Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, ehhez az adathoz...

Ellenzékiek, ehhez az adathoz mit szóltok?

Figyelt kérdés

"...bár még nem minden EU-tagállam tette közzé GDP-adatait, az eddigi jelentések alapján éves szinten a magyar GDP az első, negyedéves összehasonlításban a második leggyorsabb ütemű növekedést érte el."


Forrás:

[link]



2015. febr. 13. 21:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én még emlékszem arra, amikor azért emelték a bruttó fizetést, hogy ne csökkenjen a nettó. Eléggé megalázó volt, és azt is ez a brigád csinálta. Nagy lelkesen jött a mit sem sejtő 6 számjegyű fizetéssel rendelkező "plázamaca" kisfőnökünk, hogy fizetésemelést kapunk. Aztán mikor felvilágosítottuk, hogy miért, kerekedett a szeme, mit a felfújt lufi.
2015. febr. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
# 10 - Aha, én meg megéltem, hogy nőként nem voltak kíváncsiak a tudásomra. Ez egy jó mese, amit képzelsz, csak nagyon ritkán működik így. Sokkal többet kellett bizonyítanom, mint egy férfinak, ahhoz, hogy mostanra a tudásomat elfogadják valahol.
2015. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező:


Szerinted melyik a több? A 100 egység a GDP-m, ami növekedik 5%-kal, vagy az 1000 egység GDP 1%-kal? Csak mert a GDP 2010 óta csökkent, csökkentett GDP-t meg könnyű növelni...

Tudod, matek.

2015. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
7%

12:

Nekem is van ismerősöm, aki hasonlóan járt (ő cigány és ezért nem voltak rá kíváncsiak). Bár az a munkaadó, aki nem tudás alapján válogatja meg a dolgozóit, nem lesz hosszú távon sikeres. A sikerhez elengedhetetlen a jó munkaerő, legyen az férfi-nő, cigány, meleg, stb.


Ettől függetlenül fenntartom az előbbi állításom: ha a legjobb vagy, lesz jó munkád.

2015. febr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

13:

Vannak körülöttünk országok, amelyeknek hasonló méretű vagy épp kisebb a GDP-je. Akkor az övék miért nem nőtt jobban, mint a miénk? Csehország, Románia, Szlovénia, Balti államok, stb...?


"Csak mert a GDP 2010 óta csökkent, csökkentett GDP-t meg könnyű növelni...

Tudod, matek."


Ez viszont nem igaz.

[link]

2015. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
47%
# 14 - Csak nem mindegy, hogy mikor, mennyi idő után, addig mennyit nélkülözöl, mennyire aláznak meg, taposnak sárba, mennyire vagy képes talpra állni és menni tovább, vagy esetleg feladod, depresszióssá válsz és az életből is menekülsz. Én voltam a határán, nem estem a gödörbe, de kicsúsztam a gyerekvállalás ideálisnak mondott 20-as éveimből is a bizonytalanság miatt, de azért elvárják, hogy egyszer azért majd szüljek, amit bizonytalanra felelőtlenségnek tartottam volna megtenni, még fiatal vagyok, de jóval több tapasztalatom van, mint a szüleimnek és a nagyszüleimnek összesen. Én ezt nem tartom jó dolognak, hogy ez van, és nagyon nem vagyok ezzel egyedül.
2015. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%

# 15/16 Időpont ma 22:40


Valóban, mert 2008-ban volt egy világgazdasági válság, 2010-ben ugye kormányváltás (de tudom, csak a csúnya nyugat törte le a növekedésünk), és most sikerült visszakapaszkodni a 2008-as GDP szintre, és a grafikonon is látható, hogy az "elmúltnyócév"-ben legalább ugyanilyen mértékű növekedést tartottunk. De ugye az az "elmúltnyócév"... :-)


Szóval köszi, hogy bebizonyítottad, hogy mégis rémhír az "elmúltnyócév" meg a rossz kormányzás :-)

2015. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
16%

17:

"...a grafikonon is látható, hogy az "elmúltnyócév"-ben legalább ugyanilyen mértékű növekedést tartottunk."


Ez sem igaz. Ha jobban megnézed, már 2006-ban volt egy látványos törés az emelkedésben. Biztos nem vetted észre. Az embereknek szelektív a látása bizonyos kérdésekben.

Szóval mégiscsak volt valami hiba abban az "emútnyócév"-ben.


Azt viszont jól látod, h most értük el a válság előtti szintet. Mint ahogy sok más ország is. De vannak, akik még mindig nem érték el a 2008-as teljesítményüket. Némelyik nyugat-európai ország sem.

2015. febr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
47%
Mit szólnánk várjuk az újabb adókat, hogy véletlenül se érezzük meg, hogy nekünk is jobb.
2015. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

# 18/18 Időpont ma 23:04


És az nem tűnt fel, hogy akkor volt 4 évig mégis jó kormányzás, utána sem volt rossz, majd a válság végével szintén jó volt? Illetve az a 2008-as teljesítmény is inkább 2007-es.

Ennyit az "elmútnyócév"-ről, ami annyira szar volt, hogy csak a válság miatt nem növekedtünk. De persze nekem van szelektív látásom...

Jah, és erre már ne válaszolj, fideszfanokat hamar megunok, pedig nem vagyok baloldali, sem jobbikos :-) (meg persze fideszes sem, ha nem jöttél volna rá magadtól)

2015. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!