Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert szavaztatok a fideszre...

Viktorvarga kérdése:

Miert szavaztatok a fideszre emberek?

Figyelt kérdés
az mszp-szavazokat nem kerdezem mert azt tudom,de a fideszesek fele normalis ember.egyszerüen nem ertem...
2014. ápr. 7. 21:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
aki napi 3500-ért dolgozik, annak tök mindegy ki van kormányon, az valahol nagyon elrontotta. lehet szidni szemétszedés vagy árokpucolás közben a kormányokat, de hidd el, nekik tök mindegy ki kormányoz, ők a társadalom alja. nem lesz nekik jobb, ha nem tesznek magukért. magukba nézzenek már egy picit!
2014. ápr. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

# 13

Mert mintha nekünk futna csak kajára mindenki éhezik rajtunk kívül...

2014. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

" 1. "fidesz jobb az mszp-nél": Még rajtuk kívül 16 választási lehetőség volt. "


Ezekből mennyi volt a reális alternatíva, aki hogyha kormányra kerül tudott is volna mit kezdeni magával? EGY SEM.

Azért lehetett most 18 mivel az új választási törvány lehetővé tette azt hogy így legálisan sokat lophassanak. Munkáspárt, szociáldemokraták, SMS, haza nem eladó, sport és egészség stb... Ezek olyan trash pártok amik megérték a fidesznek azt a néhány milliárdot hogy azzal is gyengítsék az ellenzéket.


Ők voltak a legerősebbek egyéniben, országosban meg a sok idióta rezsicsökkentős agyhalott beszavazta őket. Ennyi. Változás csak akkor lesz hogyha Ángyán példáját követi mondjuk Pokorni, Fazekas és a többi valamire való fideszes. Persze erre kicsi az esély, mert nincs olyan párt aki őket átcsábítaná, és ők elfogadják a fideszt még úgy is hogy néha undorító dolgokat csinálnak.


Itt ahol lakom rendszerváltás óta fideszes képviselő nyert, mivel jól csinálja a dolgát. Szegeden fordított a helyzet, ott mszp-s nyer folyamatosan. Ezen az egy dolgon múlik most a választás sajnos. Mondjuk azt hogy pl egy rogán antalt miért szavaztak meg egyéniben az emberek azt nem teljesen értem...

2014. ápr. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
47%

A Fidesz kormányzása alatt jóval többet keresek közszférában,mint előtte. bevetették a GYED extrát, ami miatt be merünk vállalni még egy gyereket. GYED mellett most már dolgozhatok is - ezzel reagàlnék arra h az emberek nem mernek gyereket vàllalni. sajàt lakásra kilátásunk sincs, de az MSZP alatt sem volt. Összességében kevesebb kiadásunk van egy hónapban kmint régen.

kíváncsi lennék nektek hány ismerősötök él nyomorban és mennyi éhezik. nekem egy sem...pedig vannak nagycsaládosok is.

bal oldal jelenleg nincs. egymással acsarkodó,egymást gyűlölő,de a hatalomért mindent megtevő banda van,akik nem tudom higy akarnának úgy kormányozni b maguk között is csak viszály van.gyurcsány tenyérbemászó sunyi képétől ès megnxyilvànulàsaitól a hideg ráz,bajnai pedig egy èrtelmes mondatig nem tud szegény szerencsétlen magától kinyögni.

a fidesz sok intézkedésèvel nem értem egyet,de sokkal igen. ezzel szemben állnam olyanok,akik semmit nem tettek 8 éven keresztül és ezt még büszkén ki is mondták...most ők lennének a megmentőink? nem hinném. én személy szerint ezem miatt szavaztam rájuk. lehet gyorsan agmosott primitívezni. én azt nem értem h hogy képes még bárki is bármit benyelni ettől a csürhe bandától,aki ma balodalnak hívia magát,de köze nincsen hozzá. egyszer hallottam volna tőlük bármilye tervet vagy programot a másik pocskondiázásán kívül...

2014. ápr. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
bocsánat az elütésekért,telefonról írtam
2014. ápr. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Időpont ma 01:04, ja, mert a fidesznek van hosszútávú terve(1 szavas programjuk van :D), és tényleg, a fideszre annyira építő jellegű munka a jellemző... A fidesz szinte senkire sem hallgat az ámokfutása alatt, a szakértőket semmibe nézik, csak arra a néhány pártközeli "zsenire" hallgatnak akik azt mondják amit a főnök hallani szeretne.


"jóval többet keresek közszférában" Ez elég nagy ferdítés, bár lehet hogy rogán jóval többet keres, de azt úgysem tünteti fel a vagyonnyilatkozatában.


"Összességében kevesebb kiadásunk van egy hónapban kmint régen. " Érdekes, pedig egy rakás új adót bevezettek, aminek köszönhetően a bankok, a telefonköltségek, sós ételek, és még egy csomó minden drágább mint eddig volt, csak mondjuk a telefonszámlára nincs ráírva hogy "a kormány programjának köszönhetően ön ennyi pénzzel fizet többet január óta: *."

