Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Terjed a 10 órás munkaidő. Mi...

Terjed a 10 órás munkaidő. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__uj-..


Mi a cél? A dolgozók totális kizsigerelése? Annak idején nagy nehezen kiharcolták a 8 órás munkaidőt,most meg visszajön a napi 10-12óra.


Mondjuk tegyük fel egy családanya dolgozik egy ilyen helyen.

Bele kell számítani az utazási időt (oda-vissza)utána a háztartást se árt vezetni,utána ha van gyerek egyáltalán,akkor őt is elhozni az oviból,suliból.

Aztán be is kell vásárolni néha,de mikor ha vasárnap viszont zárva vannak a boltok?!

Őrület ami itt megy



2014. nov. 25. 20:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem Dániát mondott az öreg, legalábbis én úgy emlékszem. :)
2014. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 szántóvető ***** válasza:
az bizony :)
2014. nov. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mondom én nektek hogy amit Viktorka álmodik az éjszaka azt kell csinálni az egész Országnak másnap reggel, ez ilyen egyszerű.


Álmodott már ő ilyen unortodox gazdaságpolitikát is meg illiberális demokráciát is meg sok elmebeteg dolgot, most ez van napirenden.


Hogy mithoz a jövő? azt nekérdezzétek mert azt még Viktorka sem tudja, de elég sötétek a kilátások.

2014. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem lenne ördögtől való gondolat, ha valaki a heti 40 óráját négy nap alatt ledolgozhatná, elvégre így lenne egy szabad munkanapja bevásárlásra, ügyintézésre, és sok szempontból egészségesebb lenne mint erőltetni a napi nyolc órázást, elvégre ha beszámítjuk az utazási időt is a munkahelyig, akkor már így is sokan napi 10 óráznak egy papíron nyolc órás munkában.

Ha a heti 50 órás munkahelyekre gondolsz az egy tragédia lenne, kevesebb munkahely lenne, tehát nőne a munkanélküliség, ráadásul a heti 50 órázók bére tovább nőne, még tovább nőne a szakadék a munkanélküli vagy részmunkaidős és a 10 órások között.

Ráadásul ezek az emberek dölyfös, beképzelt alakokká válnának idővel. Sajnos nem egyszer találkozhatsz (itt a GYK-n is), olyan emberekkel, akiknek "bejött az élet", és azóta azt mantrázzák a "fanyalgóknak", hogy tanulni kellett volna meg szorgalmasnak lenni, és akkor ők is gazdagok meg boldogok lehetnének, csak sajnos gyakran azt nem veszik észre, hogy ők beszűkült tudatú munkadroidok, lehetnek vállalkozók, vagy dolgozhatnak multinál havi nettó félmillióért, de ötven évesek lesznek és lélekben megmaradnak tininek, és még akkor is azzal menőznek, hogy szórják a pénzt új kocsira, nagy házra, meg nyaralásra, és valójában kidolgozták a belüket a semmiért.

Ha ugyanis valaki a munkáját nem arra használja, hogy lélekben is fejlődjön csak "felhalmoz", akkor akárhogy igyekszik is, sajnos szegényen fog meghalni, bármekkora vagyona van is. Na de azt hiszem messzire mentem, nem tartom valószínűnek, hogy átállnánk 10 órázásra, meg heti 50 órás munkahétre, elvégre az új Munka törvénykönyve még elég fiatal (2012. évi I. törvény, ha jól emlékszem), és egy ilyen változtatás hatalmas elégedetlenséget szülne, bár a Fidesz most kicsit beleőrült a saját hatalmába (eddig két pofonba bele is futottak, lásd Ózd és most Újpest esetét, így pedig könnyen bukta lehet 2018), de nem tartom valószínűnek az ilyen változtatást.

2014. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A Fidesz azt mondta, hogy mindenkinek munkát kell adni. Ehhez nem meghosszabbítani, hanem rövidíteni kellene a munkaidőt. Lehetne első lépésben napi 7 órára, a bérek megtartásával és adócsökkentéssel, hogy a munkáltatóknak se legyen rossz. Aztán néhány év múlva napi 6 óra lehetne.

