Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert akkor problema, neha...

Miert akkor problema, neha ciganyok meglincselnek egy-ket autost? Miert olyan kritikus kerdes ez, hogy ezzel folyamatosan foglalkozni kelljen?

Figyelt kérdés

Ha egy buncselekmeny tortenik, akkor a rendorseg dolga, hogy az elkovetoket kezre keritse es birosag ele allitsa. Ha ez megtortenik, akkor miert is ekkora sulyu a problema?


Evente tortenik 2-3 indcidens, es ugy 3 evente van egy halalos vagy komoly serulest szenvedo aldozat. Ez szinte elenyeszo mennyiseg, ehhez kepest meg evek multan is folyamatosan megemlekezik a sajto az esetekrol, sot, tuntetesek, megemlekezesek vannak, amire meg figyelnek is az emberek.


Ahhoz kepest, hogy a jelenseg ekkora szamok mellett akar meg a veletlennek is betudhato, es szinte elenyeszo az eselye annak, hogy emiatt seruljon meg sulyosan valaki, szerintem nagyon fel van erositve a problema. Vannak olyan lapok, amik mint orszagos szintu, surgos, nagy meretu es vegzetes problemarol beszelnek.


Teszem azt a dohanyzas, alkoholizmus, ittas vezetes, faradtan vezetes, stb. nem kap ekkora visszhangot, pedig nagysagrendekkel tobb problemat okoznak.


2014. okt. 11. 19:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Elvegre teljesen normalis ha a kisebbseg indulatból megöl valakit a sajat hazajaban..


Tudod az a baj hogy egyelőre 2-3 van de ha nem kapjak el a nyakukat akkor 4 lesz majd 8 majd 50...

2014. okt. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Mert kultúremberek ilyet nem csinálnak, és nem hagyják szabadon mászkálni a kölykeiket az út közelében.
2014. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Valamint a ciganygyilkossagokból nemzetközi botrany lett,filmet forgattak belőlük..


A magyarokat meg felejtsük el?

2014. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

"Elvegre teljesen normalis ha a kisebbseg indulatból megöl valakit a sajat hazajaban.. "


A kisebbseg definiciojabol eredoen ez epp ugy az O hazajuk is. (Kulonben nem lenne kisebbseg). Masik, hogy mi jelentosege van annak, hogy ki ol meg a hazadban? Vagy hogy egyalaltan hol? Szerintem teljesen mindegy, hogy hol olnek meg, ennem semmi koze ahhoz, hogy milyen nemzet, vagy orszag. Attol, hogy Nemetorszagban dolgozol, meg nem olhetnek meg a nemetek azert, mert te nem vagy nemet. Es az eset sulyossagat sem befolyasolja. Ugyhogy, ezt a megallapitast en nem tudom hova tenni.


"Tudod az a baj hogy egyelőre 2-3 van de ha nem kapjak el a nyakukat akkor 4 lesz majd 8 majd 50..."

En ugy tudom, hogy az osszes ilyen eset elkovetoje bortonben ul, hosszu evekre.

2014. okt. 11. 19:37
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem évi 2-3 esetek, jóval többször fordulnak elő valamilyen formában, csak évi 2-3 eset jut be a médiába.


Emellett, szerinted mennyire normális, hogy így meglincselnek egy embert?Ez Afrikában , Indiában, Közel-keleten meg a hasonló szuper helyeken szokás.


Mellesleg, te valami cigányvédő vagy?

2014. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

"Mert kultúremberek ilyet nem csinálnak, és nem hagyják szabadon mászkálni a kölykeiket az út közelében."


Latszik, hogy nem jartal meg videken. Egy 5000 fos telepules kisutcaiban vigan jatszanak a gyerekek, es ez teljesen normalis es megszokott. Mar ahol meg vannak gyerekek. Sot, jobb helyeken ilyenkor ki is van teve a lakoovezet tabla, ami azt jelzi, hogy az autosnak az ilyen esetekre is kotelezo figyelnie es felkeszulnie.


A masik pedig, hogy szerintem szinte minden gyerek eleteben volt mar olyan, hogy hasonlo hibat kovetett el.


Harmadreszt pedig, nem arrol megy a vita, hogy kulturalt dolog-e forgalmas uton jatszani hagyni a gyerekeket. Nyilvan nem az, de nem errol megy a vita. Semmi koze a temanak ehhez

2014. okt. 11. 19:41
 7/31 A kérdező kommentje:

"Emellett, szerinted mennyire normális, hogy így meglincselnek egy embert?Ez Afrikában , Indiában, Közel-keleten meg a hasonló szuper helyeken szokás. "


Semennyire nem normalis, de ezt hol is irtam? Az ilyen esetek megfekezese a rendorseg dolga. Es arrol nincs szo, hogy orszagos, nagy meretu tendencia lenne. Ha hetente tortenne 2-3 eset, akkor megertenem, ha ezzel foglalkoznank. De ugy, hogy elhanyagolhato mennyisegu van, szerintem mint egyedi eset, meg kell buntetni az elkovetoket es le van tudva. Ez nem egy olyan sulyu dolog, amin evekig kell jartatni a szankat.

2014. okt. 11. 19:43
 8/31 anonim ***** válasza:
69%

"Latszik, hogy nem jartal meg videken. Egy 5000 fos telepules kisutcaiban vigan jatszanak a gyerekek, es ez teljesen normalis es megszokott."


Mivel "vidéki" vagyok így jártam párszor már ott! :D

És a kultúremberek nem így rendezik le akkor sem, ha tetszik ha nem.

Mi is gyerekként tudtunk annyit, hogy szétnézzünk az úton!

Ez nyilván igaz a járművezetőkre is, hogy figyeljen oda jobban, de egy lincselést "normális" dolognak beállítani, meg mosdatni a lincselőket az nem semmi.

2014. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

"de egy lincselést "normális" dolognak beállítani, meg mosdatni a lincselőket az nem semmi."


Hol allitottam be a lincselest normalis dolognak, vagy mosdattam a lincseloket? Sehol. Elkovettek egy buncselekmenyt, amiert kapjak meg a buntetesuk. Ha visszaolvasol, lathatod, sehol egy sor sem mentette fel semmi alol a lincseloket, ez fel sem merult.


A vita arrol szol, hogy miert kell ezt a jelentektelen problemat ennyire felerositeni?

2014. okt. 11. 19:53
 10/31 Napfonat ***** válasza:
25%

A cigányság egy komoly része nem tud beilleszkedni, és egy kis része pedig komoly bűnöző a nemhivatalos adatok alapján.


Sajnos a cigányság azon hányada, amelyik teljesen normális életet él és tiszteletben tartja a társadalmi normákat, örökre meg van bélyegezve.

Szerintem legalább rajtuk kellene valahogy segíteni, és rehabilitálni őket.

2014. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!