Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megélhetés szempontjából mi...

Megélhetés szempontjából mi lenne a jobb:Budapesten egyetemet végezni, és itt élni vagy Londonba költözni, au-pairkedni, majd ott találni valami munkát, esetleg egyetemet?

Figyelt kérdés
Mondjuk,ha anglisztikára mennék,utána vagy tanárnak vagy tolmács/fordítónak,akkor melyik lenne jobb....
2014. ápr. 14. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyértelmüen külföld.
2014. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég sok ma már a nyelvtanár, plána a népszerűbb nyelvekből. Londonban pedig valószínűnek tartom, hogy egyenesen kitörölhetnéd ezzel a szakkal.

Érdemes Budapesten egyetemet végezni és elhelyezkedni, ha életképes szakot választasz és amúgy köt a lelked az országhoz.

Ha a szíved inkább elhúz, akkor menj. Viszont szaktudás nélkül nem fogsz túl jó beosztású helyeket kapni, így ebben az esetben mérlegelném, hogy szeretném-e leélni az életemet szobalányként, vagy konyhai kisegítőként, avagy esetleg szeretném megvalósítani önmagamat és azt tanulni, majd dolgozni, amit szeretnék...

Mérlegelném, hogy mennyi fizetést kaphatnék és ebből futná-e tandíjra külföldön. Ha nem, akkor nem mennék sehova, mert bár átmenetileg jó dolog kicsit megszedni odakint magad, de kevés ember álma egy szállodai szobalányként nyugdíjba menni.

2014. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Londonban élek. Én azt javaslom, hogy úgy gyere ki, hogy van egy erős nyelvtudásod. Akkor nem kell aupair munkákkal szüttyögnöd, hanem lehet hamar egy normális munkád és építheted a karriered.


A lényeg ez esetben nem is annyira a diploma, hanem hogy egy komoly nyelvtudásod legyen.


Van egy oldal a facebook-on, a Segítség Anglia. Azon tök jó adatok vannak, esetleg tudsz kérdezni is. Gyűjts infókat mindenképpen, sok-sok infót. Aztán dönts.


Szerintem a tanári nem valami hasznos, de a fordítói vagy az anglisztika, én ezeknek látom értelmét.

2014. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. ápr. 16. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!