Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar oktatásban miért nem...

A magyar oktatásban miért nem egymás szeretetére, elfogadására, toleranciára nevelik a diákokat?

Figyelt kérdés

Az ember nem születik kirekesztőnek,rasszistának.Hanem azzá válik.

A magyar gyerekek főleg a szüleiktől veszik át ezt.


A romaellenesség Magyarországon, szerintem már komolyabb probléma, mint egyes roma származású egyének viselkedése.


Gyakran olvasom a fórumokon, hallom a boltokban, a magyarok nagy része nem túl elfogadó.



Szerintem már óvodás kortól az elfogadásra és a szeretetre kellene nevelni a gyerekeket, így a későbbieknek sokkal könnyebben elfogadnák a másságot, más bőrszínű embereket.

Persze, attól is függ, hogy a szüleik milyen hatással vannak rájuk.


Hollandiában is, már kezdetektől fogva toleranciára nevelik a kicsiket.



2015. febr. 14. 18:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
13%

Aki lepontozta #9-et, a lesz szíves elolvasni az Alaptörvényt...


Aztán tüntetni/lázadni/perelni.

2015. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
26%

"A magyar oktatásban miért nem egymás szeretetére, elfogadására, toleranciára nevelik a diákokat?"


Az illiberális demokráciába ez nem fér bele.


Az illiberális demokráciában a mások letaposása, a mindenáron való meggazdagodás, a szegények minél nagyobb kihasználása, az elesettek lenézése, a harácsolás a cél.

Eme nemes cél érdekében egyesíti orbán viktor a fidesz erőit. "Szép" kis jövő elé néz Magyarország mondhatom.

2015. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%

Minket Édesanyám, az iskola, soha, senki nem nevelt romagyűlöletre. Mégis már középiskolában sem szerettük Őket. Tudod, miért? Pl. mert megkéselték az egyik osztálytársamat, engem lefújtak gázspay-vel, stb. Pedig semmit sem csináltunk, csak épp ott voltunk, ahol Nekik nem tetszett. És ez nem most, hanem a 90-es évek végén... Úgyhogy mindenféle nevelés nélkül a saját eszünkkel rájöttünk, hogy messziről el kell kerülni Őket.

Amikor elkezdtem dolgozni, én intéztem a rendszeres szociális segélyt. Na azt a néhány évet meg nem részletezném, mert a kérdés a gyerekkori kirekesztésről szól, de akkor sem szerettem meg Őket. Jöttek utánam hazafelé, fenyegettek, nem egyszer a rendészetet kellett hívnom, a gyerekük kilopta a táskámból a telefonomat, stb. Majd gyámos lettem, hasonló élményekkel. Mint írtam, soha, senki nem nevelt rasszistának, de valahol az lettem. Nem egy és két roma családdal találkoztam, tényleg nagyon kevés a normálisan gondolkodó közöttük.

A mai gyerekek, kamaszok meg nem hülyék, ezeket rasszista nevelés nélkül Ők is látják és sokan maguktól táplálnak ellenszenvet a romák irányába.

2015. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
92%

Múltkor láttam egy "dokumentumfilmet" arról, hogy Kanadába mentek a cigányok és ugyebár beadták a kanadai hatóságoknak, hogy politikai menekültek, és segélyeket kaptak stb. No de az a lényeg, hogy rövidesen a helyi lakosok azt tapasztalták, hogy megszaporodtak a környéken a lopások, a helyi szupermarket kamerája felvette, hogy egy sötétbőrű egyén, akik a média "magyarnak" titulált (!) éppen lop. Ezután a kanadai állam pénzt adott a cigányoknak arra, hogy hazautazzanak Mo.-ra.


A kisfilm riportere interjúkat készített a helyi kanadaiakkal, hogy mondják el, mit gondolnak a cigányokról. Volt egy helyi rasszista öreg néni, aki elmondta, hogy ilyen szemét, gané emberekkel még életében nem találkozott. De az átlag rasszista, náci kanadainak, akit megkérdeztek a riporterek, hasonló volt a véleménye, max. finoman fejezték ki.


A kérdésem az lenne hozzád, Kérdező, hogy mi az oka annak, hogy a kanadai oktatási rendszerben nem nevelik empátiára, emberszeretetre, egymás elfogadására a kanadai gyerekeket, és miért lesznek ilyen gyűlölködő rasszista nácik?


Várom válaszod.

2015. febr. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%

"Várom válaszod."


Hiába várod, nem fogják elismerni, hogy befaragtak.

2015. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!