Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emberek, hogy fajulhatott...

Emberek, hogy fajulhatott eddig ez az ország, hogy a közvélemény kutatások szerint a jobbik 16 százalékon áll?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 19:34
 81/94 anonim válasza:
100%

3 csaj közül melyiket választanád?

- aki 8 éven át havonta más sráccal dugott

- aki 4 éven át havonta más sráccal dugott,

- aki még érintetlen

2014. márc. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 A kérdező kommentje:
Hmmm... Témába vág! ;)
2014. márc. 27. 15:41
 83/94 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező!

Nagyon is témába vág.

Tudom, hogy nehéz, de próbálj úgy gondolni egy-egy politikusra, mint gerinces élőlény. Rögtön más lesz a leányzó fekvése! (Csak, hogy passzoljon a hasonlathoz :) )



Na, úgy döntöttem, hogy mint kisebbségi, )roma, cigány, vagy nevezzetek, ahogy akartok) én is leírom a véleményem, mert nekem is van.

Először is:

Ha a 3 nagyobb párt közül kellene választani, akkor, akkor ... Valami kisebb pártra voksolnék, tettem is valamit, meg nem is. Az MSZP már leszerepelt, a FIDESZ még most is színészkedik, a Jobbik, meg csak most készíti a pódiumot...


Ha viszont választanom kellene a médiában löketett karakterek (mer' ugye senki sem önálló, mindenkit támogat ey teljes párt.... Amindenit!) közül, akkor bizony Vona lenne a befutó. Kicsit olyan, mintha ő a pártján kívül állna. Sok olyan megvalósítható és jó ötletet látok a programjában, amire azt mondom: OKÉ. Viszont teli van olyan dolgokkal is, amiket eszem ágában sincs támogatni.

Ha a párt nem akarná ennyire nyilvánosan terjeszteni a radikális eszméit, akkor befutók lehetnének. És a cigányságot sem izgatná annyira, így a jogvédőket sem.


Egy kis OFF: Volt itt szó, az oktatási rendszerről, amiről mindig egy kedves történet jut eszembe: Tizenévesen dolgoztam marhatelepen, én voltam a ganés fiú. Az idősebbek mondogatták mindig, hogy csodáljam meg a trágya dombot, mert ez a legkisebb kupa szar, ami vár rád az életben! Igazuk lett... Az oktatási rendszer egy még nagyobb kupac trágya... Ha valaki tanulni akar, akkor fizessen! Most ez a módi, illetve a nyilvános népbutítás.

Azért nem maradhattam egyetemen, mert nem tudtam papírokkal alátámasztani, hogy jogosult vagyok szo.ösztöndíjjra... (Megjegyezném, mielőtt valaki belőné a "segély" csatakiáltást: Ennek maximum összege 35000 HUF/hó, a kiadásaim 60000 HUF/hó-ra rúgtak, tehát még muna mellett is éppenhogycsak elég lett volna.)


Van az az elszeparált (ugye mijjjjen okos vadzsok?) közeg, amiben én is kellemetlenül érezném magam. Ennek egyszerű oka nem a kultúrálatlanság, hanem az, hogy nem ismerjük egymás kultúráját... Rengeteg nem roma ismerősöm van, akik azt mondják, hogy inkább engem tartanak barátjuknak, mint YX-t. (Még egy kis önfényezés...)

A jövő generációját kell integrálni, nevelni, nem a meglett 30-40 éveseket, nekik már úgy is mindegy... É nevelés alatt a valódi nevelést értem, nem azt, ami ebben a rendszerben zajlik... Nyugodtan be lehetne vonni a rendőrséget az oktatásba. (Ha a gyerek teszem azt 10 órát hiányzik, akkor a kisebb jövedelemmel rendelkező szülő közmunkán vesz részt, vagy le is ülheti, természetesen csak a hely lenne biztosított.... :))

2014. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 A kérdező kommentje:

Feltudok sorolni gerinces politikusokat. Vona Gábor

ral nem az a baj, hogy gerinctelen, vagy nem elég karizmatikus. Hanem, hogy a dolgokkal olyan feluletesen foglalkozik, hogy, igen ugy néz ki, hogy tud valamit. Erre, hogy nem gondoltak az előző kormányok? Az a helyzet, hogy de. Éppenséggel gondoltak, csak a dolgoknak van egy folyamata, egy formája, és ez nem véletlenül alakult ki

2014. márc. 27. 23:56
 85/94 anonim ***** válasza:
0%
Persze, "a dolgoknak van egy folyamata, formája"...bla bla bla. Azért nem jutunk 1-ről a 2-re? Szerintem igen. Ez a mód és forma úgylátszik nem jó.Ezen sürgősen változtatni kell!
2014. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:

Kedves 84-es!


Bárcsak mindenki a népcsoportodból így gondolkodna, mint Te :))))

2014. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 A kérdező kommentje:
Mindenki szokta azt a sablon választ adni arra a kérdésre, hogy mit szeretne, hogy legyen világbéke. Szerintem azért tenni kell. az nem lesz csak úgy. És az első és legfontosabb lépés, hogy mindenki önmagában rájöjjön, hogy attól, hogy van saját véleményed, még a másokét is el kell fogadni. Nem kell egyetérteni, de abból sosem lesz világbéke ha megpróbáljuk a problémákat elnyomni. Mert a föld törvénye, hogyha valamit erőszakkal áttolunk valahova, akkor az hatással van a többi dologra, így ha mi nem megérteni és segíteni: helyrehozni akarjuk, hanem megváltoztatni a felületen, de mélyebben elnyomni, akkor ott újabb problémák keletkeznek. Mielőtt egy-egy részlettel vitatkoznátok, inkább az egész mondanivalóján gondolkodjatok el.
2014. márc. 28. 15:54
 88/94 anonim ***** válasza:
88%

Amit írtál, az mind szép és jó, csak gyökeresen ellentmond annak, amit kérdésként megfogalmaztál.


,,Emberek, hogy fajulhatott eddig ez az ország, hogy a közvélemény kutatások szerint a jobbik 16 százalékon áll?"


Ebből a kérdésből egyértelműen látszik, hogy te személyesen nem tudod és nem is akarod elfogadni, hogy ennyien szimpatizálnak a Jobbikkal. Számos érvet dobáltál a párt ellen, s a válaszolók egytől egyig mindet megcáfolták, mégis folyamatosan hangoztatod, hogy a Jobbik erőszakos és veszélyes párt. Nem gondolod, hogy talán neked kéne megváltoztatni a véleményed ennyi bizonyíték után, vagy legalább elfogadni a miénket?


Mostanra már azért rájöhettél, hogy nem minden Jobbik szimpatizáns neonáci rasszista fasiszta zsidógyűlölő.

2014. márc. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 A kérdező kommentje:
Én teljes mértékben elfogadom, hogy más véleményen vagytok, mint én. Nincs ezzel semmi gond, csak felettébb szomorúnak tartom. És nem cáfoltátok meg azokat amiket mondtam, mert saját véleményt mondtam, és ti is elmondtátok a saját véleményeteket. Rossznak tartom amit a jobbik Magyarországért mozgalom készül csinálni, és ez a véleményem nem a vitánk során fog megváltozni.
2014. márc. 29. 10:43
 90/94 A kérdező kommentje:
Mármint a véleményeteket tartom szomorúnak, nem azt, hogy más véleményen vagytok.
2014. márc. 29. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!