Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldali szimpatizánsok,...

Baloldali szimpatizánsok, ill. Fidesz-utálók! Keleti nyitás?

Figyelt kérdés

A véleményetekre lennék kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy keleti, ázsiai országok felé akar nyitni Orbán. Szeretném tudni az érveitkeet, ez miért egy alapvetően rossz ötlet.

(Megjegyzem abszolút nem támogatom az orosz katonai beavatkozást Ukrajnában, Putint se támogatom, és tényleg lekerülhetne a hatalomról, mindenki jobban járna. Oroszországnak nem kell mutogatnia a foga fehérjét az USA felé, mert az USA nem támadja meg soha, senki sem akar harmadik világháborút. Az amerikai tömegkultúra úgyis elintézi a hódítást.)


Szóval amit én gondolok:


– az, hogy kelet felé nyitunk, az nem kell, hogy az EU-tól való távolodásunkat is magával vonja, más kérdés, hogy ha Orbán ezt is akarja (de nem akarja)

– az, hogy európai ország vagyunk európai szellemiséggel, nem jelenti azt, hogy ne köthetnénk kapcsolatokat keleti országokkal

– én nem látom morális problémának, hogy olyan keleti országokkal kössünk kereskedelmi kapcsolatokat, amelyekbe nincsen olyan demokrácia, amit az amerikaiak, vagy amit a liberálisok támogatnak

– a keleti országok befolyása egyre nagyobb a világban

– ha közép-ázsiai országokkal alakítunk ki kapcsolatokat, akkor akár továbbmehetünk a régióban, és távolabbi, még befolyásosabb, egyébként nem vagy nem kifejezetten diktatorikus országokkal is köthetnénk kapcsolatokat (India, dél-kelet ázsiai államok, Kína, Dél-Korea, Japán)


Én személy szerint nem látom önmagában problémának, hogy külkereskedelmileg Ázsia felé is eltekintünk, nem feltétlenül kell mindenben az úgymond Nyugatot követni.


Egyébként meg lehet, hogy Szingapúr nem totális demokrácia, de mégis jól élnek az emberek és rend van az országban. Már ha csak ez meglenne itt Magyarországon is...


Mi a fontosabb ilyenkor, az elvek, vagy a pénz? Ha hasznunk van belőle, akkor miért ne kereskedhetnénk olyan országokkal, ahol nem 100%-os az emberi jogok tiszteletben tartása?



2014. nov. 1. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Én nem vagyok baloldali szimpatizáns,sőt FIDESZ-es se vagyok ,csak egy gondolkodó ember ,de Oroszországgal üzletelni csak veszélyt jelenthet nemcsak Európa biztonságára ,hanem a világra is.

Oroszország egy oligarchák által irányított diktatúra,ami a belső problémáit mértéktelen hódítással próbálja meg elfedni.

2014. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Az úgynevezett nyugat is kelet fele nyit, nem véletlenül.
2014. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem és nem!Oroszország veszélyes ,ha egyszer beteszik vhova a lábukat legalább 50 évig nem lehet őket kiebrudalni.Inkább hordok farmert és zabálok hamburgert ,minthogy Budapest utcáin újra orosz tankokat lássak!

Orbánék elárulták Európát!

2014. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
A nagy helyzet az, hogy a haladó nyugat, amely hörgőgörcsöt kap Orbán keleti nyitásán, maga is bőszen üzletel az oroszokkal.
2014. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Én szerintem továbbra is üzletelni Oroszországgal még nem probléma, de azért vannak határok.

Pl.: Paks II-t nem velük kéne megépíteni, és a Déli Áramlatot csak akkor támogatni, ha kivonulnak Ukrajnából.

2014. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező! Bár nem vagyok semmilyen oldali szimpatizáns, és semmilyen érzést nem érdemel meg egyik párt se, válaszolnék (másik kérdésnél csesztek le most épp, hogy merészeltem nem fideszesként "Kedves fideszesek" megszólítású kérdésre válaszolni...):


Nem, a keleti nyitással önmagában van probléma.

Ott van gond, amikor az "elmúltnyócév"ben ide akartak hozni gyárat, amit akkor nem lehetett mert jujj és fujj, és miért nyit a baloldal kelet felé, most meg kelet felé nyitunk, és egy "változott a helyzet" mantrával elintézi a kormány. Undorító.


0. viktor szíve szerint szakadna a nyugattól, csak akkor a nyugati pénzcsapok is elzárulnának. Amit az ő zsebe is megőrizne.


A többiben nagyából egyet értünk.


Bár teszem hozzá, a baltás gyilkos de facto szabadon engedése akárhogy csűrjük-csavarjuk undorító, és nem nyert rajta annyit az ország.


És igen, az ismeretlen akármilyen befektetők magasabb kamatú pénze sem érte meg jobban az IMF hitel helyett, hiába sulykolja ezt a kormány.

2014. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ne keverd a dolgokat!

Más a kereskedelm és más egy hosszú távú hitel, szerződés, pl. Paks2, amivel egy másik ország gazdasági nyomást és ezáltal politikai befolyást tud szerezni. (gondolj a devizahiteles emberek kiszolgáltatottságára)


Már így is feltűnő volt, hogy az ukrán események után, az oroszország elleni szankciót a magyar kormány nem támogata, a lehető legenyhébbre törekedett.

Oroszországnak csak egy EU-n belüli sakkfigura Magyarország, amit ő irányít.


...

Mivel tud Magyarország kereskedni? Szinte nem termelünk semmit! Sajnos :(

Gyárakat bezárták, mezőgazdaságot tönkretették...

2014. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!