Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyiben értetek egyet az...

Lumpenproletár kérdése:

Mennyiben értetek egyet az alábbi"hajmeresztő"feltevéssel?

Figyelt kérdés
Hazánkban a Fidesz második illetve harmadik (mostani) "uralkodása"alatt az úgynevezett Horthy-rendszer restaurálása folyik-e (természetesen mai keretek között) és a fentiek okán akiknek az ősei a Horthy-rendszerben jól éltek azok utódai ennek a"korszak visszahozatalnak"örülnek-e?
2014. máj. 24. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem hajmeresztő a feltételezésed. Már éltem a Horthy-rendszerben, és visszamegyünk azokba az időkbe.

Lehet, hogy a régi rendszer urai örülnek ennek, de ma már létrejött az új réteg, amelyik nem arisztokrata, de nagyon gazdag.

2014. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én őseim a Horthy-rendszerben úgy éltek mint az állatok...gyengébbek kedvéért ezalatt természetesen azt értem hogy emberhez méltatlan körülmények között éltek és ennek okán én nagyon nem örülnék a fenti megállapítás első felének igazában...
2014. máj. 24. 11:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de szerintem ez marhaság.
2014. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elküldtem a válsszt csak nem fejeztem be. Nos az én nagyszüleim és szüleim sosem éltek jó módban, nem voltak gazdagok, mindig tisztességesen dolgoztak és éltek és kész. Rendszertől függetlenül. Nos én most magamnak diákként meg tudom teremteni azt az életszínvonalat, amit a szüleim nekem nem tudtak, persze segítséggel, mert eddig mindent tőlük kaptam, hogy ide eljuthassak. Ez Orbán, vagy Horty érdeme? Nem. Ne a politikusokra számítsunk, magunkra.
2014. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség amit mondasz,de szerintem mára nagyon kevés olyan ember van aki még emlékszik arra,hogy a 1948 előtt a Horthy-korszakban mennyire ment jól a soruk.Akinek akkor jól ment az szerintem a kommunistáktól tartva (akik a nagybirtokosokat földönfutókká tették) elmenekültek nyugatra,illetve akik maradtak azok talán tényleg vissza sírják,de csak a szavazataikkal tudják támogatni a fideszt,mivel a rendszer váltás után is csak jelképes honorálást kaptak a sok elvett terület után.

Egyébként személyes véleményt nem tudok mondani,mivel az én őseim csak 39-45-ig voltak a bécsi döntés által a horthy rendszer részei.

2014. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is definiálni kellene, hogy mit értesz jó élet alatt. Grófok, bárók? Vagy pedig - nektek kommunistáknak az is burzsuj volt - egy iparos, akinek volt egy kis műhelye, pár alkalmazottja esetleg, egy teherautója, kereskedése stb?


És mindez, hogyan tud érvényesülni ma, tekintve, hogy szellemi elődeid mindent államosítottak, elvettek. A nemesei osztály elmenekült, őket a szó átvitt és valós értelmében is felszámolták.


Egy jó előadás a Horthy - korról, hogy ne kelljen annyit koptatnom a billentyűzetet:


https://www.youtube.com/watch?v=YobXDVaDkak



Persze Lumpinak ezt is könnyű "megcáfolni". Aki másként vélekedik, az biztos burzsuj volt és mert jobban élni a Horthy - rendszerben vagy ma. Ha nem volt csóringer, nem is lehet igaza.

2014. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gulyásfeudalizmus épül.

Csak most közmunkásoknak hívják a cselédeket.

2014. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Kádár rendszer restaurálása folyik. Állampárt, szociális intézkedések, teljes foglalkoztatottság, szocpol, munka alapú társadalom, államosítások, állami vagyon növelése... etc. etc.
2014. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!