Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akinek nincsenek anyagi...

Akinek nincsenek anyagi gondjai és egyszerű igényei vannak, annak felesleges frusztrálnia magát a magyar politikán?

Figyelt kérdés

Vegyük például engem.


Anyagiakra erre gondolok:

- Nettó 130.000-150.000 fizetés, programozóként Budapesten

- Ebből 80.000 vagy 100.000 elmenne megélhetésre egy pesti albérletben, ebbe benne van rezsi, kaja, és még minden más


Igények ezek:

- Nem lenne TV-m, így nem a valóvilág előtti tespedés a főcél. A fontos hírekből meg lehet tájékozódni híradó nélkül is webes hírportálokból, akár több forrásból is, meg nem mindenkinek hiányzik, hogy bekapcsolja a TV-t és máris kapja az arcába a különböző baleseteket, gyilkosságokat és haláleseteket.

- Hobbi: futás, könyvek olvasása, számítógépes játékokkal való játszás, a szokásos zenehallgatás/filmnézés

- Nincs szükség saját házra vagy lakásra és soha nem vennék fel hitelt. Kocsira sincs szükség, bicikli vagy tömegközlekedés.

- Családalapítást nem tervezek, ugyanis beláttam, hogy nem lenne elég pénz gyereket felnevelni. Amúgy se kellek senkinek.

- Szeretek egyedül lenni, de alkalmanként talán elmegyek szórakozni, akkor se innék 2 sörnél többet. Nem vedelem magam részegre, mint a mai tinik többsége és nem dohányoznék.

- Nem lennének nagy életcéljaim: nyelvek tanulása, munkahelyemen előrelépni, van egy listám, hogy milyen könyveket akarok elolvasni, milyen albumokat akarok végighallgatni és milyen számítógépes játékokat akarnék végigjátszani és ennyi.


Tudom, sivár, egyszerű és gyerekes ember vagyok, de a kérdésem az, hogy akinek hozzám hasonlóan tényleg nincsenek nagy igényei és nincs gondja a pénzzel, annak van oka frusztrálnia magát a magyar politikai helyzettel? Csak mert még nem is dolgozok, hanem egyetemen tanulok és még szüleimnél lakok, de már most idegeskedek, hogy mi lesz, meg mi lesz a jövő, meg hogy most mi van.


21/F


2014. ápr. 8. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

1) Akármit csinálsz, kapcsolatba fogsz kerülni más emberekkel, akik nem olyan szerencsések vagy "igénytelenek", mint te. Ezeknek az embereknek az életminősége és hangulata pedig befolyásolja a tiédet is. Tehát akárhova bújsz, nem menekülhetsz a politikai közvetlen és közvetett hatásai elől.

2) Neked nincs igazságérzeted? Nem zavar, hogy a pénzedből mások a Maldív-szigeteken veszik a tizedik villájukat, és a világon semmit nem tesznek érte? Ha nem a te ismerősödet öli meg egy gyilkos, akkor ne is bűnhődjön meg érte, mert nem veled történt?

2014. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem 0%-ra pontoztak, mikor leírtam, hogy nem látom, hogy az emberek máshogy viselkednének az eredmény után és hogy ugyanolyan bús komor a pofájuk a villamoson mint eddig, valamint, hogy ugyanúgy bejárok dolgozni. Kb. ilyenek az igényeim mint neked, én nettó 180ezer forintot keresek informatikusként, huszonévesen. Nem a fideszre szavaztam, és nem is a balosokra. Na, de mindegy is, az embereknek úgy néz ki, hogy az a lényeg, hogy ha ők szarul érzik magukat, akkor más is érezze szarul magát. Hát én nem érzem szarul magam, mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Az igényekről meg annyit, hogy a legtöbb magyar ember, kb. 0 tanulással, 0 nyelvtudással főigazgató akar lenni, és kacsalábon forgó saját villát akar. Tisztelet a kivételnek.
2014. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Neked nincs igazságérzeted? Nem zavar, hogy a pénzedből mások a Maldív-szigeteken veszik a tizedik villájukat, és a világon semmit nem tesznek érte? Ha nem a te ismerősödet öli meg egy gyilkos, akkor ne is bűnhődjön meg érte, mert nem veled történt?"


Most is zavar. De mit tudok csinálni ellene? Semmit.

2014. ápr. 8. 17:44
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

De jól megy a pestieknek, 150-180 ezres fizetések...


Nem csodálom, hogy csesztek a világra.

2014. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te mit dolgozol? Mindenféle szemétkedés nélkül kérdezem.
2014. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Akármennyit is keres az ember, a politikával illene foglalkozni, sőt nemcsak a magyarral, hanem a külföldiekkel is.
2014. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem frusztrálja magát valaki rajta, az nem azt jelenti, hogy nem érdekli.
2014. ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most döntöttem úgy, hogy nem foglalkozom vele. Az agymosó köztévére többet nem is kapcsolok. Csalódtam az emberekben, a szavazókban. Jól elvagyok az én kis burkomban, munkám van, megtakarításom van, sőt egy kis lakásom is hitel nélkül, igényeim sincsenek nagyok. Xarok én az emberekre, ha nekik ez így jó, ahogy most van, hát az ő bajuk. DE meg ne halljam egyiket se sopánkodni, hogy jaj milyen rosszul él, sok a hitel, nem tudja fizetni, közmunkában robotol éhbérért, nem tud venni lakást, kocsit, nincs munka, verik a cigányok, stb. Meg is érdemlik. Nem érdekel.
2014. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is csalódott vagyok a szavazókban. De ők akarták ezt maguknak, én pedig igyekszem ügyeskedni, hogy nekem jobb legyen, ha itt vér folyik, még akkor is.
2014. ápr. 8. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!