Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a libertaria...

Mi a véleményetek a libertarianizmusról? Szavaznátok libertárius pártra?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval egy párt, aminek a programja az, hogy az államot csökkentse. Adócsökkentés és kiadáscsökkentés, minél kisebb állami beleszólás az iskolarendszerbe, iparba, sportba, közlekedésbe, kereskedelembe, stb. Hosszútávon a nyugdíjrendszer privatizálása. Magánéleti liberalizáció, pl drogliberalizáció, melegházasság engedélyezése, stb.

Szóval a dolog lényege az lenne, hogy az állam próbáljon meg minél kevésbé beleszólni az emberek életébe. Amit nem muszáj, azt ne az állam intézze.

Mi a véleményetek az ideológiáról? Szavaznátok ilyen pártra?



2014. dec. 22. 20:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
25%

#20 A házasság azon részét, hogy két ellenkező nemű között kell megtörténnie a Biblia állapítja meg.


A házasság azonban már rég nem vallási szertartás (nem is kötelező ugye templomi esküvőt tartani manapság, anélkül is érvényes), hanem egy jogi esemény. Fontos jogkövetkezményei vannak (pl. öröklés), melyeknél abszurd lenne nem alapján diszkriminálni. Két férfi vagy két nő nem szeretheti talán úgy egymást, mint egy férfi és egy nő? Akkor ők miért nem kaphatják meg ugyanazokat a jogi lehetőségeket (ha már elvileg a jog előtt egyenlőnek kéne lenni), amelyeket a többiek igen?

2014. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
A házasság egy jogi kategória. Teljesen más a megítélése egy párnak, ha házasok, mint ha csak "járnak". Örökség esetén, bírósági tárgyalás esetén, gyerekvállalás esetén, mittudoménmégmi esetén, minden tekintetben. Nevetséges, hogy nem létezik jogi kategória egy létező esetre. Olyan, mintha csak az lenne törvényben megszabva, hogy férfiak nem ölhetnek férfiakat. Aztán ha egy nő öl férfit, férfi nőt vagy nő nőt, akkor vakarják a fejüket, hogy hát oké, ez is olyasmi, de erre konkrétan nincs kategória, úgyhogy nyugodtan. És ott ülnek a bírák, és nem hozzák meg rá a törvényt, mert hát néhány embernek nem tetszene. Így hiába gyilkosság, jogilag nem gyilkosság, ez van. Mert a gyilkosság az csak két férfi közt lehetséges. Remélem érzed, milyen hihetetlenül abszurd lenne ez. És pontosan ilyen abszurd a jelenlegi helyzet a házassággal. Felőlem hívják ubnugmugnak, ha az jobban esik a vallásosak szívének, de ez egyszerűen egy vicc, hogy egy világszerte több millió embert érintő helyzetnek (ez több, mint ahány embert mondjuk a gyilkosságok érintenek) nincsen kategóriája a jogban.
2014. dec. 22. 22:55
 23/30 anonim ***** válasza:
4%

Azért, mert a b*ziság nem normális dolog. Van egy jelentéktelen, hangos kisebbség, de senkit nem hat meg a véleményük. A 20-as hozzászóló szerintem érthetően elmagyarázta, hogy a házasság mit jelent. Hiába követelnek a b*zik maguknak gyereket, szerencsére azt sem kaphatnak, mivel nem normális, nem természetes a "kapcsolatuk". Ha az lenne, akkor tudnának gyereket csinálni. Örökbe fogadni sem tudnak szerencsére, mivel sokkal hamarabb kapnak gyereket a normális párok. Továbbá az alkotmányban is definiálva van a házasság, és csak normális párok között köttethetik, így hiába ír ki népszavazási kezdeményezést néhány bohóc; egyrészt amúgy is eléggé nyilvánvaló, mi lenne az eredménye, másrészt pedig nem lehet alkotmánymódosításról népszavazást kezdeményezni.

Ez egy veszett ügy.

2014. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem is annyira látens

De nem lehetne inkább a libertarianizmusról beszélni? Légyszi.

2014. dec. 22. 23:03
 25/30 anonim ***** válasza:
60%

26:

Meglepődnél......:). Neked még biztos érettségid sincs.


Egyébként kérdező, a kérdésed alapján azt gondoltam, hogy van némi tudásod, de az utolsó eszmefuttatásodat elolvasván rájöttem, hogy egyáltalán nincs és nagyon naivan állsz a dologhoz.

2014. dec. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
60%

26:

Egyébként én nem tartalak azért butának, mert csak estin végzett érettségid van, szerintem nem a papír a mérvadó, én a legtöbb évfolyamtársamat utáltam, és sok egyetemistát ismerek, egyáltalán nem jelenti azt az egyetem, hogy valaki okos. Aki a papírra szokott hivatkozn, mint te is tetted az előbb, azt általában az teszi, akinek semmije sincs.

2014. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Határozottan a legértelmesebb szerveződés lenne és igen szavaznék rá. Ha valóban libertárius. Ami jelen körülmények között azt kell, hogy jelentse, hogy egyben konzervatív is.
2014. dec. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Nem. És azt hiszem a választások is eléggé azt mutatják, hogy Magyarország nem kér az ilyen nemzetromboló ideológiából. A mai politikában a neoliberalizmus van jelen, aminek a bölcsője az volt, amikor a francia forradalom idején több 10.000 embert fejeztek le a szabadság, egyenlőség, testvériség jegyében."


Fogalmad sincs miről beszélsz, de ezért nem te vagy a hibás, hanem azok akik nem tanítottak meg arra, hogy kritikával kell kezelni az világhálóról ránk zúduló információkat.

A libertarianizmus nem nemzetromboló. Azok akik ezt az országot elkezdték felzárkóztatni a Nyugathoz mind liberálisok voltak. Azért ezt nem ártana az agyakba vésni.

Manapság pedig nem a neoliberalizmus hódít -sajnos - hanem a szocializmus. A neoliberalizmus eredetileg egy teljesen pozitív fogalom, amely a 70-es évek Amerikájából ered.

2014. dec. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Rubicon87 ***** válasza:
90%

""liberalizálna". Pedofíliától a testvérházasságon át az állatszexig minden menne."


Ezzel be is mutattad hogy mennyire h*lye vagy.

2014. dec. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Túl sok jogot adni szerintem sem etnikai, sem szexuális kisebbségeknek nem szabad.


Azért, mert a fejünkre nőnek.

Megkapták a bejegyezett élettársit, de nekik ez sem elég.A kisujjunkat nyújtjuk, de nekik könyékig kell.


Az etnikai kisebbségek terén ezek az extra jogosztogatások pedig láthatjuk, hogy hova vezettek.

2014. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!