Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az emberekről, akik 1956-ban más országokba emigráltak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 15:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Jol tettek!
2010. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
kitántorgott külföldre másfél millió magyarunk.. és én nem hibáztatom őket.. most is sokan mennek.. őket is megértem.. lehet hogy egy időre énis megyek.. ha lesz lehetőségem
2010. jan. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Én se tettem volna mást.
2010. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
De ravaszság, gyengeség vagy esetleg gyávaság ami erről eszetekbe jut?
2010. jan. 25. 15:56
 5/31 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem lesz jelentős változás (paradigmaváltás)2012 októberéig, akkor ismét el fog indulni a kivándorlás. Nem olyan hirtelen és gyorsan, de nagy számban és hosszasan!
2010. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Azok akik anno annak idején menekültek az országból,biztos jó okuk volt.hisz ha maradtak volna,lehet,hogy börtönben végezték volna,és lehet,hogy az életükkel fizettek volna...Az apósom is el akarta hagyni az országot 56-ban,mert nem értett egyet a politikai helyzettel,és nem kívánatos személy lett.A határnál lebukott(valaki elárulta,hogy szökni készül),így elítélték,és mint hazaáruló 5 évet ült Márianosztrán a börtönben..de utána amikor szabadult se tudott boldogulni,mert a pártba nem léphetett be(mert nem kívánatos személy maradt),így soha nem tudott haladni,mert állandóan "elgáncsolták",ellenőrizték..

Szóval én megértem aki akkor menekülni akart...

2010. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Ha lenne lehetőségem én is kimennék külföldre

21/f

2010. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

nem akkora bűn az ha valaki a családjának jobb életet szeretne biztosítani és ezt kint tudja megtenni.


Látod, hogy itt kutyába se vesznek...

2010. jan. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ezt látom itt, szó szerint kutyába se veszik az embert. De ha ténylegesen tömeges kivándorlások történnének az vajon hova vezetne hosszútávon?
2010. jan. 25. 16:11
 10/31 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos az 56-os magyar emigrációnak nincs túl jó híre Nyugaton. Balkáni módra éltek a táborokban. Loptak, raboltak, randalíroztak, a munkához való hozzáállásuk se volt megfelelő -a többségnek-. Hozzá kell tenni, nem csak az "idealisták" mentek ki, hanem sok lumpenproli, bűnöző.

Meg kell különböztetni a tisztességes emigráló családokat, illetve a tömeg többségét adó aljanépet.

2010. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!