Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kijelenthető még, hogy hogy a...

Kijelenthető még, hogy hogy a nyugat-európai "átlag" (például németek, osztrákok, franciák) jobban él, mint a magyar "átlag"?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom, hogy Magyarország és a "Nyugat" között egyre kisebb a különbség. Rendben, én Budapesten élek, ami az ország legeslegfejlettebb része, de azon belül Kőbányán, ami a fővárosi viszonyok közt szegényebb kerületnek számít és itt is azt tapasztalom, hogy az itt élő emberek nem sokban különböznek azoktól, akiket például Ausztriában vagy Németországban láttam.

Nem tudom, hogy ez azért van, mert Nyugat-Európa csúszik le lassan hazánk szintjére vagy valóban Magyarország zárkózik fel hozzájuk, de én tényleg ezt tapasztalom.

Nem éltem még egyik helyen sem, de rendszeresen olvasom a Határátkelő blogot, ahol igazából nagyon sok negatív tapasztalatot olvasni (érzésre ezek vannak többségben). Tegnap például egy olyat olvastam, hogy egy srác egy McDonald's-ban dolgozik Ausztriában, és elmondása szerint semmivel sem jobb (fizetésügyileg sem), mintha itthon csinálná ugyanezt. Több bejegyzésben is olvastam már, hogy tapasztalatok alapján az "egyszerű" munkások Nyugat-Európában is ugyanolyan szarul élnek, mint itthon, pedig valljuk be, talán ez a legszélesebb réteg. De mint mondtam, nekem személyes tapasztalataim nincsenek ott-élés szempontjából, csak felszínes, "jártam már ott"-kategóriájúak.

Nektek mi a véleményetek erről?

19/f



2014. nov. 16. 10:36
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
73%
29 igaz
2014. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
34%

John!

Nem hagytam ki a rezsit, 50-55 ezerért már kapsz lakást rezsivel.....

2014. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
80%
Akkor az olyan is. Nekem legutóbb 105 000 volt rezsivel, de ahogy nézegetem, olyan felújított/újszerű lakást ami nem panel, Miskolcon sem kapsz 45-50 000 alatt+rezsi.
2014. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
73%

105 ezer rezsivel, te hol élsz???

Ez hány főre???

Egyébként a nagy lepontozó bajnokoktól kérdezném, h az angliai látogatásom miért is van lepontozva?

Melyik része nem igaz szerintetek a kinti létről?

Főleg, h kihagytam belőle azt a részt, h annyira stabil a munka, h már kétszer rúgták ki sms-ben.

Pity-pity otthoni étkezés közben aztán megköszönték a munkáját, minden további nélkül.

Aztán nézett ki a fejéből, h mi van.

2014. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

"105 ezer rezsivel, te hol élsz???

Ez hány főre??? "


Butapest IX. kerület, csak én meg az asszony :D

Az előbb rákerestem a miskolci hirdetésekre, nekem nem úgy tűnt, hogy ott jelentősen olcsóbb lenne.

2014. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan én meg Győrben voltam eddig két különböző albérletben és mindkét helyen 60k-t (ez az alja, olcsóbban nincs lakás) kértek bérleti díjnak, és arra jött rá egy minimum 30k rezsi, ami télen simán felment 50k-60k-ra is. Mindkét alkalommal négyen laktunk együtt, úgyhogy én nem fizettem 30k-nál többet nagyon egy hónapban viszont volt szobatársam (az én esetemben szerencsére a barátnőm).


Maguk az albérletek pedig kifejezetten lepukkant lakások voltak. Télen szarrá fagytam bennük, meleg víz sem nagyon volt, a hőszigetelést hírből sem ismerték és az ablakokat is még az építésükkor rakták be a helyére, 30-40 évvel ezelőtt.


Egy normális színvonalú lakás, ahol normálisan van minden és nem kell fagyoskodni, 100-110k-nál kezdődik, viszont ott csodával határos módon a rezsi alacsonyabb (értelemszerűen). Más városokról nem tudok, hogy mi mennyibe kerül, de meglepne, ha sokkal olcsóbb lenne.

2014. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
53%

Gyorrel meg Budapesttel ne peldallozzatok, Gyorben egyertelmuen keresleti piac van, miota bovitettek az Audit, tobb ezren koltoztek a kornyekre + ott van az egyetem. Nem csoda ha minden xaros lyukat ki tudnak adni.


Ha Gyorrel peldalozol, akkor Nemetorszagban se a legolcsobb kornyeket vedd, hanem az ipari-penzugyi kozpontokat.


Vegyuk pl. Münchent, ott egy atlagos fekvesu, 3 szobas, 80-90 negyzetmeteres lakas berleti dija 900-1000 euro kozott van, plusz a reszi, ami kabe 250-300 havonta.


Szep dolog amikor az ember fiatalon, egyedul kovalyog a vilagban, es otodmagaval lakik valahol, akkor tenyleg relative olcson lehet elni barhol a vilagon, de ha van mondjuk egy csalad egy kisgyerekkel, akkor az altalam peldakan hozott lakas a minimumszint.


