Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A túlzott géphasználat szinte...

A túlzott géphasználat szinte már nevezhető függőségnek, pusztíthatja az agysejteket? és az ember lehet olyan mint előtte, egészséges elmével?

Figyelt kérdés
tehát a fő kérdés az hogy ha mondjuk valaki már NEM függő képes lesz magából olyan embert "faragni" hogy egészséges elmével rendelkezzen?
2014. aug. 10. 20:05
 1/4 Quasar07 ***** válasza:
Szerintem igen, de az biztos, hogy nem tesz jót. És nagyon könnyűen és hamar függővé lehet válni.. de ha bekattansz, akkor már nehéz épelméjűvé varázsolni valakit.
2014. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tény, hogy egészségtelen a monitort nézni, hosszútávon ülni és a négy fal között lenni. DE irtózatosan allergiás vagyok arra, ha a számítógépre és az internetre úgy tekintenek, mintha csak sekélyes dolgokat lehetne ott csinálni!!


Közben ha valakit érdekel valami téma, akkor egy csomót olvashat róla, a könyvtárban lehet sokkal kevesebbet, vagy távoli könyvtárba kell mennie. Illetve fórumozhat is, lehet, hogy az országban 100 embert érdekel csupán ugyanaz, mint őt és az a 100 az interneten összegyűlhet.

Filmnézés, sorozatnézés (ami megintcsak nem alapvetően rossz).

Hírek olvasása, tisztában lehet lenni a nagyvilág történéseivel.

Drága papíralapú újságok helyett, amiket esetleg szintén nehéz beszerezni, ott vannak az online magazinok.

Ingyen programszervezés, kapcsolattartás (ami nem helyettesíti a személyes találkozókat, de pont azokat könnyebb a neten megszervezni!).

Kézműveskedéshez ötletek gyűjtése, például süthető gyurmázásnál 5 perc alatt kapok segítséget a gugli képkeresőjével.



Amióta van internetem, egy csomót tanultam olyan dolgokról, amiket azóta csak csodáltam! Ritkább-kevésbé ritka érdeklődési körök, egyesekről a könyvtárban csak pár könyv van.



A géphasználat akkor túlzott, ha valaki nem segít otthon (tiniket feltételezve), fut a háztartás (külön élőknél), már fáj a szeme, álmos, levert mert nem volt levegőn és hanyagolja a barátait.

Az, ha vakáció alatt bulizik, segít otthon, sportol, kirándul de némelyik napon 6-8 órát ül a gép előtt pl. nem gond.



A gépezés nemcsak FarmVille-ből, CityVille-ből, Facebook-on annak nyomonkövetéséből, hogy ismerősünk mikor ment mosdóba - áll, hanem lehet hasznos, valóban pihentető és kikapcsoló dolgokat is csinálni.

2014. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Okozhat függőséget, de az agysejteket egyáltalán nem pusztítja. Csak nagyon ellustul tőle az ember, és ez nagyon nem jó dolog.


De, lehet. Tegye le a gépet, és ennyi. Más alternatíva nincsen.

2014. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat, és azt is hogy kulturált és intelligens emberek lépték ezt meg. Egy kérdésem fűződik még ehhez a témához hogy mi a helyzet az adrenalin itallal az már viszont káros lehet a túlzott fogyasztás? mert utána néztem és igazából csak a vérnyomásról, esetleg szív ritmus zavarról írnak.
2014. aug. 11. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!