Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen népszerű a jobbik?

Miért ilyen népszerű a jobbik?

Figyelt kérdés
Vajon tényleg jobb lenne velük?
2010. febr. 10. 12:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%
A Fidesz és az MSZP már "bizonyított" most minden más népszerű lehet, ami új hamis ígéretekkel kecsegtet.
2010. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
88%
Mert az őszinte hang kihallatszik a tömegből, ha jelen van. Egyszerű recept, de látod, működik. :)
2010. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok az a naiv, aki elhiszi, hogy érte van a Jobbik.


lehet, hogy naiv vagyok, de jól esik, hogy végre úgy érzem, valaki velem is törődik, nem csak a nyugdíjasokat próbálja ráncigálni ide-oda és nem csak szegény kirekesztett romákat védelmezi...úgy érzem, hogy végre észrevettek engem is, és nem a fidesz,nem az mszp vette észre, hogy vannak itt átlagos,solgozó,tanuló magyar emberek, hanem a jobbik... őket érdekli,hogy én fiatal pályakezdőként miért nem tudok családot alapítani...a többeik leszarták, még az a kevés segítséget is elvették, ami lett volna, őket érdekli, hogy én féltem a leendő gyerekeimet ettől a mai világtól, amiben a mostani tinik 70%-a egy iszákos,drogos,bunkó,paraszt zülledék, aki már 15 éves kora után több szexuális együttléten van már túl, mint én huszonévesen. Az mszp vagy a fidesz ezt mikor vette észre? Mikor volt róla szó? Arról nem is beszélve, h ezt az életmódot az szdsz még támogatta is volna. Szóval, lehet, hogy én naiv vagyok, de az meg még naivabb, aki olyan pártot támogat, ami nyomorba döntötte és ami már bizonyíthatta, hogy hazudik. Tudod, az még nem derült ki, hogy a Jobbik hazudik e...mi van ha nem? Akkor mi lesz? Bocsánatot kérsz?


AMi pedig Krisztikét illeti, akit te olyan jól ismersz.Nem egy emberről kell megítélni a pártot. Ő speciel nekem sem szimpatikus, de ott vannak a többiek, akikkel volt már alkalmam beszélgetni, és tudod,mit? Úgy beszéltek velem, mint egy régi baráttal, nem próbáltak magasabbrendűnek, fennköltebbnek tűnni, mert ők politikusok, nem vették körbe magukat testőrökkel meg nem luxusautókból szálltak ki be, hanem tényleg közülünk valóak. És azért mernek szabadon járkálni köztünk,mert ők itt vannak otthon. És nem úgy beszélgetnek velem, mint az alattvalójukkal, vagy leendő választójukkal, hanem mint egy másik magyar emberrel, akinek egyszerű közemberi gondjai vannak, ugyanúgy, mint nekik.

2010. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ez eléggé összetett. Például a válság miatt. De nem olyan értelemben, ahogyan azt a baloldal előadja. Nem arról van szó, hogy a válság hatására hangosabbak lettek az elégedetlen, primitív rétegek. Éppen ez a feltételezés a primitív, és csak azért tálalják így, mert imádnak a hiúságunkra építeni:


"Ugye te nem egy műveletlen bunkó vagy? Akkor ne elégedetlenkedj, ne hangoskodj, mindenki tudja, hogy válság van, mindenkinek fáj! Az, hogy ilyen mértékben zsugorodik a gazdaság és növekszik a munkanélküliség, csakis a válság miatt van! Mi csak tesszük amit tennünk kell, hiszen mindannyian becsületes szakemberek vagyunk, akik jót akarnak ennek az országnak!" - Na persze:D


Valójában a válság miatt azok is észreveszik, hogy valami nagyon nincs rendben, akik eddig elsiklottak felette. Akár eladósodott vállalkozók, akár egzisztenciális válságba sodródott, szakképzett munkavállalók, akik elég tájékozottak ahhoz, hogy tudják, ennek nem kellene feltétlenül így lennie.


Ugyanakkor egy alul-iskolázott segélyen élő, teljesen elégedett lehet azzal a rendszerrel, amiben munka nélkül, eddig is elég pénzt kapott ahhoz, hogy ne haljon éhen. Ennyit arról, hogy „gyenge a történelemoktatás” és „sok az agresszív, gyűlölködő ember”. Nem. Sok a szeretne normálisan és biztonságban élni és esetleg előre is haladni ember (család, karrier). Aki nem, vagy nem eléggé szembesül a problémákkal, az persze könnyebben köpköd a magasból.


A válság rámutat a problémákra. Például megmutatja, hogy a kormány nem képviseli felelősen az országunk érdekeit. Érdemes megtekinteni az elmúlt évek gazdasági mutatóit és összehasonlítani azokat Szlovákiával, vagy Lengyelországgal. A hátrányunkat nem lehet a válságra fogni, hiszen az őket is éppúgy sújtja. Tehát nem csoda, ha az emberek válaszokat várnak. Akiknek pedig megfelelnek a mérsékeltebb válaszok, azok a Fideszben bíznak, akiknek meg nem, azok a Jobbikban (most ennek a két pártnak van ’gravitációja’).


Ezenkívül persze van rengeteg más oka is, pl. olyan, aminek semmi köze a pénzhez:)

2010. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
etetik az embereket a sok hülyeséggel. ha ők hatalomra kerülnek akkor...
2010. febr. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A FIDESZ meg az MSZP mar megmutatta mire kepes. Egy pofon eleg volt! Ha kell meg egy par akkor szavazz rajuk.
2010. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!