Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ilyeneket miért nem bünteti...

Az ilyeneket miért nem bünteti meg az ÁNTSZ, miközben a kicsit agyon büntetik?

Figyelt kérdés

DOlgozok kenyér gyárban nyáron. Itt a legkisebb dolog, hogy a földre eső termékeket vissza kell rakni, mert kell. Az hogy sokszor bogarakkal találkozol, az se valami érdekes. De a kedvenceim mikor spórolás miatt a földre hullott lisztet is felseprik és belerakják a kenyérbe. Esőkor beázik az egész és tócsa lesz. És ilyenek.

És ez egy 4-500 főt dolgoztató gyár.



Közben egy rokonomnak volt egy kis ilyen műhelye ahol cukrásztermékeket készítettek. (4-5 alkalmazottal) Mikor jött az ÁNTSZ mindig várta, hogy most vajon mire kap büntetést. Volt mikor azért büntették meg mert nincs tisztára meszelve tökéletesen a fal, miközben előtte 3 hónappal meszeltek és minden évben megcsinálják. Máskor mert szerintük nem tökéletesen tárolták a tojásokat. ÉS minden kis apró dologba belekötnek. És ezek ilyen 1-120 ezres büntetések voltak. Pedig ott mindig tisztaság volt, a gyártól fényévekkel jobb.


2014. aug. 8. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy szó: Korrupció.


Tudnád mi megy a szegedi tejgyárban. Többet nem vennél olyan tejet szerintem.

2014. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ott is dolgoztam egy napot :D Láttam...
2014. aug. 8. 15:38
 3/3 anonim válasza:
Egy normális ántsz-es ellenőr nem hagyná, hogy a nagy gyárban ez menjen. Én fél év múlva leszek népegészségügyi ellenőr, dolgoztam nagyon sok évet gyárban diákmunkásként, így különös figyelmet fogok szentelni az ellenőrzésnek, ha gyári látogatáson vagyok. Tudom milyen körülmények vannak ott, iszonyat... Eleve az Ántsz nem arra van kiélezve szerencsére, hogy rögtön első alkalommal szó nélkül büntessen! Az az állategészségügy, ne keverjük. Náluk úgy megy, hogy meg van határozva, mennyi büntetést kell kiosztaniuk egy hónapban. Az ottani ellenőr nem tud mit tenni, kirúgják, ha nem szed össze x Ft-nyi bírságot. Ántsz-nél (most már NSZSZ) először felszólítjuk szóban és írásban, hogy 2 héten belül orvosolják a problémát. Ha ezt nem teszik meg, akkor fogunk büntetni. Muszáj, mert egy hiba is kirobbanthat egy esetleges járványt. A kérdező által mesélt kis műhelyt ok nélkül büntették meg. Sajnos vannak ilyen ellenőrök, akik azt hiszik, hogy 3méterrel a föld fölött lebegnek, és kiskirályokként viselkednek, mert van "hatalmuk". Az ilyen ellenőrök száma szerencsére csekély, de sajnos ki lehet őket fogni...
2014. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!