Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Milyen érezhető...

Fideszesek! Milyen érezhető jótékony változást tudtok megemlíteni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Milyen ÉREZHETŐ pozitív változás történt az utóbbi 4 évben, mondjuk dél-kelet Magyarországon élő emberek mindennapjaiban (mondjuk egy átlagos egyedülálló) a 2010 előtti időkhöz képest?

Ügyeljetek arra, hogy érezhető változás legyen, tehát "rezsicsökkentés" kilőve.


Legfőképpen azok véleményére lennék kíváncsi, akik nem pestiek, hanem főleg ezeken a területeken élnek.


Nézzük miben teljesít jobban az ország.



2014. szept. 4. 14:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, hogy másoknak milyen pozitív változást hozott az elmúlt 4 év, de én családos ember vagyok, és nálunk az új családi adókedvezmények és az egykulcsos adó sok százezer forintot hagyott a családi kasszába. Mi érezhetően jobban élünk, mint 2010 előtt. Most először érezzük úgy, hogy gyermekvállalás nem hátrányos dolog és végre a középosztályhoz tartozunk.
2014. szept. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Direkt azért nem a te rétegedet kérdezem, mert ezeket alig tudja kihasználni valaki. Ezért kérem, hogy egy átlagos egyedülálló vagy egy átlagos kiscsalád mit érezhet. Mert tuti érez valamit, mert az mno-n mindig csak jó hírek vannak, az m1-ben is jobban teljesítünk, meg mindenhol. Tuti van valami, amitől mi fergetegesen jók vagyunk.
2014. szept. 4. 14:46
 3/29 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és még annyit hozzátennék, hogy nem vagyok birka fideszes birka, de amikor a választások előtt az ellenzék azzal kampányolt, hogy hatalomra kerülése esetén eltörli a gyed extrát és az egykulcsos adót, azonnal eldöntöttem, hogy a Fideszre fogok szavazni.
2014. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Senkit se érdekel az "ellenzék". Én nem pártdroid vagyok, én mindennapokban élek. Aki konkrét válaszokkal jön, azt szívesen elolvasom.
2014. szept. 4. 14:49
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Konkrét választ adott a válaszoló, az hogy neked, kérdező, nem tetszik, nem kell beszólni neki.
2014. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mi volt ebben a beszólás? Meg miért ne tetszene? Mondtam neki bármi olyat a családi adókedvezményről ami ellenkezője? Csak annyit, hogy ugyanúgy nem mérvadó a lakosság döntő többségére nézve mint a rezsicsökkentés.
2014. szept. 4. 15:25
 7/29 anonim ***** válasza:
24%

Gyakorlatilag igyekszel minden válaszolót kiszűrni a legszélesebb rétegekre ható intézkedések "az nem számít" kategóriába sorolásával? Meg az se válaszoljon, akinek van gyereke, meg az se, akinek élettársa van? Ez milyen kérdés?


A rezsicsökkentés mióta nem az érezhető kategória amúgy?


jó én pl. nem vagyok gyerekes, viszont majd leszek előbb-utóbb és így szívesebben tekintek a jövőbe, mert a gyerek már nem azzal egyenlő, hogy még kevesebb pénz jön be, miközben még több kell.


A kórházunkon sokat fejlesztettek, újra nyitottak olyan részeit, amit azelőtt leépítettek és bezártak előttük. Nekem ez is érezhető javulás.


Kormányablakba járok intézni az ügyeimet, pl. amikkel eddig okmányirodába kellet járni, marha gyorsan megy és baromi kedvesek, elvileg ez már az első lépése a szolgáltató állam megteremtésének, és tényleg úgy működik itt.


A KATA miatt jobb szívvel vágtam bele a vállalkozásba.


A férjem fizetését emelték, továbbá tervbe van véve, hogy továbbemeljék, ha kidolgozzák a végleges életpálya modelljét.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.


De én tuti nem vagyok jó válaszoló, mert ugye nem vagyok szingli, sőt biztos nem vagyok átlagos se, mert vállalkozok.

2014. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
De amúgy rengeteg gyerekes család van, azért erős azt mondani, hogy az emberek döntő többségére nem ez a jellemző. Gyakorlatilag ez a réteg az ország alapja!
2014. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázom, mert látom nem értitek.


Kis család van az országban a legtöbb. = 1 gyerek, max 2.

Mivel a mediánbér 110 ezer, ezért több mint valószínű, hogy szinte sehogy nem fogják tudni igénybe venni azt a szintű kedvezményt amit ti reklámoztok (több százezer marad stb...). Tehát ez kilőve.


Rezsicsökkentés, átlag háztartásban összesen ha jelent 5-6 ezret.... az meg semmi a mindennapi költségekhez képest, ÉS KÖZTUDOTT, hogy ez is úgy van, hogy a kormány kifizeti a hiányukat a közműcégeknek, ergo ugyanúgy befizetjük, csak más néven adóformájában.


Tehát ez is kilőve.


Akkor most már tényleg jöhetnének olyan dolgok is, amik tényleg megkönnyítik a mindennapi ember életét! Kérdés adott!

2014. szept. 4. 15:36
 10/29 V. I. Lenin ***** válasza:
54%
A 7-es illetve 8-as válaszon jót mosolyogtam...pontosan"látom"az illetőt és"süt róla"az ami a Fidesz-rezsim által agymosott emberek ismérve.
2014. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!