Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijelenthető még, hogy hogy a...

Kijelenthető még, hogy hogy a nyugat-európai "átlag" (például németek, osztrákok, franciák) jobban él, mint a magyar "átlag"?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom, hogy Magyarország és a "Nyugat" között egyre kisebb a különbség. Rendben, én Budapesten élek, ami az ország legeslegfejlettebb része, de azon belül Kőbányán, ami a fővárosi viszonyok közt szegényebb kerületnek számít és itt is azt tapasztalom, hogy az itt élő emberek nem sokban különböznek azoktól, akiket például Ausztriában vagy Németországban láttam.

Nem tudom, hogy ez azért van, mert Nyugat-Európa csúszik le lassan hazánk szintjére vagy valóban Magyarország zárkózik fel hozzájuk, de én tényleg ezt tapasztalom.

Nem éltem még egyik helyen sem, de rendszeresen olvasom a Határátkelő blogot, ahol igazából nagyon sok negatív tapasztalatot olvasni (érzésre ezek vannak többségben). Tegnap például egy olyat olvastam, hogy egy srác egy McDonald's-ban dolgozik Ausztriában, és elmondása szerint semmivel sem jobb (fizetésügyileg sem), mintha itthon csinálná ugyanezt. Több bejegyzésben is olvastam már, hogy tapasztalatok alapján az "egyszerű" munkások Nyugat-Európában is ugyanolyan szarul élnek, mint itthon, pedig valljuk be, talán ez a legszélesebb réteg. De mint mondtam, nekem személyes tapasztalataim nincsenek ott-élés szempontjából, csak felszínes, "jártam már ott"-kategóriájúak.

Nektek mi a véleményetek erről?

19/f



2014. nov. 16. 10:36
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
76%

"Anyámtól tudom, hogy az árak Németországban alacsonyabbak mint itthon, köszönhetően például az alacsonyabb áfának. "


Ez egesz egyszeruen nem igaz.

2014. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
94%

21: Sikerült fogást találni?


Pedig de.


Pillants ide mondjuk. Ne az akciós árat, hanem az eredetit nézd:

[link]


és akkor várom a te forrásaidat is sok szeretettel.

2014. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
85%
Tömény hülyeség/provkáció amit írsz.
2014. nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
64%

Jó akkor leírom,csak hogy örüljetek:


Nyugaton dolgozni se kell ,elég csak bejelentkezni, utána meg egész nap dögölni kell heti 20 órában, mindezt havonta 10-15 ezer euróért.

A Hiltonban ingyen van a szoba mindenki számára, valamint egy reggeli étkezést is biztosítanak, így csak a többiről kell gondoskodni.

Bár a legtöbb helyen a munkáltató az ebédet állja, így már csak a vacsorát kell fizetni.

Az utazás szolgálati autó által van megoldva, x5 alanyi jogon németben, Londonban Jaguar.

Így jön az ki, hogy nyugaton az emberek a fizetésükből évente 15* mennek a Bahamákra nyaralni, persze valójában ezt is full ingyen, mert vissza lehet igényelni, sőt még ők fizetnek neked, csak hogy menj!

A legjobb, hogy a fentiek csak a beszélni nem tudókra vonatkoznak, aki beszéli is a nyelvet az kétszer ilyen jól él és fele annyit dolgozik.

A diplomások pedig automatikusan át vannak vezényelve Dubai-ba.

Nagyjából ennyi:)

2014. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

24: Most erre mi szükség volt? Valóban megy a kamuzás mindkét oldalról, de szerintem amit én például leírtam, az fedi a valóságot.


Ott van mindkét hozzászólásomban a link, csak rá kell klikkelni és meg kell nézni. Nagyon németül sem kell hozzá beszélned.


De tessék, itt van még egy:

[link]

2014. nov. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből 50 ezerért már frankó albérletet lehet találni.

Akkor számoljunk a kajára 60 ezret, de mivel a város minden sarkán van hipermarket ezért ez a 60 ezer már nem a kiló kenyér meg 50 deka párizsi kategória.

Szal marad 140 ezrük. "


Egy pici apróság kimaradt a matekból szerintem, az meg a rezsi. 50 000 az albérlet ahhoz még hozzá jön alap esetben 30-40 000 forintnyi rezsi. Nekem pl szerencsés módon ( köszönhetően a cirkós fűtésnek és a normális szigetelésnek ) havi 40-45 volt a rezsim átlagban csak a lakásra(gáz,víz,villany,közösktsg,tv+internet). Ehhez jött még a telefonszámla és a mobilinternet.


