Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik tudatosan ferdít a...

A Jobbik tudatosan ferdít a börtönkérdésben?

Figyelt kérdés

Mindenhol hirdetgetik a fogvatartottak napi fogvatartási költségei fejenként 8500Ft-ra jönnek ki, ami ordas csúsztatás. Mindezt kizárólagosan a szombathelyi, frissen épült és európai színvonalú börtönben készült képekkel illusztrálják és azt sugallják, hogy mindenhol ez a helyzet.


Mégis miért?


A kvóta: nem tudom eldönteni, hogy direkt megvezetik-e az embereket a dedósmatek alkalmazásával vagy tényleg azt hiszik, hogy ennyibe kerül a dolog? Ugyanis a 8500/fő/nap díj úgy jön ki, hogy az éves BV-költségvetést elosztják a fogvatartottak számának 365-szeresével.


Ebben a tényleges fogvatartáson, étkeztetésen kívül a börtönigazgató titkárnőjének a TB-je, az új rabmobilok vásárlása meg a személyzeti menza szervizelésének a költsége is benne van, abszolút minden.


A közvetlen rabtartási kvóta, amiből kaját tesznek az elítélt elé, heti egy fürdési lehetőséget biztosítanak neki meg hasonlók fejenként 1700Ft körüli összegre jön ki naponta.


A szombathelyi luxusbörtönön kívül meg a többi hely inkább Tökölre hajaz (a zsindexet kiáltók csak a képek kedvéért nyissák meg): [link]


Már jó tíz éve, de iskolai színi fellépésen jártunk a városunk börtönében, olyan luxus uralkodott ott, hogy utána a fél osztály lábgombát kapott az 5*-s hely kb. 80 éve épült előadótermétől meg a pikkelyesre töredezett szocreál járólaptól. Persze megmutatták előtte a többi részleget is, ha nem is a tököli cikkben látható viszonyok uralkodtak, de nem sokkal fölötte. A legutolsó egyetemi koli legrohadtabb lyuka is jobban néz ki az ilyen helyeknél.


Akkor mire fel ez a duma, hogy a fogvatartottak túl drágák? Mindenhol ez folyik a csapból, de az még egyetlen támogatójuknak sem esik le, hogy igenis nekünk van előnyünk abból, hogy fizetünk a társadalmon kívül tartásukért?


Vagy a nagy olcsósítás keretében miért nem csináljuk azt, amit az amerikaiak, akik a kis súlyú bűnökért elítélteket 1-2 nap után kiengedik a további büntetés felfüggesztésével?


Beszélnek itt bérmunkáról, de ez a legnagyobb bohócság: a "mi" börtönünk azon kevesek egyike, aki mind a mai napig végez ilyesmit, de ők se tudnak bővíteni, mert varrodába meglepő módon csak varrási ismeretekkel rendelkezőeket vehetnek be, a totál amatőrök betanítása meg úgy 10x annyiba kerülne, mint ami pénzt kitermelnének. Itt bukik a nagy terv: kulimunkával, amit akárki meg tud csinálni nem lehet kitermelni nemhogy a fejenként 8.500-t, de még a tényleges, 2e alatti kvótát sem. Ti talán ha cégetek lenne fizetnétek majd' 10e Ft-t azért naponta, hogy léceket szögeljen össze valami kedvetlen, munkába belesz*ró rab, amikor ennek a harmadáért minimálbéres munkást kapsz?


Ennyi agyatok sincs? Nem az a kérdés, hogy miért nem termeltetnek a börtönökben vállalkozók, hanem az, hogy ugyan mi okuk lenne rá?


A másik zseniális javaslat, amit a pártújságban hirdetnek a külföldi börtönökben való bértartás. Mivel az itthoni körülményeket sokallják, gondolom egyértelmű, hogy a svéd, német, stb. börtönök kiesnek (elvégre ott tényleg napi 80-100€-ba kerül a fogvatartás) és inkább Putyin bácsihoz a szibériai börtöntáborokba küldenék azokat a bedes cegányokat. Az egyértelmű, hogy ezt minden magasan művelt értelmiség a párton belül támogatná, de realitása körülbelül a nullánál is nullább.


Miért nem akarják a tényleges problémákat beismerni és miért csak megvezetnek mindenkit? Túltelítettek és embertelen minőségűek a börtönök? Igen. Erre az a megoldás, hogy felújítjuk őket és újakat is építünk, aztán majd ha nem kell a 30 éves járművekre évente 1 milliót szervízre elkölteni, akkor egyből meg fogja érni a frissen vett 20 milliós, amire nem kell költeni.



2014. márc. 24. 18:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
27%

Attól függ.


Ez a számítás akkor helytálló, ha a Jobbik kivégeztetne mindenkit a helyszínen, tárgyalás nélkül, akit eljárás alá vonnak akármilyen bűncselekményért. Akkor ugye nincs szükség sem halálsorra, sem előzetesre, se semmire.


