Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a jobb megélhetés miatt...

Aki a jobb megélhetés miatt elhagyja az országot, nevezhetjük hazaárulónak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 19:57
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom inkább azokat nevezik annak aki kimegy és utána telepofával mocskolja az itthon maradottakat, és az országot.

Az megérthető ha valaki anyagi gondok miatt kimegy ha tud, és ha tudja összeszedi magát anyagilag, mert az itthon nem nagyon megy az biztos.



Hozok is példát erre amit leírtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__559..


A 9. és a 11. számú betűhalmazra gondolok.

2014. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Na az élő példa helybe is jött! :D
2014. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%

POFON!

ez olyan mint amikor azt mondják, hogy azért kell, több gyermek, mert azok munkáinak adói fizetik majdan a MI nyugdíjunkaT

!!!!

POFÁRA ESÉS!

Ugyanis nem az emberek, hanem a munkahelyek "fizetnek"

!!!

Ne essünk bele a kútba!

Ha nem lesz meló, hova "szaporítunk" EZER MILLIÁRDOKÉRT kisbabákat!

Át kéne gondolni!

VILÁGSZINTEN!

2014. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim válasza:
A többi választ lusta voltam végigolvasni... Nézzük más szempontból: akinek nincs munkája, azzal tesz jobbat az országnak, ha külföldön dolgozik, vagy ha a magyar adófizetők pénzéből él segélyen?
2014. ápr. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
78%
Aki ennyire irigy a honfitársaira, mert boldogulnak, azt nevezhetjük patkánynak?
2014. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Aki ezt a magatartást folytatja, és így elárulja a hazáját az az én szememben megszűnt létezni.
2014. ápr. 24. 23:49
 27/39 anonim ***** válasza:
10%

Tegyünk azért köztük is különbséget, beszéltem olyannal is aki itthon meg sem próbálta, egyből ment ki külföldre mert hogy hát volt neki kint kapcsolata és hogy nyilván többet keresne kint mint itt.

Persze ezt is meglehet érteni, de akinek ennyire semmit nem jelent az hogy azért mégis csak itt szeretne boldogulni legalább egy első megpróbálás szintjén, most arra mit lehet mondani?

Van aki azért ment ki mert ki kell fizetnie a deviza hitelét, amiért Viktor nem tett semmit sem.

Van akinek nem elég a 300e, kell a millió.


Szerintem az a hazaáruló aki a gazdasági menekültekre azt mondja hogy a magyarok kalandvágyóak és ezért mennek külföldre, és az nekünk milyen jó hogy onnan hazautalják ide a pénzt...

Ezt bizony maga a Nagy Vezér mondta.

Akik szándékosan nem tettek semmit sem a deviza ellen, sem a kivándorlás (el lehet innen menni) ellen, és még most sem tesznek 2x2/3-al a hátuk mögött.

Ez a hozzáállás nálam bőven kimeríti a tudatosan hazug hazaárulás fogalmát.

2014. ápr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
94%
Én ismertem egy csajt,honvágya volt hazajött 10év után mo.ra Japánból.2év múlva már ment is vissza,pedig nagy hazafi volt,ez asszem mimdent elmond.De nem csak az anyagiak,eléggé egy fertö az ország nagy része lássuk be.Az emberek szeretnének normális kulturált országban élni.
2014. ápr. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Vannak azok akik azért mennek el, mert nem tudnak Magyarországon megélni.

És az hazaáruló, akinek már esze ágában sincs hazamenni, mert az ami Magyarországon zajlik undorító?

Nem mondom, hogy más országban jól működik, van ahol rosszabbul, de az, hogy tényleg ilyen birka a társadalom, hogy ezt nem fogja fel épp ésszel ami a világban zajlik az valami felettébb idegesítő.

Én nem mondom, hogy minden ember egyenlő a földön, mert tudom, hogy nem….

A jó irányba kellene fordulni, és változni, nem szentül hinni valamiben, ami nincs és nem is lesz soha többet.

2014. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 rémuralom ***** válasza:
69%
Nem. Az állampolgárok nem az nemzet, a haza tulajdonai (és pláne nem az államéi), az itt született állampolgárok még csak soha fel sem esküdtek a hazára (kivéve, aki köztisztviselő vagy katona volt), úgyhogy semmilyen értelemben nem tekinthető árulónak az, aki elmegy innen.
2014. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!