Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez jó ötlet lenne?

Ez jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk én lennék a Viktátor helyén, én lassan bevezetném azt, hogy a kicsi, mondjuk 1000 lakos alatti falvakat (Csak példa a lakosságszám) fel kéne számolni, az ott élőket a környék nagyobb városaiba (nem feltételen megyei jogú városba)kellene telepíteni, mivel ígyis sok az eladatlan lakás ott, és az ingatlanárak miatt elég lenne kedvező kamatú hitel, esetleg x %-s lakástámogatás. Annyiból lenne ez jó, hogy a falun született emberek is tudjanak dolgozni, mégpedig a parlagon hagyott falut fel kellene teljesen "számolni", és a területet parcellákra osztani, ahol x bérleti díjért, vagy támogatásért tudnának a gazdák termelni x évig, ha a terméshozam elengedő mennyiségű, és minőségű, illetve tud hasznot termelni az állam, illetve maga számára. Ha már nem szorul az államra, akkor "lekapcsolni" erről a rendszerről. Pár falu helyén pedig olyan nagyobb létszámú börtönöket kellene létrehozni, ahol a rabok le tudnák dolgozni a saját férőhelyük árát, ígyis elkerülve az adófizetőkön való élősködést (most is van ilyen, csak kevés helyen az országban). 15/F

2015. jan. 6. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mi egy 400 fős faluban lakunk. 4 éve költöztünk ide, városból pont a csend miatt. fater meg nevelőanyám így is a városban dolgoznak. úgyhogy nem lenne jó ötlet ez így ilyen formában
2015. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Viszont pont ezért írtam le, hogy a nagyobb városokba (minimum 5000-es településhez) lenne csatolva a falu lakossága. Pont egy 9 ezres kisvároban lakok, ahol alig van egy lélek az utcán, mindenki a főutakon közlekedik, ami a város szélén van, egyébként csak elvétve látsz pár biciklist, meg autóst.
2015. jan. 6. 21:28
 3/15 anonim ***** válasza:
Lebuktál Ceausescu!
2015. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezt már Sztálin elvtárs is felvetette és legjobb magyarországi tanítványa, Rákosi gyakorlatban alkalmazta.

Ceausescu művészi szintre emelte a falurombolást.


Mondanom se kell, mi lett a három grácia sorsa...


Hasonló jó ötlet még, szintén Rákositól: a Balaton-parti falvakat le kell dózerolni, a Balatont le kell csapolni és rizsföldet kell kialakítani a helyén.

2015. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ma 21:31


Egyre gondoltunk, megelőztél :)))

2015. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem, elmeroggyant ötlet! :D
2015. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De a jelenlegi munkanélküliségi helyzetben azért csak jobb lenne az embereknek a városba lakniuk, nem? Jó, azért nem az összes falut kellene "elbontani", csak ahol a föld nagyon termékeny, és alig laknak ott.
2015. jan. 6. 21:36
 8/15 A kérdező kommentje:
Több olyan falu van, ahol alig laknak, vagy már lakatlan a területek, és a házakat a természet vagy már eltűntette, vagy eltűntetni készül.
2015. jan. 6. 21:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezekre nem az a megoldás, hogy városba zsúfolnád őket!


És a mezőgazdaság nem úgy működik, hogy majd a városból kijárnak.

Muszáj neked szinte hetente újra meg újra kiírogatnod ezt a hülyeséget? :D

2015. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem összekeversz valakivel, ilyet most először írtam ki :D
2015. jan. 6. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!