Ha viszont léteznek egyáltalán börtönlakók (előzetes, halálsor, stb) akkor ezeknek a költségeknek a nagyobbik részét ugyanúgy nem lehetne megspórolni, mert akkoris kellenek börtönőrök, akkor is kell igazgató, akkor is kell neki titkárnő.


Szóval igen, ez egy durva ferdítés, mert tény, hogy egy elítélt ennyibe kerül naponta, de a Jobbik itt azt a látszatot kelti, hogy az általa javasoltakkal ez olcsóbb lenne, holott nem (hacsak ugye nem végez ki minden kicsit is gyanús alakot a helyszínen a rendőr...).


AZ önfenntartó börtön szerintem amúgy mint ötlet, jó, csak régen már próbálták az USA-ban, és pont arra jöttek rá, amit a Kérdező írt: egyszerűen deficites lesz, akármit csinálnak. persze, ha van munka, jó, ha dolgoznak, de az önellátás ötlete már régen megbukott.


A bérbörtön meg úgy hülyeség, ahogy van, szóra sem érdemes, max egy olyan országnak érné meg ezt csinálni, ahol olyan kevés az elítélt, hogy egy kicsi börtönt sem éri meg fenntartani nekik.

2014. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
95%

Áruld már el neked effektíve mi a bajod? Vagy mi a problémád a börtönökkel? Bárki bármit ír ami nem a te véleményed azt lehülyézed majdnem anyázol. Érintett vagy a börtönt illetőleg? Vagy már hiányzik a szappanos játék esténként?

Csak halkan jegyezném meg az emberek nagy többségének nem az a véleménye mint NEKED a börtönöket illetőleg.

A 94 es témára visszatérve nem gondolnám hogy a tiszt hazudott volna! Miért tette, mi érdeke fűzödött volna hozzá? Esetleg ha szabad kérdeznem te voltál sorkatona?

Már csak azért is mert ha igen akkor tudhatnád hogy kaja téren 1 menü volt, 2 lehetőséggel: eszed vagy nem!

A böriben van ugye A,B(kímélő),vega,híthű menü. Na ezért került annó 3x egy köcsögjelölt kajája.

2014. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Én csak a hülyéket nevezem nevükön, többek között téged is. Írt normálisan előtted eggyel egy másik válaszoló, őt nem hülyéztem le.


Ha szerinted mai értéken napi 10e-ből etették a rabokat 1994-ben, akkor gratulálok az éles eszedhez. Még véletlenül sem történhetett az, hogy 1. rosszul emlékezel vagy 2. a tiszt tudta rosszul, netán 3. teljesen félreértettél egy adatot, amit másra értett, ugye?


De ez igazán mellékes is, az vitathatalan tény, hogy most, 2014-ben a börtönökben az étkezési kvóta napi 400Ft fejenként 3 étkezésre vonatkozóan.


Ha szerinted ettől még 1994-ben lehetett 2100, akkor hajrá, higgyed azt. Higgyed azt is, hogy majd a börtönlakók fejenként 1/3 millió forintot fognak termelni havonta, hogy megfizethessék a fogvatartásuk költségeit, mert Gabika ilyet mondott (de azt tényleg igazán megsúghatnád, hogy milyen területen képzelsz el ilyen bevételeket).


Ja, meg a bérbörtönök, azok a legjobbak. Logika, összefüggés, miegymás.

2014. márc. 24. 21:30
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
A jobbik jólfelfogott politikai érdeke, hogy az ország összes baját egy bizonyos társadalmi csoportra rákenhesse. Ezt hívhatjuk tudatos ferdítésnek.
2014. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
31%

Látom a kérdező kiváló agymosást kapott és a bűnözők jogait kívánja védelmezni. Csak szabadna megjegyeznem, hogy amennyiben a rendszer változik a fogva tartási intézményekben akkor a fogvatartottak száma is vélhetőleg csökkenni fog. Kevesebb munka kell. Az áram ellátás és a főzés műveletét is nyugodtan végezhetik a rabok, ahogy nyáron az élelmiszer megtermelését. Nincs szükség a raboknak szellemi művelődésre lehetőséget biztosítani a börtönben állami pénzből. Lásd példaként a Viszkis rabló esetét. Ő ott például diploma mellett kerámia készítést tanulhatott.

A célnak az elrettentés kell, hogy legyen az eredménye. Én jártam ilyen intézményekben, barátom is említette ki ott őr. Egyáltalán nem olyan rossz a börtönök felszereltsége, mint az feljebb állítja. Sőt a Hír Tv is mutatott erről egy beszámolót évekkel ezelőtt.

Javaslóm mielőtt tapasztalatok helyett 1-2 honlapból tájékozódva demagógiát hirdet tájékozódjon. A Jobbikban megvannak erre a szakemberek.: pl.: Volner János.