Es ez a csalad nem fagyasztott pizzat meg csipszet zabal egyfolytaban, ami tenyleg olcsobb, hanem mondjuk rendszeresen foz, es akkor szembesul azzal hogy a sarki boltban egy kilo csirkemellfile 10 euro, persze van az Aldiban is ketes eredetu 6,50-ert, ami meg mindig joval dragabb mint a legolcsobb magyar ar. Szembesul azzal hogy a biztositasok joval dragabbak, az energia joval dragabb, csak az ovoda havonta 2-300 euroba kerul, ha ki kell hivni valamiert egy szerelot, akkor a szamla nem all meg 300 euro alatt, meg akkor sem ha egy villanykortecsere-szintu melot kell elvegezni.


Szoval nekem ne gyertek azzal hogy Nemetorszagban olcsobb az elet, mert nem az, a vegetalas olcsobb.


Es nincs am mindenkinek 2000 euro nettos fizetese, meg 13-14 havi fizuja, el vagytok ti erosen tevedve :) A penztaros holgy az emlitett sarki boltban ha 1000 eurot hazavisz, mar orul, es csak 12x egy honapban. Mernokkent, nem is rossz helyen a 2500 netto (szinten 12x) jo fizetesnek szamit.


Mindig mosolygok az ilyen sztorikon, hogy hat havonta akar 200 eurot is meg tudnak sporolni :) Hja, errefele barmikor beugorhat egy 2-300 euros szamla, az semmi, nem tetel, akinek havi 200 euros jatektere van, az nagyon ki van centizve.



Persze az atlag jobban el, mert az atlagfizetesek magasabbak, de van itt is egy jelentos reteg, aki bizony szamolgat ho vegen, hogy egyen vagy tankoljon.

2014. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
80%

Németországból jönnek ide az emberek tömegével vagy fordítva?

Nagyon egyszerű.

2014. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

37: Elolvastad a másik linket, amit posztoltam? Ott bécsi albérletek voltak és nem 1000 euróért.


Egyébként csak feltenném a logikus kérdést így utoljára és többet már tényleg nem szólok hozzá, mert úgy látszik, hogy felesleges. Ha annyira szar lenne kint, hogy éhezni kell, mi a fas zért mennek ki még most is rengetegen oda dolgozni, sokszor kulimunkára és miért nem jönnek haza?


Ha már szar, akkor legyen itthon szar, a magyarok között nem? Én tuti, hogy hazajönnék és inkább mennék füvet kaszálni...


Grazi haverom egyébként írtam is, hogy 2200 eurót kap (ha jól emlékszem) mérnökként, de még fiatal, kvázi kezdő; nincs nagyon tapasztalata. Később értelemszerűen növekedni fog és ha egy szaros betanított munkás a hentesüzemben kap 13. és 14. havi bért, akkor ne mondd nekem, hogy a pénztáros ne kapna... Még itthon az Audiban is kapják a magyarok a 13. havi bért, könyörgöm.


A bérvita miatt linkeltem be még fentebb az osztrák mediánbéres táblázatot, ahol látható, hogy az osztrákok 50%-a 1500 eurót, vagy annál többet keres havonta, nettóban. Hivatalos adat, nem hazudtolhatod meg, vagy ha mégis, linkeld azt, amire hivatkozol.

2014. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
53%

Senki sem mondta hogy eheznek, lathatoan nem tudsz szoveget ertelmezni.


Nekem ne gyere tablazatokkal, 9 eve elek Nemetorszagban, nem csak hallomasbol meg cikkekbol ismerem a viszonyokat.


Ausztria csak egy fokkal jobb mint Nemetorszag, a fizetesek enyhen magasabbak, de nincs nagysagrendi kulonbseg.


Amit a 13. havi berrol irtam meg konkretum, a felesegem mernokkent dolgozik egy mernokirodanal, nem keres rosszul, de csak 12x kap fizetest. Amirol te beszelsz, az a nagy cegeknel altalanos, kis cegeknel itt is keteselyes, de leginkabb nincs, ha van is valami, akkor nemi karacsonyi penz, ami kevesebb mint egyhavi fizud.


Az alberleti arakrol irtak is konkretumok, ennyibe kerult az elozo lakasunk, amit irtam a szolgaltatasokrol meg a tobbirol az is mind konkretum.


Azert irom ezeket, hogy megcafoljam a tevhiteket, ami a nemet viszonyokkal kapcsolatban keringenek, hogy magyar arak mellet elnek havi 2000+ euros netto fizetesekbol, mert ez egeszen konkretan nem igaz.


Valoban rengetegen jonnek ki, foleg az elmult nehany evben volt egy nagy hullam, es ez a nagy hullam mar a kepzetlen, nyelvtudas nelkuli emberek hullama volt, korabban inkabb hianyszakmakban, jo nyelvtudassal jottek emberek. Na ez az uj hullam koppan a legnagyobbat, amikor elhiszi a hozzad hasonlok altal terjeszett fals informaciokat.


Meg 1x leirom: az atlag nemet jobban el mint az atlag magyar ( a kulonbseg pedig novekszik is, nem csokken) de nem annyival mint ahogy azt Magyarorszagon gondoljak.

2014. nov. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!