Emellett csökkent a reálérték, 15% infláció volt(100 000 ezer helyett most 115 ezer van a szebedben akkor ugyan ott vagy).

[link]


"kíváncsi lennék nektek hány ismerősötök él nyomorban és mennyi éhezik. nekem egy sem." KSH szerint többen mint kellene, de persze ha te nem találkozol a problémával akkor az nem is létezik.


Gyed extra, huszad rangú dolog. Nem ezen múlik hosszú távon az ország sorsa, hanem az építő jellegű gazaságpolitikán, a oktatás ésszerű átalakításán. Gyed extra csak egy olyan dolog hogy az állam elvesz tőled 100 forintot, és abból nem 2 év alatt ad vissza 50 forintot hanem 1 év alatt. Sok jelentősége nincs, bár ha ez megkönnyíti az emberek életét akkor legyem így.


Sajnos ma ott tartunk hogy szinte minden posztkommunista ország lehagyott már minket, lassan még románia is, és ez nem csak az elmúlt nyóc évnek köszönhető.


Egy francia portálon ilyen címmel jelent meg egy cikk: "Ilyen teljesítmény megbuktatott már nem egy politikust", szomorú hogy itthon nincs más, nincs igazi alternatíva, nincsennek új szereplők a politikában és az még szomorúbb hogy ezzel a politikávan ennyi ember megelégedik.


Néhány cikk:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

02:22

Miért kell mindenbe belekötni?

Az előtted író megválaszolta a kérdést,hogy miért a Fideszre szavazott. Ezt te miért nem tudod elfogadni?

Neki a gyed extra sokat segített. Teljesen érthető,hogy aki most gyereket akar vállalni az rájuk szavazott. Lehet,hogy ettől nem oldódik meg hosszú távon az ország sorsa, de mégis melyik párttól oldódott volna meg??

2014. ápr. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
kérdező (#20): a devizahitelek miatt még senki nem lett öngyilkos, nem hogy ezrek. Talán nézz utána, mielőtt ilyet állítasz. A saját gondolkodásod is meg fog változni, ha nem hiszel el azonnal mindent. Ez a többi megállapításodra is vonatkozik.
2014. ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a családomnak jót tettek az elmúlt 4 évben. Anyám 40-év munkaviszonnyal, korábban élvezi a nyugdíjat. Bátyámék 3 gyerek után 99ezer nettóval többet visznek haza nettóban. Majd bolondok lennének nem a fideszre szavazni. Én nem kaptam semmi juttatást de az előző kormány ideje alatt se. Viszont legalább nem kell titokban főznöm a pálinkát. Másik hogy magunka kell nézni és nem mindíg mást hibáztatni. A munkatársaim egy jelentős részének bankszámlahitele minusz ötszáz ezerbe van. Ez mellé jön még 3-4 féle hitelkártya. Mert feltétlenül szükség volt 150-ezres telefon és tv. És talán ha egy pár keres 240 ezer nettót és munkásszállón lakik amiért 1600 forintot vonnak havonta illene megélni abból a pénzből. Hiába keresnek 130 nettót ami nem sok de 90-100 nál még is jobb ha ebből 45 ezer megy hitelkártya és folyószámlahitel törlesztésre és kamatra.
2014. ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
Szia! Először is sajnálom azokat az embereket akik éheznek vagy éppen becsődölt a hitelük, de nem általánosan véve van amikor önmaga is tehet erről. Nem mondom,hogy ez mindig így van és ez az általános,de láttam példát a való életben... Például ott vannak a devizahitelesek nekem is volt egyszerű személyikölcsönöm frankban és nem álltam neki sírni hogy a 13000 ft törlesztől 26000 lett,mert nem lett volna értelme. Van olyan ismerősöm aki csak azért vett nagyobb házat,mert könnyen adták a hitelt és most kint lakik Ócsa határában... Persze sajnálom őket,mert ott a három gyerek viszont a cigire és a bulizásra mindig volt pénz... szóval hagyjuk. A dolgok nem csak fehér és fekete. Éheznek az emberek?? Mi nem éhezünk. Nálunk osztottak tartós élelmiszert és tudod mi volt megkapta a csomagot kint aladta,hogy tudjon inni belőle... Persze ezek sarkított dolgok,de ilyen is van nem mindig az államot kell hibáztatni,mert néha maguk az emberek is tehetnek róla,hogy így van. Nálam kiveri a biztosítékot amikor sírnak a tévében,hogy a gyerek nem eszik hús és nincs semmi de cigi és a kannás bor ott figyel a háttérben.... Amúgy én a fideszre szavaztam,mert úgy voltam vele amit elkezdtek fejezzék be... és mert a többi párt meg hagyjuk. A fidesz sem szent és nem minden döntése tetsző,de mivel nem voltam okos és nem tanultam eleget,hogy politikus legyek így marad a munka és élni valahogy.
2014. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!