Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valamiről lemaradtam? Az...

Valamiről lemaradtam? Az Eszterházy család mikor lett zsidó?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jún. 10. 21:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
35%
Tuti bekeveredett valamikor a családba egy gázkamra szökevény...
2016. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Zenonius válasza:

Valószínűleg itt senki nem olvasta Esterházy Péter egy könyvét sem.

- Inkább kissé antiszemiták...

2018. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Zenonius válasza:

Még annyit:


Idézet innen: [link]


"– A napokban megdöbbenve olvastam egy internetes honlapon, hogy Esterházy magyargyűlölő és kommunista, ráadásul félzsidó. Ön hogy reagál ezekre? Egyáltalán tudomására jut, hogy egyesek miket beszélnek?


– Hát persze, ha másképp nem, hát eljön az ember Aradra, és mondják neki… (nevet) Erre nincs mit mondani. Az ellen nem lenne kifogásom, hogy zsidó volnék, de mindenképpen meglep, hogy így próbálnak fogást találni. Erre szoktam én azt mondani, hogy nekem papírjaim vannak úgy 1300-ig erről a dologról, ez így rendben volna. Ami kétségtelenül felveti a kérdést, hogy mi van 1300 előtt, de mentségemre szolgáljon, hogy Magyarországon ennél jobb papírjai senkinek sincsenek, illetve a Czilleieknek volnának még, de azok már kihaltak. El lehet ezen tréfálkozni, de hát ez minden nívón aluli, náci, volna egy kifejezés arra, hogy erre mit kellene használni. Erre nincs mit mondani. Ez van. Van olyan kritika, amin el lehet tűnődni, de ez nem az. Menjenek a… a csudába, hogy azért egy cs-betűs szó legyen."

2018. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A Habsburgok már az emancipáció előtt is adományoztak nemességet egyes zsidóknak, főleg osztrákoknak. Az emancipáció után a magyar zsidók közül is sokan megkapták a magyar nemességet kulturális és közgazdasági, olykor politikai téren szerzett érdemeik elismeréséül. A nemesi rangra emelt magyar zsidó családok száma kb. 280-ra tehető.


Egyébként zsidó "származást" házassággal is lehet "szerezni"...


Aztán lehet pár kört futni azon, hogy mi az hogy zsidó...


Tekinthető zsidónak az a Lengyelországból New Yorkba emigrált ügyvéd, aki kazár zsidónak vallja magát, de nem tartja se a kóser szokásokat, se a szombatot ?

2018. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!