Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Komolyan ilyen sok a birka ember?

Komolyan ilyen sok a birka ember?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem kérek kritikát, én is csak hallottam. Tehát ugye Békéscsabán nyert a független polgármesterjelölt...és most néhányan azon hisztiznek, hogy ők félre lettek vezetve, mert valamilyen módon úgy adták be a kampány során, hogy ez az ember a fidesz másik jelöltje, és rá szavazzanak...és ezek meg tényleg megszavazták...:D

Meg is érdemli az ilyen narancsködös...akit az nem is érdekel, kit szavaz meg, lényeg, hogy narancssárga...:D


A fidesz facebook oldalán egy kísértetiesen hasonló kommentet is olvastam, valahogy így szólt:

A településemen minden jelölt független, miből tudom, melyik jelölt indulását támogatja a fidesz?


Ezek szerint neki is hótmind1, kire szavaz, csak a szín...:D


Elgondolkoztam, tényleg szigorúan elméleti alapon, mert egyébként tök hidegen hagy az egész politikai cirkusz, hány, teszem azt ellenzéki jelölt megnyerte volna a választásokat, ha elhintik pletyka szinten, hogy xy változtatott, és a fidesz színeiben indul...hányan megszavazták volna...:D


2014. okt. 15. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem a szín a lényeg, hanem hogy Fidesz azaz kormány párti. Mondom ezt úgy, hogy baloldali kormány esetén természetesen bal oldali önkormányzatnak örültem. Nem a legjobb ugyanis ellenzéki vezetésű településnek lenni.
2014. okt. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Aki nyert az fideszes VOLT. Csak történt valami, ami miatt leváltották a posztjáról. Így úgymond "bosszúból" indult függetlenként. Jó eséllyel indult, ezt nyilván tudta, hiszen ő mindig is közkedvelt volt a térségben.
2014. okt. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tharos ***** válasza:

Egyetértek az egyessel.

Azokhoz a településekhez szokott menni a pénz, amik kormánypártiak.

2014. okt. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

na jó, mondjuk ebben én is egyetértek az elsővel. az ózdi polgármester például szarban van most, mert még helyi szinten sem akarja támogatni a fideszes többségű testület.

de szerintem a fentebb említett példák inkább a pártszimpátiát mutatják, nem az ésszerű szavazást :)


amúgy igen, tudom, hogy Szarvar korábban fideszes volt.

2014. okt. 15. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
"Azokhoz a településekhez szokott menni a pénz, amik kormánypártiak." - is egy tipikus erősen hintett tévhit. És mint tudjuk, bizonyos jóslatok önbeteljesítőek. Tudnék mondani néhány települést, ahol "mindössze" gerinces és - ahogy ma mondanák - nagypofájú, jó eszű polgármester irányít, és kap pénzt. Tudja honnan és hogyan kell megkapnia. Az viszont igaz, hogy neki ebben a megkapásban tízszeres munkája van.
2014. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ez is egyértelműen igaz, szegeden is nem véletlenül szavazták meg újra Botkát.

különben én is azon a véleményen vagyok, hogy nem minden esetben kell a kormányra támaszkodni.

egyszerűen ide nem a párt, és nem is politikus kell, hanem egy képzett EMBER. ez általában kisebb községekben, falvakban tök jól működik, ahol a polgármester is csak egy a sok közül...és nem az a típus, akinek tökmind1 a település sorsa, csak ő rakjon el minél több pénzt. nem jut eszembe annak a falunak a neve, amit a polgármester elég szépen felvirágoztatott, és csupán annyi a történet, hogy ésszerű módon pályázták meg az EU-s pénzeket.

2014. okt. 15. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!