Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Holnap választás, még hezitálo...

Kacsa Tibor kérdése:

Holnap választás, még hezitálok. Valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés
Vagyis igazából nem is ötletet várok, hanem érveket, hogy ő miért arra a pártra fog szavazni. Tudom, ez így elég hülyén hangzik, de ez van...

2014. ápr. 5. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
akartam mondani nem rasszista alapon :)
2014. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, pontosan ilyesmire gondoltam, így azért már könnyebb eldöntenem, hogy melyik párt "felel meg leginkább az elvárásaimnak".
2014. ápr. 5. 21:37
 13/19 anonim ***** válasza:
3%

mert szerinted a fidesz csak közmunkát teremtet?

rengeteg (stratégia együttműködés által) valódi új munkahely jött létre.

ha tudna szerinted nem csinálna többet? ezért lett közmunka is, mert addig se halljanak éhen az emberek.

de Vona az csak olyan naiv, h majd bekerül a székbe és minden úgy van ahogy ő kigondolt a nagy okos barátaival. hagyjuk már.

2014. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
Szavazz a Fideszre, mert nélkülük Magyarország Görögország szintjén volna
2014. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%
Még ha Görögország szintjén volna..
2014. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Először is leszögezném, hogy én a Jobbikra teszem a voksom, így nyilván szubjektív leszek irányukban. Azért röviden ismertetném a többi esélyes pártot is :)


Jobbik:

-Gazdaságpolitika:

Magyar vállalkozások, mezőgazdaság erősítése, ipar újraindítása.

Paks 2-t támogatják.

Vízerőművek létesítése a Dunán és a Tiszán (5 év alatt megtérül)


-Közbiztonság: Csendőrség felállítása, amely nem a traffipaxszal foglalatoskodik, hanem a biztonságra ügyel. 50.000 Ft alatti lopás esetén is büntessék meg a tolvajokat. Véget kívánnak vetni a politikusbűnözésnek: minden képviselőtől elvennék a mentelmi jogot (egyetlen képviselőjük sem él vele) Önfenntartó börtönöket kívánnak létrehozni. Bérrabtartás Oroszországban (fele/negyede annyiba kerülne mint itthon + jóval nagyobb elrettentő erő: Szibériából hazajövet mindenki kétszer is meggondolja, hogy legközelebb is megöljön-e egy nyugdíjast néhány száz forintért) Visszahoznák a halálbüntetést, de ezt csak és kizárólag akkor, ha népszavazással ez lesz az eredmény.


-Az oktatás fontos számukra. Bevezetnék az erkölcstant. Bentlakásos iskolákat létesítenek az olyan gyermekek számára, akiket a szülő nem képes felnevelni.


-külügy: Újra kívánják tárgyalni az EU-val a tagsági feltételeinket. El akarják érni, hogy ne vehessen magyar földet az Európai Unió bármely állampolgára, ugyanis a magyar Alaptörvény ezt most engedélyezi. Újra szeretnék tárgyalni az államadósság kérdését. Összeírnák, hogy miben volt jó és miben volt rossz nekünk az EU tagság. Ha nagyságrendekkel több volt a negatívum, akkor lehetséges, hogy népszavazást írnának ki a kilépésről. Népszavazás nélkül biztosan nem lépnénk ki.


Fidesz:

-Gazdaságpolitika: Ugyanaz mint a Jobbiknak, kivéve a vízerőműveket.

-Közbiztonság: Amit akartak, végrehajtották ez alatt a 4 év alatt. Megnövelték a rendőrség létszámát, több ezer új rendőr járja az utcákat. Újabb börtön/börtönök létesítése. Mialatt kormányon voltak, kb 10-18 ezerrel nőtt a börtönben levők száma átlagosan: nem lehet rájuk fogni, hogy tétlenkedtek volna.

-Oktatás: Folytatják a pedagógus-életpályamodellt. A tanárok fizetését folyamatosan növelnék. A következő fokozatokba lépéshez szigorú, de teljesíthető feltételeket kell teljesíteni. A röghöz kötést nem hiszem hogy eltörölnék, de nem is kell. Szerintem korrekt dolog: Ha már az állam költségén tanulunk hosszú éveken keresztül, akkor dolgozzunk is itthon. Aki pediglen kimegy külföldre, van 20 éve visszafizetni.

-külügy: biztosan nem lépnénk ki az EU-ból, de folytatódna a markáns fellépés Magyarországért.


Kormányváltók (MSZP, EGYÜTT, PM, MLP, DK)

Szubjektíven, tömören: rájuk akkor sem szavaznék, ha pisztolyt tartanának a fejemhez. A 2002 és 2010 közti MSZP kormánynak köszönhető, hogy arányaiban kb 40%-kal, összegében pedig háromszorosára növelte a magyar államadósságot. Ők vezettek be minket az adósságcsapdába. Gyurcsány lemondása előtt közel álltunk az államcsődhöz, habár Bajnai színre lépése után ez némileg konszolidálódott. 5 pártból áll, mind az öt különböző programmal rendelkezik és különböző nézeteket vall. Akár hatalomra kerülnek, akár nem, a választások után szétesnek. Egy ilyen koalícióra nem bízható egy ország sorsa.


LMP

Velük nem vagyok száz százalékosan képben, ugyanis számomra nem túl megnyerőek. Amiért számomra abszolút nem szimpatikusak az a teljes atomenergia-ellenesség. Szerintem ma Magyarországon (de még az elkövetkezendő 30 évben is) ennek kiváltására egyszerűen nincs sem anyagi, sem természeti lehetőség. Ígérnek fűt-fát, (életszínvonal folyamatos emelése, növekedő bérek, cigányság felzárkóztatása a magyarokhoz, minden legyen zöld, elektromos autók) de semmiről sem írnak (értsd: anyagiak előteremtése), amellyel ezt elérnék. Más pártok legalább valamiféle alapkoncepciót kínálnak ez irányból.


Szerintem vagy a Jobbikra, vagy a Fideszre tedd a voksod. Remélem nem túl későn írtam, s valamennyi tudtam segíteni :)

2014. ápr. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
1. válaszoló pártja melyik? Az otthoni sörözés?:)
2014. ápr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem én vagyok a 1. válaszoló :)


Igen a sörözés pártján állok,Mivel nem változtat semmin a szavazás ha változtatott volna már réges rég betíltották volna.

2014. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18: Egy másik kérdésnél olvastam, hogy 16 vagy. Még jó, hogy neked marad a sörözés...
2014. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!