Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak egy ötlet, ne harapjátok...

Csak egy ötlet, ne harapjátok le a fejemet. DE ez zseniális, mi lenne ha csatlakoznánk Szlovákiához?

Figyelt kérdés

A gazdag északi országban EURO is van. Haggyuk a nacionalizmus az már gyerekes. Megszabadulnánk a magyar politikusoktól is, és a nélkülözéstől, az egészségügy is rendbe jönne, félig nyugat lennénk.


Csatlakozzunk Szlovákiához mint "Nagy-Szlovákia" néven alakulna ki az államforma. És akkor szlovák uralom alatt lennénk, és ők a maguk euróival megoldanák a mi anyagi nehézségeinket, duplájára emelnék az átlagfizetést stb. cserébe viszont szlovákul kellene tanulnunk.


Szerintetek?


2014. nov. 29. 23:57
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
64%

5x5rubikkocka


láttad a tavalyi középszintű matek érettségit?

ilyen logikával simán össze lehet hozni egy 4-est is akár :(

2014. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező. Te nem más táblázatot láttál, mint amit én? Az én tudomásom szerint a szlovák bérek sem sokkal magasabbak az itthoninál. Konkrétan nálunk a minimálbér is magasabb. Közben ránéztem és az éves átlag medián bér is csak egy ezressel nagyobb.


A nagy csapkodásban nem Szlovéniára gondoltál? Mert ott tényleg dupla az átlag és a minimálbér is. Figyelj, szerintem maradjunk annyiban, hogy a keleti rész megy a románoknak, az északi a szlovákoknak, a nyugatin pedig a szlovének és az osztrákok osztoznak. Jó így? (a nyugati határ mellett lakom, szerintem itt húzódna a szlovén-osztrák határ, úgyhogy mindenképpen jól járnék)


18: Hát, amíg lopnak, itt nem lesznek magasabb bérek; mivel az a pénz hiányzik a gazdaságból. Puszira meg nem lehet bevásárolni, amitől beindulna a termelés...

2014. nov. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
76%

"Ha demokrácia lenne, nem lennénk szlovák uralom alatt, mivel 4,5millió szlovák + 10 + 0,5 millió magyar. Feltéve a cigányokat Szlovákiában szlováknak, Magyarországon magyarnak számoljuk..."

Háááát, most ezen így elgondolkoztam. Egy felvidék visszacsatolásnak ezek szerint elmenne :D


Egyébként kérdező, valld be hogy szlovák nemzetiségű vagy. (Gazdag északi ország, megszabadulnánk a nélkülözéstől, egészség ügy, nyugat lennénk (szlovákiával?) Nagy-Szlovákia (ja, persze milyen jól járnánk. A tótok kapnak egy nagy országot mi meg elvagyunk felejtve) szlovák uralom alatt lennénk (EMBER? HALLOD TE MIKET BESZÉLSZ? Felettem írták, simán parlamenti többletet szereznénk :)

ők a maguk euróival megoldanák (ezt úgy mondod, mintha Svájc lenne, és napi dollár milliók folynának be a szlovák kasszába)


Ilyen feltételekkel inkább a csehekhez csatlakozzunk! Azok tényleg nyugatiak, gazdagabbak, nem nyomnának el minket ultranacionalizmusból és a legfőbb indok: ROHADT JÓ A SÖRÜK!


Ausztria sajnos kihúzva a listáról. Az első vh. után megtiltották a bárminemű egyesülést, ugyanúgy, mint Németországgal.

2014. nov. 30. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

"Szar lenne mi ha dupla annyi nettó fizut kapnál mint most nem?"


Hát elég szar. A pénzt már rég el kellett volna törölni, mert a természeti erőforrások gátlástalan kizsákmányolását rejti magában és halált hoz az emberiségre. Aki bármit is megtenne pénzért az ki kell végezni.

2014. nov. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

Az egészségügy rendbe jönne? Felvidéki vagyok, ezért valamilyen szinten tisztában vagyok a szlovák politikával is, és hihetetlen nagy sikkasztások, csalások vannak az egészségügyben, egyre több a Smer (kormánypárt) elleni tüntetések száma is.


Nem sokkal jobb a helyzet itt sem, mint nálatok, sőt az euró bevezetése óta az élelmiszer árak nagyon megnövekedtek, ugyanis az ember nem veszi észre hogy valami 20 centtel drágább lett, hisz "kis pénznek" számít.


A "duplájára emelt átlagfizetés" pedig tényleg vicckategória.

2014. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
80%

Látogass el Kassára.


Kassa=Miskolc 2.0

2014. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
72%
Támogatom az ötletedet. Amint csatlakozunk hozzájuk, egyből kiűzzük ezeket Magyarországról. Akkor miénk lehetne újra az egész Felvidék!
2014. nov. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
70%

Jó ötlet. Kivéve, hogy szlovákul kelljen tanulni, bár talán még ez sem lenne probléma.


Kár, hogy a szlovákok valószínűleg ezt nem szeretnék. Pedig milyen jó lenne! Itt lennénk, mi magyarok kb. 10 millióan, a szlovákok 4.5 millióan. Szép lassan belakhatnánk Felvidéket és asszimilálhatnánk őket.

2014. nov. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
8%
Csatlakozzon a görcs, inkább te csatlakozz a románokhoz, liberál! :D
2014. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
uccsó, az a baj h ez nem is vicces mert lassan a románok is lehagynak minket ... ez siralmas nem vicces
2014. nov. 30. 19:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!