De legyen jó a kecó, klappoljon minden fizessenek csak 40 000 rezsit + 7000 Ft telszámlát, az már majd 50 000. Így nem 140 000-rük marad, hanem csak 90 000, ha ebből levonod az 50 000 megtakarítást, akkor már csak 30 marad ruhára, szórakozásra, egyebekre. Ha rendelkeznek egy autóval, akkor már szinte semennyi nem marad. És te egy párral számoltál Bosch vagy Jabil-os fizetéssel. Ha épp egyikben sem tud elhelyezkedni, akkor már a 125 000/fő az már nem annyi.


Próbáltam megkeresni egy korábbi kérdést, ott elég korrekten le volt írva pár dolog ( asszem ez éven nyáron volt a kérdést, aki eléggé perverz az lehet megtalálja). Egy srác próbálta bebizonyítani, hogy kint mennyire szar, úgy hogy kint dolgozik. Ő Ausztriában dolgozik a mekiben, havi 1040 vagy 1070 euróért ( erre nem emlékszem pontosan). 400 euroért már tudsz normális lakást bérelni, rezsivel legyen mondjuk 550 euro. A kaja legyen drágább ( bár jelentős különbség egy két terméket leszámítva nincs, szoktam Karintiában vásárolni )mondjuk 200 euro, akkor is marad még 300 euro amiből kijön a ruha, telefon,bérlet stb. És akkor egyedül van! Ha egy párban gondolkozunk, akkor havi 1300 euro marad nekik.

Ha ebből félretesznek 800 eurot, akkor 6 év alatt marad nekik 17,5 millió forint/ 57600 euro úgy, hogy nagy durván havi 500 eurot el tudnak akár tapsolni,persze ez így csalóka, mert abból az 500-ból elmegy elég sok mindenre, ezért is hagytam neki ekkora keretet. Ha ügyesek és 900 eurot raknak félre havonta, akkor ~65 000 eurojuk marad ami közel 20 millió forint!

Bár ebből Bécsben még nem fog lakást venni, mert azok 70-80 000-től indulnak, de szerintem Miskolcon te sem fogsz 5 gurigából lakás venni, legfeljebb az Avason.

Ekkora kezdőtőkével (60%+)már simán lehet hitelezni, vagy mehetnek távolabb is a várostól, de legalább lehetőségük van.


Viszont ha 6 év után hazajönnek, akkor meg tudnak venni kpra egy új építésű két szobás lakást, és hitelmentesen élhetik életüket, úgy hogy még marad pár milla kpjuk. Vagy ugyanennyiért már lehet nézelődni vidéken családi házat.. 5 millából max a kockaház fog kijönni.


Itt nem esett szó a 13.-14. havi fizetésről, de az nem is lényeges, az azért van, hogy el legyen költve. És akkor fentebb egy egyszerű mekis fizetésről írtam! Nem szakmunkás vagy esetleg diplomás melóról, mekis fizetésről, saját lakásbérléssel ( nem ilyen 6*10^23 fiatal egy lakásban c legendás jelenségről).


Ha a diplomást vagy egy erős szakmunkást bért nézel, akkor a megtakarítás lehet 6 év alatt kétszer ennyi, abból már kényelmesen lehet !készpénzre! lakást/házat venni.


Ha eltekintünk attól a pár "normálisabban" fizető multitól, akkor itthon képzetlenként nem nagyon fog összejönni a 125 000-res fizetés, de még a szakmunkásoknak is csak neccesen. A fenti példából látszik, odakint alacsony végzettséggel is van némi esélyed. Nyelvet beszélő szakmunkásként kényelmesen meg lehet keresni ennek a 1,5-2 szeresét, a diplomás bért már fentebb írták.

2014. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 BlodDrunk ***** válasza:
95%

Megmerném fogadni a legtöbben még nem is éltek/dolgoztak külföldön aki szarnak állítja be vagy azt mondja nincs nagy különbség!(Ausztria,Német o.)


Akkora a szakadék,hogy azt elképzelni sem tudják sokan.


Aki nyelvtudás nélkül megy ki az persze ,hogy nemtud megélni,ilyenek a tipikus buta emberek akik azthiszik ott a csapból is pénz folyik majd.

