Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene nekünk eurót...

Miért kellene nekünk eurót bevezetnünk? Miért nem az Eu vezeti be a forintot ha hozzánk akar tartozni? Mindig nekünk kell alkalmazkodni másokhoz?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező! Téged sem az eszedért szeretnek.
2015. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert volt egy népszavazás ahol az ország elkötelezte magát egy közösség mellett. Minden tagország feladta a saját identitását egy közös cél érdekében. Ezentúl nincs miről beszélni. Ilyen vita 10 éve volt időszerű, ma már nem. A magyar forintot úgy rángatják ahogy csak kell. Láthatod megközelítette a történelmi mélypontot tegnap az árfolyam. Nem hiszem, hogy ez a magyarok érdeke, gondoljunk csak a hitelesekre. Csak stabil valuta mellett lehet stabil a gazdaság. Nem tudom neked miért fájna, ha az euród erősebb lenne a dollárnál és rengeteg más valutánál.
2015. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha finoman akarnék válaszolni azt mondanám hogy gondold újra ezt a kérdést. a kemény választ nem írom ide le mert úgyis kimoderálják.
2015. jan. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Kérdező! Téged sem az eszedért szeretnek."


Hát mi másért? Nem annak kell alkalmazkodni aki a másikhoz tartozni akar?

2015. jan. 3. 11:10
 5/14 anonim ***** válasza:
5%
Semmiért. Senki sem mondott olyat, hogy nekünk be kellene vezetnünk. Ez pont olyan mint mikor a magyar embertől elvárják, hogy tanuljon meg angolul. Erre én azt szoktam mondani, eszem agában sincs olyan országba menni, ahol angolul beszélnek. Erre azzal szoktak jönni, hogy de mi van ha bejön egy turista? Lófasz! Ha én Kínába megyek turistának akkor egész Kína megtanul magyarul? Nem vagytok ti egy kicsit betegek?
2015. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Igazad van! Majd ha csatlakozni akarnak hozzánk, be is fogják vezetni a Ft-ot. Már kérték is, de OV nem adja nekik Matolcsyt, anélkül meg nem tudnak mit kezdeni a Ft-tal. Talán te rá tudnád beszélni OV-t? Nagyon szépen kérünk, hogy járj közbe!
2015. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Te 5-ös, mondok én neked a turistánál jobb érvet! Konkrétan ma ha nem beszélsz jól angolul, akkor az olyan mintha valamilyen testi fogyatékkal élnél, mondjuk hiányozna mindkét lábad térd alatt, nyilván műlábakkal el tudnál bicegni, meg tolószékkel, de az emberek többsége ha tehetné vissza szeretné kapni a lábait. Nagyjából "csak" ennyire fontos ma az angol. Kis túlzással ma már az nem idegen nyelv, ha nem beszélsz legalább társalgási szinten angolul kizárod magad a világból is!

De ha a turista vonalon maradunk, ha kimégy Kínába kétlem, hogy megtanulnád a mandarin nyelvet, -ez az irodalmi kínai, mielőtt valaki egy gyönge poént elsüt arról, hogy nem is gyümölcsökkel akar beszélgetni-, de jó eséllyel fogsz találni néhány kínait aki valamennyire tud angolul. Magyarul beszélő kínait érthetően jóval kisebb eséllyel.

2015. jan. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3%
Mert nekünk muszáj mindig egy idegen segget nyalnunk.
2015. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nem érted az egész EU-nak a lényegét. Az EU nem vezethet be semmilyen pénznemet, ugyanis az EU nem egy állam, hanem közösség. Franciaország, Németország, Hollandia, Ausztia, stb. döntött úgy hogy ők bevezetik és ezt ajánlják azoknak is, akik szintén EU-tagok. Az élet szebb, jobb, egyszerűbb, ha a tagállamoknak egységes fizetőeszköte van. Ha kinyitod a szemed és képes vagy a szomszéd kertjén túl látni, azt veheted észre, hogy az USD sem véletlenül futott be akkora karriert, hogy Oroszországban a '90-es években majdhogynem hivatalos fizetőeszközként kezelték.
2015. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Mert az euró bevezetésével kevésbé van kitéve az adott ország különböző spekulánsok pénzügyi machinálásaival szemben.


Például ha az eredeti verzió szerint mi is bevezettük volna az eurót 2008-ban, akkor a devizahitelek törlesztőrészletei nem szálltak volna el az égbe és most a belső fogyasztás és a GDP is magasabb lenne.


Nem vagyok kifejezetten EU párti, de az euró bevezetése a mi kis sz...s országunknak kifejezetten jót tett volna. Egyedül Matolcsyék és a jegybank nem járt volna jól. Meg azok a cégek, akik exportra termelnek elsősorban.

2015. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!