Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányság körében miért nem...

A cigányság körében miért nem olyan elterjedt a depresszió és az öngyilkosság, mint a magyaroknál?

Figyelt kérdés
Nekem tegnap tűnt csak fel, hogy abszolút nem ismerek olyan cigányt, aki depressziós lenne, önbizalom hiányos vagy ilyesmi.
2015. febr. 15. 02:42
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. febr. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
más kultúra.
2015. febr. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Azért vannak kivételek. A nagymamám egyik szomszédja egy cigány család, és az ottani család egyik női tagja 1-2 hónappal ezelőtt vonat alá ugrott. Az okait mondjuk nem tudom, de az tény, hogy a családja nem sokáig siratta őt, ugyanúgy viselkednek, mint addig.
2015. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Mert más kultúra, más mentalitás.


A cigányok többsége nem érzi kilátástalannak a jövőjét, vagy mondjuk úgy, hogy nem foglalkoznak olyan dolgokkal, mint a jövő, holnap.


Emiatt, nincs mitől depressziósnak lenniük.

2015. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy írták, nekik nincs holnapjuk. Így élnek pl. Brazília legszegényebb emberei is, egyszerűen nem érdekli őket a holnap, a lényeg, hogy a mát is túléljék.

Egyébként tanulmányaimból kifolyólag, kellett mennem boncolásra és volt, hogy egy 9 éves roma kislányt boncoltak. A nagyapja felakasztotta magát a kertjükben, ezt meglátva a nagyanyja szívinfarktust kapott és szintén meghalt. 1 hét múlva a kislány akasztotta fel magát, ugyanarra a fára...

2015. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint az előttem szólókból is látszik, azért vannak kivételek, szoktak ők is öngyilkosok lenni stb. Viszont annak, hogy kevésbé látszik rajtuk, hogy lelki problémáik lennének, szerintem még az is az oka, hogy náluk nagyobb szerepe van a vérségi köteléknek, a család erejének (ami mondjuk abban nyilvánul meg, hogy ha az egyiket megsérted, fél óra múlva a fél család ott van a kapud előtt botokkal...). És ilyenkor levezetik a feszültséget...


https://www.youtube.com/watch?v=iiTE3tfe7qM

2015. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Miért legyenek depisek mikor vigan élnek,és szivják a magyarok vérét?
2015. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez egy kamú kérdés akiket én ismerek tele van az a fajta pénzzel egyik se akar öngyilkos lenni
2015. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!