További nemzetközi példa.: Bolíviában például szintén önellátó intézmények vannak. Ott például az egykori informatika tanárom, a rabtársait oktatja informatikára és abból az összegből tartja fenn magát.

A börtönök egyébként a XX. század közepéig fenntartottak voltak. Azt követően váltak a kényelem szigetévé. Én a tatabányai börtönre mondtam, hogy szívesebben laknék, mint a jelenlegi kollégiumomban. Azt tanulmányi kiránduláson csak azután jutottam el Szombathelyre és Tiszalökre(mi az Uniós norma volna).

Az is baromság, hogy a börtönben több lenne a fehér, mint a sötét bőrű. Pesty László és Forgács István romológus állítása szerint sem igaz és szerintem se. Úgy, hogy a rokonságomban többen megjárták. Szégyenlem, de többek között a nevelőapám is, aki szintén cigány származású. Ő sem panaszkodik az ottani ellátás miatt amikor a "lányánál" (féltestvérem) megjelenik.

2014. márc. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

"A Jobbikban megvannak erre a szakemberek.: pl.: Volner János. "


Mármint arra a Volner Jánosra gondolsz, aki tegnap bukott le az orosz diplomagyárból TAVALY megszerzett közgázdiplomájával és ami előtt semmilyen egyetemi végzettsége nem volt?


A többi agyatlanságodat már korábban kitárgyaltuk, mondjuk a rabok általi ételtermelésre kíváncsi lennék, mert ugye egy x hektáros termőföldet majd az átlag jobbikos szerint ugyanannyi őr fog felügyelni, mint a 3-4 folyosónyi zárkasorokat. Legyen tízszer annyi fegyőr tízszer annyi pénzért, de répáért nem fizetünk!


És én vagyok az agymosott :))


U.i.: neked komolyan Tóásó Előd volt az infotanárod? És rá vagy büszke, mert a harmadik világban sínylődik és könyörög minden lehetséges csatornán keresztül, hogy hozzák haza?

2014. márc. 29. 19:42
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

1. A szakértelemhez nem papír kell, hanem tapasztalat. Neki rendőrsgi közelharc kiképzőként megvan testközelből is a tapasztalata a büntetés végrehajtási intézmények terén. Gondolhatód, hogy nem az eszméi végett jelölték az év rendőrének.

Gazdasági ismereteit senki sem kérdőjelezte meg hisz nem is tudja.

2.

Én semmilyen tapasztalati információt nem láttam. Sőt az is ferdítés, hogy nem minden börtön szombathelyi szintű. Ugyanis az átadásánál kijelentették, hogy az-az EU-s elvárás, hogy minden büntetés végrehajtási intézményünk azon szintre kerüljön.

Még mindig nem adtál választ, hogy mért állami pénzén képezzük a börtönökben a rabokat a diplomájuk megszerzésére? Továbbá azt is problémásnak érzem, hogy a dolgozó raboknak a jövedelmét a mai keretek között is nem a költségeik csökkentésére fordítják, hanem a rab sporolt pénzévé válik.

Mért kellene több őrt foglalkoztatni? Amennyiben a Jobbik jól szervezi meg nem lesz rá szükség. Nálunk is meg vannak azok a természetes körülmények amely olyan terep, hogy szinte lehetetlen megszökni. Ráadásul éreztetni kell a foglyokkal, ha megkísérlik, akkor attól kezdve statárium van velük szemben. Ezen okból is kell visszahozzni a halálbüntetést. Hozzátenném a mecseki uránbányának 1 bejárata van. Oda szintén nem kell sok őr, de a rabokkal kitermeltethetnék a Paksra szánt fűtőanyagot.

Én meg hozzátenném, hogy tapasztalatból beszéltem. Nem tudom jártál-e még ilyen intézményben, de az általad leírtak alapján nem nagyon. Sőt nem is néztél utána.

3. Elődra büszke vagyok, hogy a tanárom volt. Tiszta szívű dadogos embernek ismertem meg. Nála ismertem meg az informatika alapjait.

Valóban nem a legjobb a körülménye, de ott nem is Wellnes börtönök vannak és remélem itthon sem olyan lesz. Hozzátenném, hogy a fél világ tudja, hogy a vádak ellene kamu. Nem mellesleg nem a körülmények miatt akar haza jönni, hanem mert a boliviai diktatúrában preztizs kérdés az Ő elítélése, mely nagy valószínűleg halálbüntetés lesz. Amennyiben pedig nem is végzik ki, előbb fognak ellene merényletet elkövetni. S te sem lennél több évig több ezer km-re a családodtól ártatlanul sínylődve egy börtönben. Ahol még az állami törvények szerint vele szemben támasztott jogokat sem biztosították. Pl.: ha jól emlékszem , akkor szabadon kellett volna engedniük 18 hónap után, mert addig nem történt meg ellene a vádemelés.

2014. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!