A másik réteg aki beszéli a nyelvet társalgási szinten.

És a szakmához tartozó szakszavakat is tudja.


Utóbbi kb 10x magasabb életszínvonalat tud élni ausztriában mint itthon.


A megélhetésről:Szakmával+nyelvismerest 2000-2500euró körül lehet keresni.

Ha van magasabb végzettsége 2500+euró ha olyan beosztást kap.


Albérlet:Drága,de M.O-n olcsó egy albérlet.???

Egy lepukkant lakás 40 körül van(átlagkereset 100e Ft)

Ami nem lepukkant hanem felújitott,modern az kerül 100e ft vagy a fölött.


Kinnt:Lepukkant nemnagyon van,többsége felújított,modern sokszor teljesen új bútorokkal,luxuscikkekkel van szerelve(csak nálunk luxuscikk).600-700euró körül vannak.


Nah most itthon keresel 150ezret ami már átlag feletti.

Abból hol bérelsz egy felújitott,modern lakást??


Kinnt:Keresel 2000eurót ami átlagos.

Bérelsz lakást 700euróért.

Akkor is marad csak megélhetésre 1300euród.



Az élelmiszer valamivel drágább(zsemle,felvágott ilyenek)

De teljesen más minőség mint itthon.

Persze ugye M.O-n is van 100Ft-os zsemle.


Ruházkodás:Teljesen egy árban van de nyugati piac más a beszállító,jobb a minőség,pörögnek boltok,több az akció,nem minden évben ugyanaz a kollekció van.


A rezsi összeségében olcsóbb.


Hitelt kedvezöbb feltételekkel kapsz mint nálunk.

Fizetési nehézség esetén nem neked kell könyörögni a bankban és kiröhögnek,hanem tényleg modosítják a futamidőt,törlesztőt ha szükséges.


Családi pótlék 120euró egy gyerek után.

Két gyerek +13euró/gyermek

Három gyerek +47euró/gyermek


SZóval akinek van 2 gyereke kinnt az 266(80e ft)eurót kap utánuk.


Egészségügy ég és föld,összehasonlítani nem lehet.


Igazából az egész ország mentalitása teljesen más.



Teljesen fölösleges vitatkozni az egészen,mindenki elött ott a lehetőség,hogy tanuljon egy valmire való szakmát és nyelvet és kimehet megnézni mi újság arrafelé és rájön,hogy Gyk-s emberek 99%még nem is járt a nyugati országokban és szidják hogy így szar,csak egy picit jobb,éhezik stb stb....

2014. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezt végig nem olvasom, de vannak itt gondok. Mármint a kommenteket. pl 4. az első mondatát elírta.

5ik hozzászóló sincs tisztába dolgokkal.

Annyit teszek ehhez hozzá, h míg magyaro.-on nő a szegénység nyugaton továbbra is jólét van. Ebből következik, h nő a különbség.

Nekem szakmám van a tanárok szerint a "szakmák királya" szakközép után ja 2 szakmám is van rokonszakmák. 80-90 ezret keresek szánalmas. Nem borsodba, komárom megyébe.


Ausztriába NINCS minimálbér. Erős szakszervezet van aki kiharcolja a munkavállalónak a legjobb bért. A külföldi ugyanakkora bért kap mint az osztrák azért hogy az osztrákot ne küldjék el az olcsóbb külföldi munkáért ugy mint itthon -.- .

2014. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
46%

# 28/28 Időpont ma 18:02


Az első mondatom valóban elírtam, de nem hiszem, hogy ennyi kommentből ez az amit feltétlen említeni kell mint "gond van"...

2014. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

28: Ha már kötözködünk, akkor Ausztriában nem a szakszervezet az erős, hanem a munkáskamara. A kettő között a különbség az, hogy míg a szakszervezetet az adott cég, addig a munkáskamarát az összes Ausztriában dolgozó által befizetett valamekkora mértékű (asszem 0,5%) munkáskamarai járulék segítségével tartják fent.


Ez azért lényeges különbség, mert míg a szakszervezetet az adott vállalat simán meg tudja szorongatni, addig a munkáskamarát nem. Tehát ha valami problémád van és hozzájuk fordulsz, nem fogják elsimítani az ügyet, mint mondjuk itthon (bár én pár nagyobb cég kivételével még szakszervezettel sem találkoztam itthon).

2014. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!