Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jó ötlet a...

Szerintetek is jó ötlet a magántőke bevonása az egészségügybe?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon helyes dolog, szerintem.Már régóta meg kellett volna lépni ezt.


Egy piaci alapon működő egészségügy sokkal magasabb színvonalat tud produkálni.


Piaci alapon működő amerikai kórház:

[link]

[link]

[link]


Látható, hogy kellemes a dizájn, lakberendezés, próbálkoznak barátságossá tenni.

Csak high-tech holmikkal van felszerelve.


Meg az orvosok fizetése is magas, így nem költöznek külföldre.


Sok magyar kórház, még mindig a szociból visszamaradt holmikkal van tele.


Főleg, a várótermekben azok a jellegzetes narancsszínű műanyagszékek, borzalmasak.



2015. jan. 12. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
eddig is voltak VIP termek vagy akár SZINTEK egy kórházban!
2015. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

De jó. Mintha azzal kergették volna el ferit, hogy fizetős egészségügyet akar...

Komolyan, ez kábé a huszadik lépés amit ferinek nem nézett el az ország, vikinek meg elnézi. És akkor nincs ám itt agymosás... ááá.

2015. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Persze, jo ötlet. Majd megyünk tüntetni ellene mert utoljára még azt az utasitást adta OV!!!!!
2015. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hááááát... nagyon félek a dologtól.


Általánosságban véve, elvi szinten jó ötlet, és igen, magasabb színvonal, hatékonyság, blablabla.


De mi nem általánosságban élünk, hanem Magyarországon. Ahol jellemzően az embereknek és a vállalkozásoknak sincs megtakarításuk, a többség zéró alatti gazdasági ismeretekkel rendelkezik, vállalkozási kedv gyakorlatilag nincs, az emberek ritkán gondolkodnak hosszú távú dolgokban, és történelmi okokból széleskörű, alanyi jogon járó állami szolgáltatásokhoz vannak hozzászokva.


Félek, hogy ebből megint az lesz, mint a devizahitelből, hogy húsz év múlva üggyel-bajjal mentheti ki az állam a magánbiztosítósokat, akik részben saját hibájukból, részben a tájékozatlanságot kihasználó cégek miatt pórul jártak. Félek, hogy ez az egész újabb eszköze lesz a tudatlan, a kapitalizmusba még csak lassan beletanuló magyarok kizsákmányolásának.


Egyébként ugyanilyen gondolatmenet szerint nemcsak az egészségügyet, hanem a felsőoktatást, a tömegközlekedést, az autópálya-fenntartást, az időjárás-jelentést és még megannyi mindent tudnának a magáncégek hatékonyabban csinálni. (Az USA-ban ez működik is.) Nem hiszem, hogy Magyarország gazdaságilag és társadalmilag fel lenne készülve a kapitalizmusnak erre a szintjére.

2015. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Orbán, Gyurcsány legyen a kórtermi ágytársam!
2015. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

3-asnál a pont, a vizitdíjnál nagyon mást ugattak a kutyák.


Ugyanis erre már anno Gyurcsányék is rájöttek, de hát ő a Gyurcsány, és akkor csípőből tüzelünk bármire.

2015. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Én nagyon örülnék neki, ha csak mágán lenne. Én így is oda járok, csak inritál hogy az én adómból fizetik a sok semmirekellőt. Tetszettek volna komolyabban venni az életet.


Nevjöjjön nekem senki azzal hogy valakinek nincs fedezete tanulni, mert minden elszántság kérdése. Engem középiskolában kiröhögtek, mert kb minden hónapban új vállalkozás ötletet találtam ki és azon gondolkodtam. Most 25 évesen van egy sikeres vállalkozásom. Nem egy jó barátom úgy végezte el az egyetemet, hogy mellette dolgozott.

2015. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismét a vizitdíj! Amit erre a kitalációra kidobtak, ezreket lehetett volna fogazattal ellátni!
2015. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó ötlet. Lehet, hogy USA-ban minden high-teck és szép, de ott nem mindenki számára érhető el. Attól függ, hogy milyen biztosítása van.

Nálunk mindenki számára ingyenes az eü-i ellátás. Az eszközök is adottak. A szakemberek (más országok szerint) nálunk kiemelkedőek). A szobák berendezése érdekelne legkevésbé, ha kórházba kerülnék. Nekem az fontosabb, hogy ingyenesen ellátnak.

2015. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, egyik rendszer sem tökéletes.


Szerintem aki tud, az most is magán orvoshoz jár. Ha csak pl a fogorvost nézem, 2x voltam "ingyen" hát onnantól megfogadtam hogy soha többet, és inkább adok ki rá 10-15 ezer forintot de normálisan lássanak el.


Viszont az amerikai magánkórházakban már csak az hogy bent fekszel, kisebb vagyonba kerül.

2015. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!