Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért állítják a kémiai...

Miért állítják a kémiai kasztrálásról a liberálisok, hogy "középkori" módszer, mikor több európai országban is van?

Figyelt kérdés
Németországban és Csehországban választható büntetési tétel, Lengyelországban 15 év alatti áldozat esetén KÖTELEZŐ! Oroszországban szintén. Most akkor a liberálisok úgy beszélnek bizonyos témákról, hogy UTÁNA SEM NÉZNEK.

2014. okt. 8. 15:12
1 2 3
 1/28 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

Hogy jönnek ide a liberálisok?

A Parlament Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottsága vetette el az erre vonatkozó jobbikos törvényjavaslatot még évekkel ezelőtt.

2014. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Talán onnan, hogy folyamatosan ment a hiszti és megy is, hogy a kémiai kasztrálás középkori meg blablabla..
2014. okt. 8. 15:18
 3/28 A kérdező kommentje:
Ja, és arról mit gondolsz andizsuzsi, hogy több európai országban létezik? :))
2014. okt. 8. 15:19
 4/28 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


Örülök, hogy nem okoztam csalódást. Ettől függetlenül csak egy ici-pici hivatkozást tennél fel azzal kapcsolatosan, hogy a liberálisok hisztiznek?


Tudom, hogy több országban van, nem is fejtettem ki a véleményemet a módszerrel kapcsolatosan, csak nem értem, hogy miért a liberálisokat szidod, vagy miért csak őket ebben az ügyben. Én vettem a fáradságot és utánanéztem, 2011. március. 07-én a már említett parlamenti bizottság utasította el az ide vonatkozó törvényjavaslatot.

Persze nyugodtan kötekedhetsz velem is, ha ez szebbé teszi a napodat.

2014. okt. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
78%
A téma nem igazán érdekel, de mióta van az, hogy csak akkor lehet valamit ellenezni, ha nincs olyan ország, amiben be van vezetve?
2014. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Az lehet, hogy a kocsmában a kocsma cimborákkal állandóan arról beszéltek hogy a liberálisok a kémiai kasztrálják ellen vannak de ettől meg a dolog még nem igaz. A fene se foglalkozik ezzel. Te rángatod ezt elő a feledés homályából.
2014. okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Ugyanaz mint a halálbüntetés:

előfordulhat hogy valakit úgy "csonkítanak meg" hogy később kiderül hogy nem is volt bűnös.


Tehát csak akkor lehetne csinálni ha beismerte tettét és nyilvánvalóan bizonyított az eset.

2014. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 MolotovPunk ***** válasza:
88%
Nem vagyok liberális,de ettől függetlenül tényleg elég középkori dolog.Mellesleg ehhez sok köze nincsen a liberálisoknak.Elég sokan ellenzik ezt a világban,Jobb oldalról is,nem csak ők.
2014. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nyilván szent ember vagy, aki sohasem téved. Abban sem, hogy az általad említett országok nem tévedtek.

Attól, hogy valamit valahol bevezetnek, még nem biztos, hogy az jó is. Csak valamiért az a szempont érvényesült.


Tudod, ha a te logikádat követnénk, ma nálunk jólét lenne. A mi kormányainknak is át kellett volna venni a skandináv modellt, a mi társadalmunknak is a sarkára kellett volna állni, és nem hagyni birkaként, hogy kilopják a szemét. Hiszen a skandinávok jól élnek. Vegyük át, mi is jól élünk. - de valahogy mégse ez történik, pedig ebben legalább ők nem tévedtek.


A kérdésben említett módszert jobb híján teszik, és nem jó. Mondjuk azért se, mert ha utód nem is lesz, a lelki sérülés még marad ugyanakkora. És ha az áldozattal mindössze csak erőszakoskodnak, attól még áldozat. Félmegoldás és ezért elvetendő az, amely a probléma egy részletét oldja csak meg, azt se igazán. Mondhatnám, a kormányok részéről pocsék, trehány munka.

2014. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi


Nekem csak az tűnt fel, hogy mindig megpróbálsz kiállni azok mellett az "érvek" mellett, amelyek vagy bűnözőket vagy egyéb szadistákat védenek.


"A fene se foglalkozik ezzel."


Ááá nem, csak amikor a Jobbik felvette, akkor ment ám a tv-ben a hiszti, hogy ez "micsoda szélsőségességesség".


"előfordulhat hogy valakit úgy "csonkítanak meg" hogy később kiderül hogy nem is volt bűnös."


Aha, értem. Ennyi erővel börtönök se legyenek, mert mi van, ha valaki ártatlanul ül. Komolyra fordítva a szót, legalább magának az eljárásnak utánanézhettél volna. Egy ártatlan kémiai beavatkozás, amely bármikor visszafordítható, semmiféle maradandó károsodást nem okoz.


"Nem vagyok liberális,de ettől függetlenül tényleg elég középkori dolog."


Miért?


"Mellesleg ehhez sok köze nincsen a liberálisoknak.Elég sokan ellenzik ezt a világban,Jobb oldalról is,nem csak ők."


Igen, rengetegen, nyilván ezért van több EU-országban is büntetési tételként.


"Kérdező, te nyilván szent ember vagy, aki sohasem téved. Abban sem, hogy az általad említett országok nem tévedtek.

Attól, hogy valamit valahol bevezetnek, még nem biztos, hogy az jó is. Csak valamiért az a szempont érvényesült."


Igen, kivételesen az emberi szempont érvényesült, miszerint az áldozatnak, valamint a tisztességes embereknek is vannak jogaik, nemcsak a bűnözőknek. Gondolom ezt elég nehéz nektek elfogadni.


"Tudod, ha a te logikádat követnénk, ma nálunk jólét lenne. A mi kormányainknak is át kellett volna venni a skandináv modellt, a mi társadalmunknak is a sarkára kellett volna állni, és nem hagyni birkaként, hogy kilopják a szemét. Hiszen a skandinávok jól élnek. Vegyük át, mi is jól élünk. - de valahogy mégse ez történik, pedig ebben legalább ők nem tévedtek."


Ha te a "jólétet" ami ezer dologtól függ, összehasonlítod egy sima törvényhozással, akkor külön tudok neked gratulálni.


"A kérdésben említett módszert jobb híján teszik, és nem jó. Mondjuk azért se, mert ha utód nem is lesz, a lelki sérülés még marad ugyanakkora. És ha az áldozattal mindössze csak erőszakoskodnak, attól még áldozat. Félmegoldás és ezért elvetendő az, amely a probléma egy részletét oldja csak meg, azt se igazán. Mondhatnám, a kormányok részéről pocsék, trehány munka."


Őő, most nem értem, hogy jön ide az utód, meg a lelki sérülés? Konkrétan az erőszakoskodóról beszélek, nem pedig az áldozatról. És tudod, nőtt a nők elleni erőszakosságok száma. Az a félmegoldás, ha valaki háromszor megcsinálhatja ezt, mire lesújt érdemben rá a törvény. Ez elsőre megoldja, és visszafordítható! Egyéb?

2014. okt. 8. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!