénye,az gyereket se vállaljon.

Bocs,hogy az embert azt motiválja,hogy minőségi életet éljen és ezt megoszthassa esetleg másokkal is.

"Szegényen is lehet boldognak lenni"-Ezt azok találták ki,akik uralják a világot és rabszolgákat akarnak gyártatni.

Amúgy hiába akarsz harcolni a fejlődés ellen,az nem fog megállni.Ahhoz kell alkalmazkodnod.

Ezért kellene a minőségre menni és nem a mennyiségre.

Egy párnak bőven elég,ha 1 gyereket normálisan feltud nevelni,megadni neki azokat,amik a testi-,érzelmi-és pszichológiai fejlődéséhez szükséges.

Én nem vágyom luxusra,csak normális életkörülményekre.

Rengeteg olyan látni,hogy a nyomorul gyerekek nem tudnak kitörni a szüleik példájából.Ez szomorú.

Én semmiféle családi pótlékot nem adnék senkinek.Olyan szaporodjon,aki eltudja tartani magát és a gyerekeit.

Ezt rengetegen kihasználják(nem c-gányokra gondolok).Elég szomorú.

2014. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok mit fogsz mondani mikor 80 évesen is el kell menj legalább takarítónak,mert nem lesz ki fizesse a nyugdíjad.Az 1 gyerek nem megoldás semmire max arra,hogy legyen azért valaki aki ,ha nyugdíjba mész majd dolgozik azért ,hogy te az utolsó néhány évedben nyugodtan tudj egy kicsit élni ,de ,hogy a feleségednek(ha nő vagy akkor a férjednek) is legyen nyugdíja ahhoz kell egy másik gyerek is akit felneveltek.

A bevándorlás nem megoldás.Az jó ,ha minél több helyről bizonyos szintig ide bevándorolnak így gazdagítva kúltúránkat,de az egy,2 vagy 3 igen csak távolálló nemzetből jövők túl sokan lesznek ahhoz ,hogy egyszerűen beolvadjanak a 2. ,3. generációnál,mert erős lesz bennük a nemzeti öntudat.

Lásd románok:Ők sem voltak még sehol mikor mi megérkeztünk,de mivel a legtöbb hadjárat (török,habsburg portyák) leginkább a tömbben élő magyarokat érték így sokan meghaltak közülünk s ezért románokkal kellett pótolni főleg a párciumot,meg temesvár környékét ja és ők még nem is voltak olyan távoli kultúra ,mint a ma leginkább szaporodók (négerek,arabok,indiaiak,kínaiak,stb..) és akiket valaki itt ajánlott betelepítésre.

2014. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Én nem akarok soha családot.Nem látom értelmét.

A kulcsszó az öngondoskodás.

Olyan béreket kellene adni az embereknek,amiből ezt megtehetik.Nem pedig egy szűk réteget gazdagítani.

Majd meg lesz ennek a következménye,mert ma már az embereknek van igénye a minőségi életre és nem fognak azért gyereket szülni,hogy mások dőzsöljenek.Ennyi a véleményem erről.

Népesség ingadozás mindig is volt és lesz,mert nem robotok vagyunk.

Nagyimék 15en voltak testvérek,anyámék már csak 4en.

Nekem 2 testvérem van,de már ez is nagy dolognak számít,magasabb az átlagnál.

Felőlem bevezethetnek bármit,nekem akkor sem érné meg,hogy vmi előre megírt forgatókönyv szerint éljem az életemet.

Vállalhatsz helyettem is gyereket,ha gondolod:9

2014. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Gyerek 1 éves koráig nem kellene dolgoznia menni, utána 1 évig 4 órát kellene dolgoznia, végül 6 órát, majd 3 éves kora után újra 8 órázhatna.


Miért kellene? Miért nem maradhatna otthon az anya a gyerekkel annak 3 éves koráig, ha úgy akar?


Az utolsó ponthoz: 4 szülős családmodell kétlem, hogy összejönne. A béranyaság túl bonyolult kérdés. A homoszexuális párok egymás gyerekeit fogadhatnák örökbe.

2014. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Nem lenne megállítható. A nagy családokat támogatni kéne. Akinek van legalább 2 gyereke, az kapjon valami extra pénzt. Ez legalább ösztönözné őket. Viszont csak akkor ha dolgozik is, így a cigókat kilehetne szűrni.
2014. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem szabadna hagyni,hogy 2 gyereknél több szülessen senkinek sem.Mert munkájuk sem lesz.

Akinek meg nincs munkája,annak egy se szülessen.

A minőségre kellene menni,nem a mennyiségre.

Nem értek egyet azzal,hogy a nagycsaládosokat támogatni kellene.Így is elég nagy támogatást kapnak.

2014. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!