Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijelenthető még, hogy hogy a...

Kijelenthető még, hogy hogy a nyugat-európai "átlag" (például németek, osztrákok, franciák) jobban él, mint a magyar "átlag"?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom, hogy Magyarország és a "Nyugat" között egyre kisebb a különbség. Rendben, én Budapesten élek, ami az ország legeslegfejlettebb része, de azon belül Kőbányán, ami a fővárosi viszonyok közt szegényebb kerületnek számít és itt is azt tapasztalom, hogy az itt élő emberek nem sokban különböznek azoktól, akiket például Ausztriában vagy Németországban láttam.

Nem tudom, hogy ez azért van, mert Nyugat-Európa csúszik le lassan hazánk szintjére vagy valóban Magyarország zárkózik fel hozzájuk, de én tényleg ezt tapasztalom.

Nem éltem még egyik helyen sem, de rendszeresen olvasom a Határátkelő blogot, ahol igazából nagyon sok negatív tapasztalatot olvasni (érzésre ezek vannak többségben). Tegnap például egy olyat olvastam, hogy egy srác egy McDonald's-ban dolgozik Ausztriában, és elmondása szerint semmivel sem jobb (fizetésügyileg sem), mintha itthon csinálná ugyanezt. Több bejegyzésben is olvastam már, hogy tapasztalatok alapján az "egyszerű" munkások Nyugat-Európában is ugyanolyan szarul élnek, mint itthon, pedig valljuk be, talán ez a legszélesebb réteg. De mint mondtam, nekem személyes tapasztalataim nincsenek ott-élés szempontjából, csak felszínes, "jártam már ott"-kategóriájúak.

Nektek mi a véleményetek erről?

19/f



2014. nov. 16. 10:36
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
ja és 25 éves vagyok és sose lesz gyerekem.
2014. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus ismerősöm ismerőse szindróma. Nekem van pár barátom, akik külföldön élnek. Szerintük nem rossz, viszont ők nem is gondolkoznak ( hazajövetelen sem ). Ha már azon gondolkozni kell, hogy visszamenjen..
2014. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
Csak azért jött vissza mert a fia autista és muszáj volt.
2014. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Oké, ez tényleg kivétel.
2014. nov. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!