Ha napi 10 órát dolgoznak, akkor kevesebb agyonhajszolt munkavállaló is elég. Íme, a családbarát kormány.

2014. nov. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

És terjed a munkanélküliség is.


Inkább az osztott munkaidőnek és részmunkaidőnek kellene terjednie....

SOKAN vannak, akik heti/napi NÉHÁNY órát AKARNAK dolgozni, de emiatt a hülyeség miatt nincsen lehetőségük rá, vagy munkanélküli lehetsz, vagy önkizsigerelő.

Én napi 8 óra mellett is kb. 3hetente megbetegedek, mert túl sok nekem.

2014. nov. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Tényleg jó lehet!......Heti 40 órában! :)

Az egészséges és jó, szerintem az, ha egy ember 6 napot dolgozik, és minden héten van 1 nap amikor semmit se csinál, csak a családjával/egyedül pihen.

(Már Isten is megmondta a Tízparancsolatban :D.)

Mivel heti 5 nap kell tevékenykedni (legtöbb esetben), ezért csak két nap marad pihenésre meg munkahelyen kívüli munkákra.

Nem lenne rossz szerintem, ha a hétfőt vagy a pénteket hozzácsapnánk a hétvégéhez, lehetne például akkor takarítani, vagy megcsinálni a kerítést vagy ami épp elromlott, stb. És maradna tényleges pihenőnap is.

Cserébe pedig azon a 4 napon több órát dolgoznánk.

Szerintem ILYEN formában nem rossz ötlet.

A másik ami tetszene: ugyanígy heti 4 nap, de hét közepén van egy pihenő. De úgy gondolom, az emberek többsége inkább az előbbit preferálná.

Nekem az utóbbi ma bejönne, mert nem tudom, hogy fogok tudni reggel felkelni........ :)

20 éves lány


Ja, az a rész amire utaltam:

2014. nov. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

szabadon

(akit pontosan érdekel, a biblia.hu oldalon megkeresheti, 2 Mózes 20. rész azt hiszem)


Hat napon át dolgozzál és végezd minden te dolgodat. De a hetedik nap az Úrnak szombatja, azon semmi munkát ne tégy, se te, se.....aki a kapuidon belül van.


Ebben természetesen minden munka benne van, nemcsak amiért fizetést kap az ember, hanem "sajátja" is (szerelés, takarítás, rendrakás, stb), tanulóknak nemcsak a bejárás, hanem a házi és az otthoni tanulás is. És egy kisebb sétánál nagyobb távolság megtétele(utazás) is munkának számít valamilyen szinten, hiszen időt vesz igénybe és fárasztó.

Kell az az egy nap regenerálódásra. Felkészülni a követező hétre... Családdal lenni...

Viszont dolgozni is kell sokat, és nem feltétlen nyolc órát egy nap (most itt adjuk össze a munkahelyi és az otthoni "munka"-tevékenységeket is, meg a bevásárlást), hanem szinte ameddig ébren vagy. Nyugdíjas kor sem akadály de lehet lazítani a tempón, és gyakoribb pihenéseket beiktatni.

De én csak egy húszéves vagyok...

De az biztos, hogy ha leszek nyugdíjas korú, és ha lesz akkor nyugdíj (amit egyébként kétlek, de már most felkészülök rá a tervezésben), akkor is fogok munkát végezni. Nem biztos hogy pénzért, az sem biztos hogy sokat. Ha mást nem, vigyázok az unokáimra, angolozok velük, kertészkedek vagy ilyesmi... :)

Ja, és MARADOK a HAZÁMBAN!

20 éves lány

2014. nov. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez a miniszterelnökséget és a minisztériumokat érinti. Mit vagytok betojva?
2014. nov. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ami ott elterjedt azt később bevezethetnék máshol is
2014. nov. 26. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!