Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képes egy egészséges, de...

Képes egy egészséges, de depresszióra hajlamos ember elméje megbomlani attól, hogy fél és döntésképtelen?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és 2 éve a folyamatos őrlődés állapotában vagyok. Kellene egy döntést hoznom az életem alakításával kapcsolatban, de úgy érzem, túl nagy a tét, rettegek attól, hogy amit választok, az később rossz döntésnek bizonyul majd, és hogy évek múltán nagyon meg fogom bánni, de akkor már túl késő lesz... képtelen vagyok továbblépni és követni a vágyaimat, mert félek. Félek az élettől és évek óta a legkisebb kockázattal járó megoldások felé törekszem. Nem érzek magamban elég erőt ahhoz, hogy változzak és kockáztassak, úgy érzem, még várok valamire, még meg kell valamire érnem. De én nem akarok így élni...
2014. aug. 8. 00:46
 1/4 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdés azzal kapcsolatban merült fel bennem, hogy egyszer a pszichológus, aki segít nekem, azt mondta, hogy "ebbe tényleg bele lehet őrülni". Mármint a folyamatos döntésképtelenségbe. Egyre energiahiányosabb és lustább vagyok, rengeteget alszom, és kb. nulla alkotói tevékenységet végzek (sport, zene, érdemi tanulás vagy bármi más). Csomó olyan tünet jelentkezik rajtam, amik jellegzetesen pszichoszomatikus eredetűek.


Nem merem kibontakoztatni magam, évek óta olyan vagyok, mintha saját magamat halottnak nyilvánítottam volna. Csomó álmom volt/van, de csak ábrándozok róluk. Valami hiányzik. Úgy tudnám ezt megfogalmazni, hogy amikor egy szép zeneszámot hallgatok, ami tényleg gyönyörű, pl. ez:


https://www.youtube.com/watch?v=1yWaZZWkyDo


... akkor valahogy elkap egy érzés, hogy igen, erre vágyok én is! Az ilyen örömre, amit pl. egy ilyen zene tud kiváltani belőlem. Ez az, amit nagyon ritkán tapasztalok meg, mert a depresszió uralja a hétköznapjaimat. Van pár dolog, illetve helyzet, ami kiváltja belőlem ezt az érzést, ami azt hiszem, egy egészséges és boldog ember érzése, pl. ha egy olyan táborban vagyok, ahol jó barátok között vagyok és mind jól érezzük magunkat. Vagy ha bulizunk barátokkal, ilyen volt pl. a gólyatábor. De ehhez is ritkán jutok, mert nincs olyan társaságom, ami igazán összetartó lenne, és valahogy sokszor úgy érzem, hogy nem tudom kezelni az embereket. Egyébként lehet, hogy a zene segíthetne, mert úgy látszik, van tehetségem a zongorázáshoz, de valahogy nem látom értelmét csak magamnak csinálni. Meg akarom az alkotást osztani valakikkel, pl. mintha egy együttesben játszanánk. De úgy érzem, ezt korábban kellett volna elkezdenem, meg állandóan bezavar az a gondolat, hogy "mit szólnának mások?". Ez az, ami mindig bezavar. Úgy érzem, állandóan igazolnom kell a "mások", a világ előtt, amit éppen csinálok.


Tudom, hogy ez így most egy kicsit zavaros, de ez így kijött belőlem. Szirota Jennifer előadása váltotta ki belőlem ezt az érzést, és nem biztos, hogy ezt így akármikor meg tudtam volna fogalmazni. Mindig egy szorgalmas, normális gyerek voltam, és mindenki mindig nagy jövőt jósolt nekem. Szeretnék kijönni a gödörből. Ki fogok tudni belőle jönni? Remélem értitek, hogy mit akarok kérdezni, meg hogy érzem magam.

2014. aug. 8. 01:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Elkerülhető az őrlődés, ha együttműködsz a saját tudattalanoddal, mert ez utóbbinak van szinte korlátlan hatalma.

Nézz meg róla egy előadást:

https://www.youtube.com/watch?v=i0w9H5uaR0c

2014. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jelenleg tanulsz vagy dolgozol? A pályaválasztás okoz gondot?
2014. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tanulok, és a továbbtanulás okoz gondot. Erről itt részletesebben nem írnék, talán inkább privátban, ha érdekel.
2014. aug. 8. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!